5 pomysłów na udany prezent na 50 urodziny

Prezenty można dostawać na wiele okazji. Są jednak w życiu takie wydarzenia, na których upominki muszą być wyjątkowe. Jednym z nich są 50 urodziny.

Celebruje się wtedy półwiecze własnego życia, w związku z czym impreza bywa naprawdę bardzo huczna a solenizant lub solenizantka nie może dostać zwyczajnego prezentu,  zwłaszcza takiego, który się nie spodoba i zostanie oddany komuś innemu.

W takim wypadku warto jest sprezentować coś, co tematyką nawiązuje do przeżytych lat i do gościa honorowego. Co to takiego?

  1. Pierwszym i najbardziej oczywistym prezentem jest dobry alkohol. Mimo, że jest to coś, co można sprezentować niezależnie od okazji, to na tak zwanego Abrahama produkuje się wiele tematycznych alkoholi, na których wygrawerowana jest liczba 50 lub do których dodawany jest na przykład kufel nawiązujący to ilości przeżytych lat. Tego rodzaju prezent jest dedykowany głównie mężczyznom, natomiast jeśli chodzi o kobiety to można znaleźć również butelki wina, na których tworzy się własną etykietę. Pomysłem na takową może być na przykład nazwanie go imieniem solenizantki, rok jej urodzin i śmieszny dopisek „im starsza, tym lepsza”.
  2. Drugim i już bardziej spersonalizowanym prezentem jest album ze zdjęciami.  Należy jednak pamiętać, że zdjęcia powinny być odpowiednio dobrane; najlepiej gdyby były w kolejności chronologicznej i ładnie opisane. Jeśli prezent ten dają dzieci, to dobrze gdy zdjęcia przedstawiają również wspólne rodzinne chwile, na przykład na wakacjach, ponieważ dzięki temu podkreśla się więź między solenizantem a autorem prezentu.
  3. Podobnym do albumu jest też film nagrany przez członków rodziny i przyjaciół. Ta forma prezentu staje się coraz bardziej popularna, ponieważ życzenia składane przez bliskie osoby na wizji są dużo bardziej szczere i wzruszające oraz lepiej przygotowane niż takie składane na żywo przez chwilę. Dobrym pomysłem jest przekazanie takiego filmu na imprezie urodzinowej, ponieważ wtedy wszyscy goście mogą posłuchać życzeń i zobaczyć stworzone dzieło, które najczęściej ma komiczną formę, więc będzie to dodatkowo świetna rozrywka podczas imprezy.
  4. Prezenty na 50 urodziny należą zazwyczaj do droższych niż te, które są dawane na niepełny wiek. Dlatego też warto pomyśleć o wykupieniu jakiejś wycieczki dla solenizanta czy solenizantki oraz osoby towarzyszącej. Jest to już bardziej kosztowny prezent, dlatego może być też tak, że złoży się na niego grupa bliskich, ale nie zmienia to faktu, że gość honorowy na pewno ucieszy się takiej niespodzianki. Oprócz wyjazdu może to być również inna forma rozrywki, na którą solenizant nie można sobie pozwolić, a którą zawsze chciał zrobić. Jest to na przykład wypad do spa jeśli chodzi o kobietę lub przejażdżka szybkim wypożyczonym samochodem jeśli chodzi o mężczyznę. Warto w tym wypadku pamiętać o tym, aby te prezenty były związane z zainteresowaniami gościa honorowego.
  5. Pół wiek to już poważny okres, jednak mimo wszystko prezenty dawane na te urodziny należą do jednych z mniej poważnych. Zaliczają się do nich na przykład koszulki ze śmiesznym nadrukiem, przykładowo „nie jesteś stary, jesteś klasykiem”,  „50 lat to dobry wiek na odpoczynek”, „stary, ale jary” „50 lat to nie szach mat” itd. Wiadomo, że nie będzie to zbyt użyteczny prezent, ponieważ mało kto skorzysta z takiej koszulki, by nosić ją na co dzień, natomiast jest to na pewno dobra pamiątka, która w późniejszych latach przypomni o abrahamowej imprezie.

prezent na 50 urodziny

Widać zatem, że prezenty nie zawsze muszą być poważne czy użyteczne. Liczy się gest i to jak podejdziemy do ich przygotowania. Najważniejsze, by trochę się postarać i nie kończyć na kupieniu zwykłych podarunków z supermarketu oraz wybrać coś specjalnie dla solenizanta.

Nie muszą to być oczywiście drogie wycieczki czy bardzo ekskluzywne alkohole. Koszulki na 50 urodziny czy zwykły album ze zdjęciami to również coś, co na pewno zostanie docenione i z pewnością solenizant pozostawi prezent jako pamiątkę na bardzo długi czas.