Adwokat gwiazd – kiedy osoba publiczna potrzebuje wsparcia

Życie osób publicznych, pomimo usilnych starań, niezbyt przypomina codzienność zwykłych ludzi. Czerwone dywany, telewizyjne wystąpienia, wywiady oraz tłumy fanów i paparazzi – tak wygląda w ogromnym skrócie życie, na które godzą się celebryci.

Obecność w mediach schlebia, ale ma też swoją cenę – jeśli w życiu gwiazdy coś pójdzie nie tak, dowiedzą się o tym wszyscy. Aktorzy, muzycy, artyści i wszelkiej maści osoby publiczne często decydują się na zatrudnienie prawnika, który będzie nie tylko bronił ich interesu podczas trudnych rozpraw, ale i z dnia na dzień służył poradami prawniczymi odnośnie kolejnych kroków w karierze. Kiedy osoby publiczne potrzebują wsparcia adwokatów?

 

Rozwody

Zdecydowanie najtrudniejszą, a zarazem najbardziej publiczną część pracy adwokata dla osób publicznych stanowią rozwody i wszelkie sprawy związane bezpośrednio z ich życiem prywatnym. Okazuje się bowiem, że publika uwielbia żywić się informacjami dotyczącymi niepowodzeń gwiazd, które na co dzień sprawiają wrażenie ludzi idealnych.

Rozwody gwiazd są trudne, ponieważ dla nich samych to w dalszym ciągu ogromny dramat rodzinny i sprawa bardzo osobista. To oczywiste, że nikt nie chciałby czytać o swoich problemach małżeńskich w każdym tabloidzie. Dlatego też osoby publiczne często decydują się na zatrudnienie adwokata z najwyższej półki. Osoby, która ma odpowiednie doświadczenie i reputację i potrafi sobie poradzić nie tylko na polu rozwiązywania sporów małżeńskich, ale także tuszowaniu informacji przed prasą, paparazzi i publicznością.

 

Problemy z prawem

Kolejnym dość częstym przypadkiem, w którym celebryci korzystają z pomocy adwokatów są wszelkie problemy z prawem, w które niestety część gwiazd wdaje się regularnie. Prawnik nie powinien oczywiście starać się zatuszować sprawę i odsunąć gwiazdę od odpowiedzialności, ale ukrywanie problemu przed wiedzą publiczną to już zupełnie inna kwestia.

Celebryci decydują się więc często na zatrudnienie adwokata jako swoistego konsultanta i reprezentanta, dzięki któremu być może unikną rozgłosu i złej sławy z powodu nieplanowanego błędu.

Problemy z prawem mogą dotyczyć wielu kwestii, bo gwiazdy są w świetle prawa traktowane tak, jak zwyczajny obywatele państwa. Co jednak ważne, w ich przypadku znacznie częściej problem stanowią wszelkiego rodzaju naruszenia ich prawa, ich bezpieczeństwa i ich interesów. Prawnik działa tu więc w obronie gwiazdy, stając w walce o odzyskanie mienia czy należności, które zostały gwieździe niesłusznie odebrane

Niewygodne zdjęcia

W życiu większości celebrytów następuje moment, w którym do prasy trafiają zdjęcia, które nie powinny ujrzeć światła dziennego. Zdjęcia kompromitujących sytuacji, źle dobranych stylizacji czy wątpliwych wyborów są pożywką dla mediów i publiczności, nikt więc nie próbuje zastanowić się jak krzywdzący i przykry musi być widok samego siebie na okładce tabloidów. Aby rzeczone zdjęcia eliminować, lub przynajmniej znacząco ograniczyć, w życiu gwiazd pojawiają się managerowie wizerunku, ochroniarze i właśnie prawnicy.

To do tych ostatnich należy strzeżenie wizerunku gwiazdy w sytuacjach publicznych i, jeśli to konieczne, zaskarżanie osób naruszających prywatność celebrytów.

Fotografowie próbują jednak uchwycić gwiazdy nie tylko na ulicach. W wielu przypadkach zdarza się, że pojawiają się także zbyt blisko ich życia prywatnego. Zdjęcia dzieci, śledzenie, nagabywanie – oczywiście w sprawę angażowane są wtedy służby mundurowe, jednak to adwokat będzie opracowywał strategię egzekwowania odszkodowania od osób naruszających prywatność gwiazdy. Nie ma wątpliwości, że prawnik osób publicznych ma pełne ręce roboty, ale w końcu taka jest cena sławy i pracy dla sław.