DJ na wesele – jak dobrze wybrać?

DJ jest obecnie coraz częściej wybierany do zapewnienia oprawy muzycznej podczas wesel. Nic dziwnego! Dobry DJ zagwarantuje świetną muzykę, zadba o nastrój gości, a jeśli para młoda wyrazi taką chęć, może wcielić się w charyzmatycznego wodzireja. Jego usługi nie należą do najdroższych dlatego chętnie jest on proszony o współpracę w małych jak i dużych miastach. Warto zauważyć, że w odpowiedzi na oczekiwania konsumentów DJ-ów z roku na rok przybywa. Wiele osób decyduje się na taką formę dodatkowej pracy, która zapewni nie tylko zarobek, ale również dobrą zabawę.

Wynajęcie DJ-a niesie ze sobą wiele korzyści. Po pierwsze jego usługi są znacznie tańsze niż w przypadku wynajmowania zespołów muzycznych. Pracuje on samodzielnie, więc wszystkie pieniądze trafiają do jego rąk i nie musi się on z nikim innym dzielić. Po drugie DJ jest znacznie bardziej elastyczny pod względem muzycznym. Para  młoda może dokładnie ustalić jakie piosenki mają być grane podczas wesela, a wybór utworów jest w tej sytuacji niemal nieograniczony. Ponadto DJ może zadbać również o oświetlenie sali i efekty specjalne np. dymy. Podczas konsultacji warto wypytać się o wszystkie możliwe usługi.

DJ podczas wesela może pełnić funkcje także wodzireja. Zapewni on rozrywkę i świetną zabawę obecnym gościom, a sama uroczystość będzie jeszcze długo wspominana. Ułatwi on przełamanie lodów, rozbawi i zachęci do wejścia na parkiet. Jeśli jednak nie życzymy sobie gier i zabaw weselnych jasno poinformujmy o tym wynajmowanego DJ-a.

DJ weselny

Jaki powinien być dobry DJ?

Decydując się na wynajęcie DJ-a na wesele szukajmy osoby, która ma już za sobą pewne doświadczenie. Jeśli dana osoba posiada nagrania z wesel, podczas których zajmowała się oprawą muzyczną wart dokładnie je przejrzeć. Będziemy mogli zobaczyć w jaki sposób pracuje DJ, czy ma plan na wesele czy decyzje podejmuje spontanicznie. Dobry DJ musi być osobą komunikatywną i otwartą do ludzi. Pamiętajmy, żeby nie podejmować pochopnie decyzji, ponieważ udane wesele w głównej mierze zależy od dobrej muzyki.

DJ-e cenią się bardzo różnie. Kwoty przez ich ustalane w głównej mierze zależą od wielkości miasta a także prestiżu samego DJ. Początkująca osoba z pewnością będzie oczekiwała niższej zapłaty.  DJ-owi płaci się za godzinę. Ceny przeważnie wahają się w okolicy 40-150 zł za 60 minut.

Dobry DJ zagwarantuje udaną zabawę aż do białego rana. Kiedy zdecydujemy się i wybierzemy do współpracy konkretną osobę, dokładnie ustalmy nasze oczekiwania. Pamiętajmy aby podpisać stosowną umowę, która uchroni nas przed nieprzyjemnymi sytuacjami. Po dokonaniu wszelkich formalności zostało jedynie czekać na upragnioną imprezę.

Do swojej oferty zaprasza Robert Koss – DJ weselny z Krakowa – serdecznie zapraszamy.