Gry planszowe dla dwojga

W dzisiejszych czasach najcenniejszy jest czas wolny. Jak wykorzystać go kreatywnie? Jak twórczo się rozluźnić? Wartą uwagi propozycją sposobu spędzenia wolnego czasu są gry planszowe. Pomogą one w integracji ze znajomymi, a również umilą spokojny wieczór z ukochaną osobą. Na rynku istnieje szeroki wybór takowych gier, a każda z nich ma do zaoferowania coś wyjątkowego. Czy warto inwestować w taką formę spędzania czasu?

Jak wykorzystać nudne wieczory?

Jedną z podstawowych potrzeb każdego człowieka jest rozrywka. Aktualnie, bywamy bardzo zapracowani, a przez to jesteśmy narażeni na ciągły stres. Dlatego istotne jest zadbanie o to, jak spędzamy wolny czas, stałe oglądanie telewizji nie jest najlepszym rozwiązaniem. Kończąc pracę, wracamy do przytulnego domu i nie zawsze wiemy jak korzystnie i zdrowo zorganizować wieczór. Nie mamy ochoty ani siły wychodzić z domu, a potrzebujemy rozluźnienia i kreatywnej zabawy. Szukając rozwiązania tego dylematu, należy natrafić na gry planszowe, które mogą być okazją do ciekawego spędzenia wolnego czasu. Rynek oferuje rozmaite gry, dzięki temu każdy znajdzie coś odpowiedniego. Rozwijającą i nieszablonową opcją są gry dla par. Często te rozwlekłe wieczory spędzamy właśnie ze swoją sympatią. Spędzanie czasu razem, jest istotnym elementem związku. Według badań warto wspólnie podejmować nowe aktywności, gdyż to one budują trwałą relację. Wiadome jest, że jeśli zależy nam na związku, to opłaca się inspirować wspólną codzienność.

gry planszowe dla dorosłych

Gra planszowa „Między słowami” to jedna z odmian popularnych gierek małżeńskich – gry planszowej dla dorosłych.

 Odważne pary, a gry planszowe dla dorosłych

Co oferują gry planszowe dla par? Znacząca jest ich wszechstronność. Mogą stanowić intrygującą alternatywę kolejnej randki, służyć dogłębniejszemu poznaniu partnera czy partnerki albo być sposobem jak wesoło i ambitnie zacieśnić relacje. Wspólne rozluźnianie sprzyja bliskości, a zabawa we dwoje poprawia komunikację w związku. Szczególnie, gry planszowe są obiecującym wariantem, kiedy zależy wam na budowaniu szczerej relacji. Zdrowa rywalizacja pozytywnie wpłynie na uczucie namiętności, a wspólny śmiech umocni związek. Możliwe, że ten inny sposób spędzania czasu razem odkryje wasze nowe cechy i służyć będzie jeszcze bliższemu poznaniu się. Według badań poczucie humoru jest bardzo ważne dla budowania trwałego związku. Śmiech wyzwala hormony szczęścia i sprawia, że lepiej odreagowujemy stres. Wspólny śmiech tworzy poczucie jedności w związku i pozwala odbierać wszystko dużo pozytywniej.

Wybierz wspólny śmiech

Na polskim rynku gier planszowych jest w czym wybierać. Mamy również ciekawe rodzime propozycje. Jedną z nich jest gra z ilustracjami Andrzeja Mleczki — Gierki małżeńskie, która stanowi ambitne podejście do tematu gier dla par. Jest to gra dla dorosłych, która proponuje relaksową rozrywkę dla dwojga bądź dla wielu par. Tak więc stanowić może pomoc w integracji kilku par na przykład podczas domówki. Fundamentem jest znajomość siebie i partnera, jego przyzwyczajeń, osobowości i przekonań.

Dzięki niej poznamy się lepiej, a może i sprawdzimy, czy do siebie pasujemy. Oczywiście wszystko to podane jest w żartobliwej postaci. Gra wygląda zachęcająco i zapowiada dużo wspólnego śmiechu. Spodziewać się możemy wszelakich zadań, takich jak: kalambury, pytania otwarte, testy zgodności czy konkurs wiedzy „wiem wszystko”. Pojawiają się również odwołania tylko dla dorosłych! Konstrukcja gry jest na poziomie, a dodatkowo wyróżnia się wartościami estetycznymi. Ilustracje Andrzeja Mleczki idzie uznać niemal za sztukę użytkową, są one śmieszne i artystyczne. Atrakcyjnie przedstawiono sytuacje z dnia codziennego, które są zabarwione ironią i humorem, a sprawy damsko-męskie ukazane zabawnie i wyważenie. Ta gra interesuje zawartością, sposobem ujęcia tematu, jak i stylową formą.