Długa czy krótka sukienka komunijna dla dziewczynki?

Wraz z nadejściem wiosny rozpoczyna się sezon komunijny. Organizacja uroczystości wiąże się z wieloma obowiązkami dla rodziców. Muszą oni zadbać nie tylko o przyjęcie dla najbliższych, ale także o zakup stroju dla dziecka. Dziewczynki na wiele miesięcy przed pierwszą komunią zapuszczają włosy po to, aby pięknie prezentować się w tym wyjątkowym dniu. Decyzję o wyborze modelu sukienki warto podjąć dużo wcześniej, gdyż w natłoku obowiązków może zabraknąć czasu na staranne wybranie kreacji dla młodej damy. 

Dlaczego warto zadbać o odpowiedni strój na pierwszą komunię dla dziewczynki?

Pierwsza komunia dziecka jest przede wszystkim ważnym przeżyciem duchowym, ale warto podkreślić jego rangę odpowiednim strojem po to, aby nasze pociechy poczuły jego wyjątkowość. Wybór eleganckiego stroju, butów, dodatków w postaci spinek wianków przyczyni się do stworzenia niezwykłej atmosfery tego dnia. W wyjątkowym czasie wszystko powinno być nadzwyczajne, również ubiór. Każda dziewczynka pragnie wyglądać wtedy jak mała księżniczka, dlatego zadaniem rodziców jest spełnienie tego marzenia.

Jakie  cechy powinna mieć sukienka komunijna dla dziewczynki?

Wielu rodziców ma poważny dylemat dotyczący wyboru komunijnej sukienki dla dziewczynki, dlatego coraz więcej parafii decyduje się na stroje liturgiczne, skromne i jednakowe dla wszystkich dzieci, które nie odciągają ich uwagi od uroczystości. Rodzice nie mają wtedy problemu z odpowiednim doborem stroju nie tylko dla dziewczynki, ale również chłopca. Wielu z nich kupuje sukienkę do przebrania już po mszy i uroczystości w kościele. Niektórzy natomiast mają swobodę w wyborze ubioru. Warto wtedy postawić na skromność i elegancję. Jednak muszą pamiętać o tym, że strój powinien podkreślać dziecięcy urok, a nie prezentować dziewczynki jako panny młode w rozłożystych kreacjach, które już stanowczo odchodzą w przeszłość. Rynek oferuje przeróżne modele tego typu produktów, dlatego warto zdecydować się na taki, w którym dziewczynka będzie świetnie czuć i jednocześnie prezentować się w tym ważnym dla niej dniu. Przy wyborze sukienki należy wybrać taki model, który zagwarantuje młodej damie wygodę, komfort i swobodę poruszania się. Skromne, białe nie będą strojem jednorazowym, gdyż z powodzeniem można je wykorzystać podczas innych okazji. Producenci oferują różne kreacje, jedne długie inne z kolei krótsze. Wybór właściwej powinien być uzależniony od preferencji dziecka i jego rodziców. 

krótka sukienka komunijna dla dziewczynki

Długie sukienki komunijne dla dziewczynek

Oprócz alby, w którą dziewczynka będzie ubrana w czasie mszy rodzice decydują się na zakup sukienki do przebrania na przyjęcie dla najbliższych. Trendy modowe związane ze strojami na pierwszą komunię ulegają zmianie. Każdy sezon przynosi coś nowego. Funkcjonują oczywiście ponadczasowe modele, które zawsze dobrze się prezentują. Sklepy z odzieżą komunijną pełne są sukienek zaprojektowanych zgodnie z najnowszymi trendami. Dziewczynki, uczestniczące w ich wyborze, zdecydowanie częściej decydują się na długi model, choć nie znaczy to, że  krótkie sukienki na komunię nie są równie chętnie kupowane. Projektanci najnowszych modeli wykorzystują przede wszystkim tiul, również z koronkowymi wstawkami oraz z gipiury. Delikatność i elegancja tiulu doskonale podkreśli skromność sukienki komunijnej.

Krótkie sukienki komunijne dla dziewczynek

Nie wszyscy rodzice decydują się na zakup długiej sukienki komunijnej. Wielu z nich kupuje krótkie sukienki komunijnej dla dziewczynek z powodów praktycznych. Dla dziecka zdecydowanie wygodniejszym strojem będzie nieco krótsza sukienka. Producenci oferują różne ich długości, na przykład do kolan, przed kolana, do pół łydki oraz za kolana. Dziewczynka w takiej kreacji prezentuje się równie pięknie.