Dlaczego warto sięgać po palety do makijażu?

Makijaż to jedna z najbardziej ekspresyjnych, a jednocześnie najbardziej codziennych form sztuki, z jaką styka się dziś bezpośrednio lub pośrednio właściwie każdy człowiek. Rynek kosmetyków kolorowych jest naprawdę obszerny i właściwie każdego dnia pojawia się na nim coś zupełnie nowego, niejednokrotnie rewolucyjnego. Już jakiś czas temu wynalazkiem, który pokochały wszystkie kobiety stały się palety do makijażu, w których zamknięto nie jeden, nie dwa, ale czasem kilkanaście różnych kolorów cieni do powiek, pomadek do ust, a w nowszych wersjach nawet pełną paletę kosmetyków potrzebnych do wykonania makijażu. Dlaczego i kiedy warto sięgać po palety do makijażu?

Palety do makijażu – cała kosmetyczka pod ręką

Nie bez powodu korzystają dziś z nich makijażyści i wizażyści na całym świecie – palety do makijażu do przecież cała kosmetyczna zamknięta w jednym, praktycznym opakowaniu. Palety podkładów, pudrów, produktów do konturowania, cieni do powiek, pomadek do ust a nawet palety uniwersalne zbierające kilka kategorii makijażu w jednym pudełku to zdecydowanie rozwiązanie dla tych, którzy potrzebują szerokiego wyboru kosmetyków, a jednocześnie nie chcą wozić ze sobą całej walizki produktów. Przydatne zarówno w codziennym makijażu, gdzie w jednej paletce może znaleźć się twój ulubiony puder, bronzer, róż i korektor, jak i w makijażu profesjonalnym lub wieczorowym, gdzie wyobraźnia ma właściwie nieskończone pole do popisu. Palety do makijażu są po prostu praktyczne i poręczne!

Palety uniwersalne

Dla tych, którzy lubią sięgać z dnia na dzień po te same kosmetyki dobrym rozwiązaniem okażą się palety uniwersalne, które mogą zawierać w sobie wszystko – od podkładu, przez puder i konturowanie, po makijaż oka i ust. Zestawy takie dostępne są zarówno w gotowych formach, jak i u marek takich jak Inglot, które pozwalają na stworzenie własnej magnetycznej palety z wybranymi przez siebie produktami i kolorami zamkniętymi w jednym eleganckim opakowaniu.

Palety korektorów

Palety z korektorami i kamuflażami to przede wszystkim raj dla wizażystów, którzy pracują na co dzień z różnymi klientami i nie są w stanie fizycznie posiadać każdego korektora w każdym możliwym kolorze w pełnym opakowaniu. Palety tego typu potrafią zamykać w sobie optymalne ilości korektorów w kilkunastu, a nawet kilkudziesięciu odcieniach, co podczas precyzyjnej pracy korygującej wszelkie niedoskonałości okazuje się być niezastąpione. Dla użytku domowego proponujemy nieco mniejsze, bo zawierające 3-5 palety korektorów, którymi można z powodzeniem wykonać kolorową korekcję mankamentów cery.

Palety do konturowania

Róże theBalm How 'Bout Them Apples

Paletka róży The BALM

Palet tego typu nie trzeba chyba nikomu przedstawiać – od kiedy Kim Kardashian pokazała swój skomplikowany sposób konturowania twarzy, rynek makijażowi oszalał na punkcie palet zawierających po kilka odcieni bronzerów, pudrów do konturowania, róży do policzków i rozświetlaczy, które w zestawieniu pozwalają wyprofilować rysy twarzy do bardzo naturalnego lub całkowicie przerysowanego, scenicznego poziomu. Jedna taka paletka pod ręką i połowa makijażu dziennego lub wieczorowego właściwie gotowa.

Palety cieci do powiek

Zdecydowanie najpopularniejszą wersją palet do makijażu są oczywiście palety z cieniami do powiek, które występują dziś w formie cieni podwójnych, potrójnych czy poczwórnych aż do palet zawierających po kilkanaście różnych odcieni kosmetyku. Palety takie są doskonałe do makijażu codziennego (palety w kolorach neutralnych), jak i wieczorowego, gdzie pojawiają się często dość nienaturalne, ale bardzo atrakcyjne kolory cieni do powiek.

Dlaczego warto sięgać po palety?

Pytanie powinno brzmieć raczej: dlaczego nie? Palety do świetna opcja dla tych, którzy lubią mieć wszystkie kosmetyki pod ręką lub chcą mieć w makijażu wiele opcji bez konieczności kupowania każdego produktu w pojedynczym opakowaniu i pełnym rozmiarze. Palety to nie tylko oszczędność miejsca w kosmetyczce, ale i oszczędność finansowa, a ta ostatnia to przecież najlepszy powód, by posiadać jeszcze więcej kosmetyków i pozwolić, by makijażowa fantazja poniosła nas na całego.