Ile żyją wszy na pościeli?

W powszechnym mniemaniu wszawica to problem osób z biednych rodzin, gdzie w domach nie przykłada się zbytniej wagi do utrzymania porządku. To mit. Wszy mogą pojawić się nawet w najczystszych domach i zagnieździć się na pościeli, ubraniach i innych przedmiotach codziennego użytku. Jak tego uniknąć? Co zrobić, by skutecznie pozbyć się wszy z domu?

Wszawica – najczęstsze przyczyny

Nawet jeśli rygorystycznie pilnujesz porządku w domu, wszy i tak mogą się w nim pojawić. Jest tak dlatego, że zarażamy się nią poprzez bezpośredni kontakt z osobą chorą lub poprzez wspólne używanie tych samych przedmiotów.

Największe ryzyko zarażenia się wszawicą występuje w miejscach, gdzie występują duże skupiska ludzi. Wszawicę uważa się za chorobę występującą najczęściej wśród dzieci. Jest tak po prostu dlatego, że są one bardziej skłonne do dzielenia się przedmiotami typu akcesoria do włosów i inne.

Dezynfekcja Warszawa

Jak skutecznie pozbyć się wszy z domu?

Szacuje się, że wszy żyją około 30 dni, zaś ich główne pożywienie stanowi krew człowieka. Pozbawione źródła pożywienia, giną w ciągu 1-2 dni. Walka z wszawicą dotyczy wszystkich członków rodziny, dlatego że przenoszą się one niezwykle łatwo.

  • Dokładne wypierz wszystkie ubrania, pościel, bieliznę i inne rzeczy, które można uprać co najmniej w temperaturze 60o
  • Po praniu starannie wyprasuj odzież żelazkiem na parę w wysokiej temperaturze (200oC).
  • Dla pełnego bezpieczeństwa wszelkie przedmioty, z jakich korzystali domownicy podczas choroby, szczelnie zamknij w plastikowych workach i pozostaw na miesiąc.
  • Pamiętaj o dokładnym odkurzeniu dywanów.

Co robić, jeśli wszystkie metody zawodzą?

Wesz ma to do siebie, że rozmnaża się niezwykle szybko, dlatego tak ważne jest jak najszybsze podjęcie kroków. Czasem jednak problem jest już na tyle zaawansowany, że konieczne jest zastosowanie silniejszych metod. Jedną z nich jest dezynfekcja. Prawidłowe przeprowadzenie zabiegu da Ci całkowitą pewność, że problem zniknął.

Dlaczego warto się zdecydować na profesjonalną dezynfekcję?

Największą zaletą stosowanych przy dezynfekcji metod jest to, że w różnorodnej ofercie firm można wybrać sposoby dezynfekcji jednocześnie skuteczne i nieszkodliwe dla otoczenia. Zalicza się do nich m.in. wymrażanie, zamgławianie ciepłą lub zimną mgłą z wykorzystaniem zamgławiacza Airfog ULV.

Dzięki metodom stosowanym np. przez firmę Vector, oferującą usługi dezynfekcji w Warszawie, odpowiednio przeszkoleni specjaliści są w stanie dotrzeć w każde możliwe miejsce, ze szczególnym naciskiem na te, do których trudno dotrzeć podczas zwykłego sprzątania, dzięki czemu nie ma ryzyka, że część insektów przetrwa, prowadząc do kolejnego ataku.

Ile czasu trwa dezynfekcja?

Czas dezynfekcji zależy w dużej mierze od stopnia nasilenia problemu, a także od dobranych podczas pracy metod. W przypadku wymrażania metodą Cryonite pomieszczenie może być wolne od wszy już w ciągu 2 godzin! Co więcej, lokal jest gotowy do użytkowania od razu po skończeniu prac!

Czy dezynfekcja jest droga?

Absolutnie nie – firmy sprzątające starają się, by oferowane przez nie usługi były osiągalne cenowo dla każdego.

Przykładowe ceny dezynfekcji:

  • Zamgławiacz Airfog ULV – 180 zł
  • Wymrażanie z użyciem metody Cryonite – 450 zł
  • Metoda termiczna HOT FOOG – 50 zł.

Dezynfekcja Warszawa

Walka z wszawicą nie musi być przegrana!

Wszy są szkodnikami, które potrafią przysporzyć sporo kłopotów. Jeśli jednak podejmiesz odpowiednie kroki wystarczająco szybko, masz duże szanse na całkowite pozbycie się kłopotu. Możesz zacząć od domowych metod, a także możesz nie czekać i zastosować profesjonalną dezynfekcję.