Dlaczego warto dbać o relację z samym sobą?

Bardzo często dbamy o dobre relacje z bliskimi osobami, zapominając o sobie. Przestajemy zwracać uwagę na swoje uczucia, zaniedbujemy własne potrzeby. Utrzymanie zdrowia psychicznego w dobrej kondycji to recepta na udane życie. Dlatego tak istotne jest dbanie o dobrą relację z samym sobą.
relaksWspółczesny świat wymusza na nas pewne ustępstwa, które doprowadzają do tego, że zapominamy o sobie. Dajemy z siebie wszystko w życiu zawodowym, poświęcamy czas i uwagę rodzinie oraz przyjaciołom, przez co zaniedbujemy siebie nie tylko fizycznie, ale również psychicznie. Konsekwencją tego jest nie tylko niezadowolenie z życia, ale przede wszystkim strach, samotność, a nawet poważniejsze problemy jak depresja czy nerwica. Nad relacją z samym sobą można pracować latami, ale warto skorzystać z pomocy psychoterapeuty, który zdiagnozuje problem i zaproponuje skuteczną terapię.

Akceptacja siebie – dlaczego jest najważniejsza w naszym życiu?

Spędzanie większości naszego czasu w social mediach czy miejscu pracy sprawia, że zaczynamy wątpić w swoją atrakcyjność fizyczną oraz intelektualną. Tracimy pewność siebie, porównując się do innych, pozornie lepszych pracowników. Wątpimy we własne umiejętności, przez co pogarsza się jakość naszej pracy, a także satysfakcja płynąca z życia.
Zaakceptowanie siebie nie jest łatwe, ale możliwe do wykonania. Dzięki temu zyskujemy nie tylko nowe umiejętności, ale również nie poświęcamy swojego czasu na niepotrzebne myśli czy porównania. Pokochanie siebie – swoich wad i zalet – jest zdecydowanie łatwiejsze z pomocą dobrego specjalisty.

Dobra relacja ze sobą – jaki ma wpływ na nasze życie?

czas wolnyDobra relacja z samym sobą to klucz do sukcesu i sposób na uniknięcie samotności, która towarzyszy sporej części populacji na świecie. Tempo współczesnego życia wiąże się z ogromnymi konsekwencjami dla naszego zdrowia psychicznego, więc warto zadbać o siebie – swoje myśli, postępowanie, postrzeganie świata.
Bez samoświadomości procesów, które odbywają się w naszym życiu – zbudowanie dobrej relacji będzie niezwykle trudne. Utrudni to z pewnością fakt, że do własnych potrzeb przywiązujemy coraz mniejszą wagę, skupiając się jedynie na innych. Dlatego warto codziennie poświęcić dla siebie kilka minut na relaks, docenienie własnych starań czy po prostu medytację. Swój czas i pieniądze można zainwestować również w terapię, na której z pewnością dobry psychoterapeuta pomoże uporządkować myśli oraz poprawić jakość naszego życia.

Psychoterapia – dlaczego warto umówić się na wizytę?

Obawa, że przez wizyty u psychoterapeuty możemy zostać uznani za niekompetentnych bądź umniejszy to naszą wartość jako człowieka, doprowadziła do sytuacji, że coraz mniej osób korzysta z pomocy profesjonalisty. To błąd, przez który ludzie potrzebujący rozmowy z kimś obiektywnym są nieszczęśliwe, przestają odnosić sukcesy czy mają złe relacje z innymi. Prawdą jest, że dobry psychoterapeuta potrafi zdziałać cuda i znacznie wpłynąć na jakość życia.
Podczas wizyty, psychoterapeuta pomoże spojrzeć pacjentowi na problem z zupełnie innej perspektywy, znajdując mechanizmy oraz zwyczaje, które kierują jego postępowaniem. Z pewnością okaże się, że trudność w naprawieniu bądź rozwinięciu dobrej relacji z samym sobą jest spowodowana czynnikami zewnętrznymi oraz zakorzenionymi już wcześniej przekonaniami. Dobry psychoterapeuta doradzi również naukę nowych schematów, które pomogą w radzeniu sobie ze wszystkimi trudnościami, a także ułatwią pracę nad sobą.
psychoterapiaDobry psychoterapeuta nie będzie oceniał pacjenta, ale dzięki empatii będzie w stanie zrozumieć jego motywy oraz postępowanie. Znając stanowisko pacjenta, podczas kolejnych sesji psychoterapeuta pomoże odbudować poczucie własnej wartości. Kluczowa będzie również praca nad samoakceptacją. Efektem wspólnej pracy będzie poprawa dotychczasowego życia, z którego pacjent będzie zadowolony. Wpłynie to nie tylko na relacje z bliskimi, ale także na życie zawodowe.

Dlaczego warto zadbać o relację z samym sobą?

Dobra relacja z samym sobą będzie odzwierciedlała nasze postępowanie w życiu prywatnym oraz zawodowym. Wpłynie także na sposób postrzegania całego świata. Dlatego warto inwestować czas we własne przyjemności, doceniać siebie i pozwalać sobie na odpoczynek. Przydatna może być również wizyta u dobrego psychoterapeuty, który przez rozmowę pomoże zaakceptować siebie oraz odbudować poczucie własnej wartości.