Szkła Transitions tylko dla dorosłych?

Dobrze dobrane okulary nie tylko polepszają wzrok i pozwalają na lepsze widzenie, ale także dbają o oczy. Poznaj nowoczesne szkła Transitions i dowiedz się, czym się wyróżniają.

Dobrze dobrane okulary mają możliwość odbijania niebezpiecznych promieni UV, przez co nie są one w stanie dotrzeć do oka. Szkła, które w ten sposób się zachowują i pod wpływem promieniowania UV zaciemniają się, są nazywane fotochromowymi. Mogą występować zarówno w normalnych okularach korekcyjnych, jak też w okularach przeciwsłonecznych. Oczywiście w tych drugich nie jest tak łatwo dostrzec zmiany koloru szkieł.

czas na wzrok

Jak więc widać, takie szkła w okularach mogą się okazać naprawdę pożyteczne, zwłaszcza że promieniowanie UV jest bardzo szkodliwe dla wzroku i nie tylko. Twoje oczy mogą się psuć, jeżeli nadmiernie będziesz je wystawiać do słońca, zwłaszcza takiego, które grzeje bardzo mocno.

Naturalnym odruchem obronnym, który chroni nasze oczy przed nadmiernym nasłonecznieniem, jest mrużenie oczu.

Jest ono dość uciążliwe i może być zniwelowane za pomocą okularów przeciwsłonecznych. Dlatego nie wolno kupować takich okularów na bazarkach czy w zwykłych sklepach, ponieważ takie okulary są bezużyteczne! Okulary przeciwsłoneczne powinny chronić przed UV nawet jeszcze bardziej, niż zwykłe okulary, bo sprawiają, że nie mrużysz oczu. Dlatego swoje okulary powinieneś kupować w odpowiednich miejscach, z pomocą optometrysty czy okulisty.

Dlaczego warto używać szkieł Transitions?

Przede wszystkim warto jest używać szkieł Transitions ze względu na zdrowie swoich oczu. Promieniowanie UV jest jednym z czynników, które niszczą siatkówkę oka i sprawiają, że twój wzrok przestaje być ostry. Nawet krótkie wystawienie oczu na działanie promieni UV może wiązać się z pogorszeniem wzroku, a nawet z gorszymi konsekwencjami.

czas na wzrok

Dlatego, jeżeli nie masz wady wzroku, to powinieneś w trakcie wakacji nosić okulary przeciwsłoneczne, ale dobrane w specjalnych punktach u optyków czy optometrystów, tak by mogły one dbać o twój wzrok. Pamiętaj, naturalnym jest to, że mrużysz oczy.

Jeżeli przestaniesz, bo nosisz okulary, to musisz mieć pewność, że te okulary będą wystarczającą barierą przed słońcem.

Jeżeli jednak jesteś osobą, która ma problemy ze wzrokiem i na co dzień nosisz okulary, to warto wybrać w nich takie szkła Transitions. Dzięki temu nawet, jeżeli na dworze będzie piękna, bardzo słoneczna pogoda, to będziesz w stanie korzystać z życia i nie bać się, że z twoim wzrokiem coś się stanie. Dobrze dobrane szkła w okularach inteligentnie będą zmieniać swój kolor wraz ze wzrostem nasłonecznienia miejsca, w którym będziesz się w danej chwili znajdować.

Jest więc to naprawdę wygodna opcja, która pozwoli ci zaoszczędzić na okularach przeciwsłonecznych.

Jakie masz możliwości noszenia tych szkieł?

Przede wszystkim takie szkła możesz nosić codziennie, nieważne jakie panują warunki atmosferyczne. Świetnie sprawdzą się one zarówno w warunkach normalnego, jak też i nadmiernego oświetlenia. Pomogą ci w dbaniu o twoje oczy. Promieniowanie UV nie będzie dla ciebie już aż takie straszne, od kiedy w tak prosty sposób będziesz mógł chronić swoje oczy.

Dobre okulary ze szkłami Transitions możesz znaleźć chociażby w takich miejscach, jak American Lens. Będziesz w stanie bez problemu zamówić dla siebie odpowiednie okulary z dobrymi i pożytecznymi szkłami.