Czy chemia używana do profesjonalnego czyszczenia dywanów jest szkodliwa dla dzieci?

Niezastąpionym elementem dekoracyjnym każdego domu jest dywan. Pełni funkcję ozdobną – upiększa wnętrze czyniąc je bardziej przytulnym i wyjątkowym. Oprócz wszelkich walorów wizualnych, zwiększa także komfort mieszkania i codziennego użytkowania przestrzeni. A jak wygląda kwestia profesjonalnego prania dywanów? Wielu rodziców zastanawia się również, czy chemia używana do fachowego czyszczenia wykładziny dywanowej jest szkodliwa dla nas i naszych dzieci. Na te pytania odpowiemy w poniższym artykule.

Komu warto zlecić profesjonalne czyszczenie dywanów

Skuteczne pranie dywanów to niewątpliwie bardzo czasochłonne zajęcie. Wymaga od nas odpowiedniej wiedzy i umiejętności, ale również stosownych narzędzi i środków czyszczących. Domowe i tanie sposoby prania dywanów zwykle sprawdzą się do odświeżenia powierzchni. Fachowe czyszczenie dywanów warto jednak powierzyć osobom zajmującym się tym na co dzień. Wykwalifikowani specjaliści z firm sprzątających, oferujących kompleksowe pranie dywanów, w najlepszy sposób zadbają o Twój ulubiony element dekoracyjny domu.

Fachowe pranie dywanów krok po kroku – skuteczny sposób na pozbycie się brudu i drobnoustrojów

Oddając dywan do profesjonalnego czyszczenia mamy gwarancję, że zostanie on dokładnie i skutecznie oczyszczony z wszelkiego brudu, kurzu oraz nagromadzonych drobnoustrojów. Specjaliści w pierwszej kolejności zajmują się znakowaniem dywanów, tak aby nie narazić klienta na ewentualną pomyłkę i wydanie innego, cudzego dywanu. Kolejnym krokiem jest odplamianie i stabilizacja kolorów. Odplamianie dywanów samodzielnie w domu może być bardzo ryzykowne i uszkodzić jego strukturę, dlatego lepiej powierzyć to zadanie fachowcom. Kompetentne firmy sprzątającej w swojej ofercie posiadają mechaniczne automaty trzepiące, które efektywnie radzą sobie z usuwaniem kurzu z naszego ulubionego dywanu. Następnie przechodzimy do mycia wstępnego, a chwilę później mycia zasadniczego z wykorzystaniem automatu szorująco-piorącego. Po dokładnym wypraniu dywanów następuje jego ciśnieniowe płukanie, które daje możliwość pozbycia się wszelkich chemikaliów i resztek środków piorących. Dzięki skutecznemu wirowaniu odprowadzamy aż 95% wody i brudu. Dzieje się tak przy wykorzystaniu wirowania z prędkością 1200 obrotów na minutę. Ważnym, kończącym cały proces profesjonalnego czyszczenia dywanów jest suszenie i obróbka końcowa. Odpowiednie warunki do wyschnięcia, rozczesanie runa i uszlachetnienie włókna to czynności, o których żadna szanująca się firma nie powinna zapominać, by dywan mógł wrócić do właściciela w jak najlepszym stanie.

Czyszczenie dywanów Wrocław cena

Dla wielu osób decydujących się na profesjonalne czyszczenie dywanów Wrocław cena wykonania usługi ma kluczowe znaczenie. Warto jednak zwrócić także uwagę na sprzęt, który jest wykorzystywany do jej realizacji

Chemia użyta do profesjonalnego czyszczenia dywanów – czy może zaszkodzić dzieciom?

Oddając dywan profesjonalnej firmie zajmującej się sprzątaniem i praniem dywanów, możemy liczyć na skuteczne odświeżenie i usunięcie zabrudzeń oraz kompleksowe czyszczenie plam. Profesjonalny serwis sprzątający stawia na innowacyjne rozwiązania w kwestii prania dywanów. Jedną z nich jest metoda „na wskroś”, która nie jest przeprowadzana w domu klienta. Dzięki temu unikamy rozcierania brudu po dywanie oraz pozostawiania mokrego dywanu bez wentylacji i możliwości wyschnięcia. Dla dodatkowego bezpieczeństwa warto skorzystać z nieodpłatnego ozonowania i dezynfekcji dywanów, które wykonuje się w ramach profesjonalnego czyszczenia dywanów. Dzięki temu mamy pewność, że na dywanie nie pozostaną resztki użytych środków chemicznych – w końcu zdrowie naszych dzieci jest najważniejsze.