Czy mezoterapia igłowa zminimalizuje cienie pod oczami?

Cienie pod oczami to ogromny problem, który dotyka zarówno kobiety, jak i mężczyzn w każdym wieku. Są one nie tylko nieestetyczne, alei dodają lat. Przez nie twarz wygląda na bardziej zmęczoną oraz na dużo starszą niż w rzeczywistości. Ich pozbycie się jest bardzo trudne, ale na szczęście istnieją skuteczne na to metody. Jedną z nich jest mezoterapia igłowa, która daje świetne efekty w walce z cieniami pod oczami.

Przyczyny powstawania cieni pod oczami

Jedną z głównych przyczyn powstawania cieni pod oczami jest przede wszystkim niewystarczająca ilość snu i zmęczenie. W ich wyniku pojawiają się pod nimi charakterystyczne ciemne plamy. Jest to po prostu przepływająca żyłami krew, która ze względu na to, że w wyniku przemęczenia skóra staje się cieńsza, zaczyna być doskonale widoczna. Wpływa na to również długotrwały stres i nadmiar obowiązków.

Innym powodem, dla którego pojawiają się cienie pod oczami, jest także genetyczna predyspozycja do ich powstawania. U niektórych osób skóra w tej okolicy jest zdecydowanie cieńsza, niż u innych. Przez to ich oczy wyglądają na podkrążone, mimo iż nie są zmęczone czy niewyspane. Cienie pojawiają się również u osób starszych i są związane z upływającym nieubłaganie czasem.

Cienie pod oczami mogą również pojawić się w wyniku nadużywania alkoholu czy papierosów. Wpływ na ich pojawienie się oraz intensywność może mieć również długotrwała ekspozycja na promieniowanie emitowane przez komputer czy telewizor. Bez względu na przyczynę ich powstawania warto zadbać o to, aby zminimalizować ich widoczność.

Na czym polega mezoterapia okolicy oczu?

Mezoterapia jest zabiegiem polegającym na ostrzykiwaniu obszaru pod okiem przy pomocy cienkiej igły. W ten sposób pod skórę wprowadzane są substancje, które mają za zadanie skutecznie zrewitalizować i odżywić ten obszar. Mikronakłucia wykonywane na skórze są niewidoczne i nie pozostawiają żadnych śladów, dlatego jest to zabieg w pełni bezpieczny. Odżywcze koktajle, które wprowadzane są bezpośrednio pod skórę sprawiają, że problem z nieestetycznymi cieniami znika.

Efekty zabiegu mezoterapii w okolicy oczu

Mezoterapia sprawia, że szpecące okolicę oczu cienie znikają. Skóra w tym obszarze staje się zdecydowanie bardziej odżywiona. Wygładzone zostają również zmarszczki mimiczne. Jest to zabieg, który pomaga także pozbyć się kurzych łapek dodających twarzy lat.

Mezoterapia znacząco poprawia koloryt skóry pod oczami i niweluje opuchliznę. Widocznie poprawia się ogólne nawilżenie, a także napięcie tego obszaru. Zabieg ten poprawia ukrwienie, co z kolei pomaga zapobiec nadmiernemu gromadzeniu się płynów ustrojowych pod oczami.

Zabieg ten cieszy się ogromną popularnością głównie ze względu na to, że jest on w pełni bezpieczny i trwa zaledwie kilka minut. Mogą skorzystać z niego również osoby o wrażliwej skórze, gdyż odbywa się on w miejscowym znieczuleniu. Dzięki temu jest bezbolesny i nie wywołuje żadnego dyskomfortu.

Co jeszcze musisz wiedzieć o zabiegu mezoterapii w okolicy oczu?

Mezoterapia okolicy oczu powinna być wykonywana jako seria zabiegów w około dwutygodniowych odstępach czasu. U pacjentów bardzo często pojawia się opuchlizna, która znika jednak po kilkunastu godzinach. Po tym czasie nie ma żadnych śladów tego, że poddawali się oni tego rodzaju zabiegowi. Mimo, iż jest to zabieg bezpieczny, to nie może być wykonywany u osób, które uczulone są na któryś ze składników preparatu, a także w okresie ciąży i karmienia piersią. Przeciwwskazaniem są również choroby autoimmunologiczne i nowotworowe.

oczy

Jeśli chcesz skutecznie usunąć cienie pod oczami, to zdecyduj się na zabieg mezoterapii. Efekty, jakie daje sprawią, że Twoje spojrzenie stanie się zdecydowanie bardziej promienne. Jeśli szukasz miejsca, w którym wykonywana jest w sposób profesjonalny mezoterapia igłowa, Gdańsk to jedno z miast w Polsce, w którym możesz z niej skorzystać. Wybierz polecany gabinet, w którym zajmą się Tobą profesjonaliści. Dzięki temu będziesz mieć gwarancję, że wszystko zostanie wykonane tak jak powinno, a efekty pozytywnie Cię zaskoczą.