Czy Wrocław jest dolnośląską stolicą tatuażu?

Nie od dziś wiadomo, że Wrocław to stolica kulturowa Dolnego Śląska. To właśnie tam na przestrzeni ostatnich kilku lat rozwija się nowoczesne pojęcie artyzmu jako formy wyrażania siebie.

Miasto to zyskuje w Polsce niezwykłą popularność nie tylko dzięki swoim zabytkom czy ośrodkom kulturowym, ale też dzięki ciągle rozwijającej się sztuce tatuażu.

Fenomen tatuaży

Ozdabianie swojego ciała tuszem to w ostatnim czasie bardzo popularna forma pokazywania siebie światu, swoich emocji i osobowości. Warto pamiętać, że tatuaż to też w dalszym ciągu kwestia czysto estetyczna, którego wykonanie nie musi nieść za sobą żadnego głębszego sensu.

Współcześnie nie tylko dużo osób decyduje się na zrobienie tatuażu, ale też coraz więcej ludzi kształci się w ich tworzeniu.

Wbrew pozorom zostanie tatuatorem to nie taka prosta sprawa. Potrzeba wielu lat doświadczenia i praktyki, zanim osiągnie się profesjonalny poziom w tej sztuce. Ponadto warto pamiętać, że każdy tatuator posiada swój styl i w procesie tworzenia liczy się nie tylko talent rysowania szkiców na kartce, ale też cierpliwość i precyzja w odtwarzaniu szkicu na ludzkiej skórze.

W Polsce istnieje już wiele salonów tatuaży na wysokim poziomie. Ludzie tam pracujący to najczęściej niesamowicie wyszkoleni tatuatorzy, dla których praca to pasja i czysta przyjemność. Na czele miast z salonami tatuażu cieszącymi się sławą stoi Wrocław. To właśnie tam pracuje wielu tatuatorów, którzy odnoszą sukcesy w różnych konkursach nie tylko ogólnopolskich, ale też międzynarodowych.

Dlaczego akurat Wrocław?

Jak wiadomo jest to miasto wysoce ceniące sobie kulturę, a można powiedzieć, że sztuka tatuażu na stałe weszła już do polskiej kultury. Kiedyś była ona odbierana jako rozrywka dla ludzi z niższych sfer czy mających konflikt z prawem i kontakt z więzieniem. Natomiast dziś zrobienie tatuażu nie różni się poglądowo niczym od zmiany koloru włosów czy piercingu. Jest to po prostu ozdabianie ciała.

We Wrocławiu bardzo ceni się każdą społeczność, a zarazem każdą jednostkę i ich sposób pokazywania odrębności lub przynależności kulturowej, a przecież nic nie odzwierciedla tego lepiej niż właśnie wygląd zewnętrzny – ubiór, kolor włosów, czy właśnie tatuaż.

Wrocławskie studio tatuażu Guru Tattoo

Jednym z lepszych salonów wyróżniającym się na rynku tatuażowym jest wrocławskie studio tatuażu Guru Tattoo. To najczęściej tam wrocławianie (i nie tylko) udają się, by otrzymać tatuaż swoich marzeń.

To wyjątkowe miejsce działa już od ponad 25 lat! Założyciel studia – Grzegorz Małek jest jednym z pionierów sztuki tatuowania w Polsce – idąc do takiego artysty, nie masz się czego obawiać.

Każdego z tatuatorów pracujących w Guru Tattoo cechuje wyjątkowy talent artystyczny oraz niezawodny zmysł techniczny. Wszystkie prace wykonywane w studiu są jedyne w swoim rodzaju, a dzięki różnorodności proponowanych konwencji na pewno każdy znajdzie coś dla siebie.

studio tatuażu

Podsumowanie

Czy można zatem powiedzieć, że Wrocław jest dolnośląską stolicą tatuażu? Tę kwestię każdy musi rozważyć sam wedle swoich upodobań, natomiast jasne jest, że w tym mieście sztuka tatuowania jest na pewno bardzo rozwinięta nie tylko technicznie, ale też kulturowo.

Wrocław jako miasto współczesnej kultury i sztuki nie zamyka się na żadne formy artystyczne, dlatego też tak ceniona jest tam profesja tatuatorów. Studia tatuażu są tam nie tylko miejscem pracy, ale też strefą wyrażania siebie i kreowania własnego ciała jako dzieła sztuki.