Ile kosztuje sesja ślubna za granicą?

Zorganizowanie sesji ślubnej za granicą jest czymś odmiennym od tego, co znaliśmy jeszcze kilka czy kilkanaście lat temu.

A to, co inne, bardzo przyciąga. Inne są krajobrazy, kultura, a nawet nastrój, jaki nam towarzyszy. Połączenie tego z ekscytacją odczuwaną świeżo po ślubie daje niezwykle interesującą mieszankę, której owocem są wyjątkowe zdjęcia ślubne. Dlaczego jeszcze Pary Młode decydują się na takie rozwiązanie? Ile może kosztować sesja ślubna za granicą?

Dlaczego Pary Młode decydują się na sesję zagraniczną?

 • Jest ona elementem podróży poślubnej. Często Młodzi mają w planach wyjazd za granicę, jaki pragną uwiecznić w niezwykły sposób – poprzez sesję ślubną.
 • Jest odmienna od tego, co znamy. Sesja za granicą w zupełnie nowych krajobrazach jest ogromną inspiracją, co potrafi uwolnić niespotykane pokłady entuzjazmu. Warto to uwiecznić na wyjątkowych, ślubnych fotografiach.
 • Podróże są po prostu łatwiejsze niż kiedyś! Niektórym dopiero pobyt za granicą pozwala się w pełni zrelaksować, co przekłada się również na jakość zdjęć.

Jakie są największe zalety zagranicznej sesji ślubnej?

 • Piękne zwieńczenie podróży poślubnej. Pierwsza wspólna podróż po zawarciu małżeństwa powinna być jak najpiękniejsza, dlatego też wykonanie w tym czasie ślubnych zdjęć będzie niesamowitą pamiątką, do której jeszcze po długich latach będziecie powracać ze śmiechem i wzruszeniem.
 • Przygoda. Jeśli nie robicie wielkiej sprawy z kwestii organizacyjnych, jakie na ogół pojawiają się przy podróży zagranicznej, sesja ślubna za granicą będzie dla Was najprawdopodobniej kolejnym, pięknym przeżyciem!
 • Odmienne widoki. Choć Polska sama w sobie jest niezwykle piękna i różnorodna, jeśli chodzi o naturę, warto przekonać się też o uroku tego, co leży nieco dalej od domu. Nie wszyscy mogą wybrać się w podróż zagraniczną w każdej chwili, a podróż poślubna jest ku temu idealną okazją, z której warto skorzystać.

Czy sesja ślubna za granicą musi być droga?

Przy dzisiejszych możliwościach – absolutnie nie! Czasem nawet, choć nie wszyscy w to wierzą, może się okazać tańsza niż sesja w Polsce. Jednym z wyjaśnień może być paradoksalnie to, że poza krajem możemy być bardziej skłonni do poszukiwania rozwiązań, które będą dla nas satysfakcjonujące, lecz nie będą przyczyną zrujnowania budżetu.

Atrakcyjne oferty lotów za granicę, szybkie porównanie oferty noclegowej, zamiana wystawnych posiłków w restauracji na posilanie się potrawami lokalnymi i szereg innych ustępstw (które czasem niekoniecznie są ustępstwem, lecz okazją do odkrycia czegoś nowego) sprawiają, że wydatki związane z pobytem za granicą mogą znacząco spaść.

Co trzeba wziąć pod uwagę, planując budżet na zagraniczną sesję ślubną?

 • Środek transportu. Uwzględnijcie wszystkie dostępne możliwości i przeanalizujcie je pod kątem nie tylko finansowym, lecz też czasowym.
 • Wyżywienie. Zaopatrywanie się w lokalne produkty może być tańsze, niż posiłki w barach i restauracjach.
 • Noclegi. Współczesna baza noclegowa jest wyjątkowo bogata i pozwoli Wam znaleźć miejsce dla siebie w korzystnej cenie. Do tego pojawiły się liczne porównywarki ofert, co jeszcze bardziej ułatwi decyzję.
 • Czas zakupu biletów – na ogół im szybciej, tym taniej, lecz nie jest to sztywną regułą. Warto na bieżąco śledzić promocje, dzięki którym być może uda się zaoszczędzić jeszcze więcej.
 • Bagaż – tanie loty często wiążą się z dużymi opłatami za bagaże, dlatego też warto bardzo dokładnie przemyśleć, co będzie potrzebne na miejscu.
 • Koszty związane z wynajmem fotografa. Wiąże się to nie tylko z samym wykonaniem sesji, lecz nierzadko również z zapewnieniem przelotu, zakwaterowania i wyżywienia.

sesja za granicą

Sesje ślubne za granicą – kogo wybrać?

Współczesne Pary Młode stawiają fotografom znacznie wyższe wymagania niż jeszcze dekadę temu, co też wymusiło wprowadzenie zupełnie innej, znacznie bardziej atrakcyjnej oferty, obejmującej plenery, reportaże ślubne i wiele innych. Jeśli chcecie przekonać się, gdzie czeka Wasz idealny fotograf, zajrzyjcie na stronę polecanych i nagradzanych fotografów, którzy chętnie wykonują sesje ślubne w każdym zakątku świata.

Kierujcie się przy tym faktem, iż przy wieloletnim doświadczeniu w prowadzeniu zagranicznych sesji ślubnych wybrany przez Was profesjonalista pomoże Wam uwiecznić najpiękniejsze chwile Waszego życia w wyjątkowy sposób.