DJ i jego rola na weselu

Każdy z nas, przynajmniej jeden raz w życiu brał udział w imprezie, na której za muzykę odpowiedzialny był DJ. Wesele jest uroczystością, którą w dzisiejszych czasach organizuje się pełną parą. Nic w tym dziwnego, zwłaszcza z uwagi na możliwości jakie dziś mamy. DJ jest najczęściej wybieraną ‘opcją’, jeśli chodzi o rozkręcenie i ogólne prowadzenie imprezy. Zadania, jakie wchodzą w skład obowiązków DJa na weselu to przede wszystkim:

  • Oprawa muzyczna
  • Często również zabawianie gości
  • Zapewnienie dobrej zabawy wszystkim gościom weselnym
  • Organizowanie czasu na tańce i przerwy między nimi

Oferty są jednak dość często bardzo zróżnicowane – najwięcej bowiem zależy od danej osoby, która oferuje nam aranżację. Djing to zajęcie i pasja dla naprawdę wielu młodych ludzi (zwłaszcza mężczyzn). Dzięki temu właśnie, możemy przebierać w ofertach i dopasowywać repertuar do własnych potrzeb. Wesele stanowi jedną z najważniejszych uroczystości w życiu każdego z nas, dlatego tak wielu nowożeńców wybiera właśni DJa, jako osobę, która zapewni nam solidną oprawę muzyczną. DJ na weselu ma swój własny podest i sprzęt (najczęściej własny), na którym pracuje zmieniając utwory.

Wybór DJa

Wiele jest ofert w Internecie, na które możemy się zdecydować dzięki temu, że od wielu lat popularność Djingu bardzo wzrosła. Coraz więcej osób reklamuje się na portalach społecznościowych. Wybór DJa powinien zostać dokonany odpowiedzialnie i odpowiednio wcześnie. Muzyka, dzięki której możemy bawić się na weselu, jest najczęściej kluczowym kryterium, według którego ocenia się, czy uroczystość była udana. Dlatego musimy poświęcić dużo czasu na wybranie odpowiedniej osoby, która zajmie się oprawą muzyczną na naszym weselu. Z własnego doświadczenia możemy z czystym sumieniem zarekomendować http://musicserwis.com oferującego swoje usługi na terenach małopolski i nie tylko.

Warto jest omówić play listę, którą może zaoferować nam DJ. Na wesele bowiem zapraszane są osoby w różnym wieku. Dodatkowo – dziś tak naprawdę każdy z nas ma zupełnie inny gust muzyczny, spowodowany wielością gatunków. Dlatego DJ, który zostanie zatrudniony na weselu, powinien mieć na uwadze konkretny gatunek muzyczny, według którego powinien się skupić. Ewentualnie, możemy nawiązać współpracę z DJem, który preferuje konkretny rodzaj muzyki. Często jednak oprawa muzyczna obejmuje zróżnicowane gatunki muzyczne. W takiej sytuacji możemy być pewni, że każdy gość będzie się dobrze bawił.

pierwszy taniec

Koszty DJ na weselu

Równie istotną kwestią jest cena, jaką trzeba zapłacić DJowi za usługę. Warto wziąć pod uwagę, że wesela są uroczystościami, które należą do tych droższych, najczęściej ze względu na specyfikę imprezy. Duży wpływ ma wielkość danego miejsca, ilość osób, długość uroczystości oraz dzień, w który się ona odbywa. Przybliżona cena za usługi DJa może wynosić  nawet do 2 tysięcy złotych. Jednak nie jest to cena stała dla wszystkich miejsc oraz osób. W dużych miastach również możemy zetknąć się z innymi cenami, niż tymi obowiązującymi w małych miejscowościach. DJe cenią swoje umiejętności – poza tym, sprzęt, który posiada DJ jest dość drogi i praca na nim wymaga ogromu czasu. Warto jednak zainwestować w fachowca, który zajmie się oprawą muzyczną w sposób rzetelny. Obecnie, naprawdę łatwo jest znaleźć porządnego DJa na wesele. Musimy jedynie szukać (co prawda długo), dzwonić, wymieniać się mailami i o wszystko wypytywać. Cena jaką liczy sobie DJ za swoje usługi, musi być bowiem adekwatna do jakości zabawy oraz zadowolenia gości weselnych.