Jak dbać o gąbkę do makijażu?

Gąbka to narzędzie do makijażu, które świetnie sprawdza się do nakładania podkładu i korektora, ponieważ rozprowadza je równomiernie na skórze, nie pozostawiając śladów.

Rodzaje gąbek do makijażu

Istnieją różne rodzaje gąbek, które różnią się w zależności od kształtu i jakości:

– kształt: mogą być trójkątne, kwadratowe, okrągłe lub owalne;

– jakość: rozróżniamy gąbki wysokiej jakości, które oszczędzają produkt, ponieważ z uwagi na swą porowatość wchłaniają mniej i rozprowadzają go lepiej, oraz gąbki gorszej jakości, które mogą być użyte tylko dwa razy i łatwo się łamią.

Gąbki mogą być używane do nakładania podkładów, płynów i kremów. W tym celu umieść odrobinę podkładu na gąbce bezpośrednio po to, by kontrolować ilość nakładanego produktu, a następnie nałóż go na skórę.

W zależności od efektu, jaki chcemy uzyskać, gąbki można stosować na sucho lub zwilżone. Jeśli chcesz nałożyć cieńszą warstwę kosmetyku, zwilżanie gąbki to idealne rozwiązanie, ponieważ woda sprzyja równomiernemu rozprowadzaniu, zwłaszcza na suchej skórze. Jeśli chcemy nałożyć grubszą warstwę podkładu, aby zakryć przebarwienia, plamy czy blizny, zdecydowanie lepiej użyć suchej gąbki.

Pielęgnacja gąbki do makijażu

Nie wszystkie gąbki dostępne na rynku nadają się do mycia i do ponownego użycia.  Aby przedłużyć  żywotność swojej gąbki, myj ją regularnie. Najlepiej pierz ją zgodnie z poniższymi zaleceniami:

Napełnij pojemnik letnią wodą, dodaj odrobinę mydła w płynie i oraz niewielką ilość dwufazowego płynu do demakijażu. Zanurz gąbkę w roztworze i pozostaw na minutę. Po minucie wyjmij ją z wody i naciśnij kilka razy opuszkami palców, aby usunąć z niej resztki brudu. Unikaj silnego rozciągania lub ściskania. Pozostaw do wyschnięcia.

Podczas transportu gąbkę należy przechowywać w etui. Unikaj pozostawiania jej luzem w kosmetyczce lub umieszczania obok kosmetyków do makijażu, ponieważ może się bardzo szybko zabrudzić. Zachowaj oryginalne opakowanie gąbki. Może się okazać, że ono wystarczy.

Za każdym razem, gdy zamierzasz użyć gąbki, obejrzyj ją i sprawdź, czy nie zmieniła kształtu, czy nie pojawił się jakiś niepożądany zapach, itp. Unikaj używania gąbek, które nie są w dobrym stanie.

Używaj gąbki tylko do makijażu, nie do innych celów. Daj jej miejsce w Twojej toaletce.

Dbaj o pędzle do makijażu, szczotki i gąbki to ważna czynność, aby przedłużyć ich żywotność i chronić skórę przed bakteriami oraz infekcjami.

gąbka do makijażu

Gąbka? A może jednak pędzel?

Tak naprawdę na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Najpewniej w tym wyborze pomogą Ci Twoje własne upodobania i preferencje w danym momencie, ponieważ nakładanie pędzlem lub gąbką będzie zależało od wykończenia, jakie chcesz osiągnąć. Bez wątpienia, pędzle są odpowiedzialne za osiągnięcie większego pokrycia.

Dzieje się tak między innymi dlatego, że nie zatrzymują one tak dużej ilości produktu jak gąbka i dlatego rozprowadzają go prawie po całej twarzy tworząc grubszą warstwę. Gąbka natomiast ma tendencję do wchłaniania większej ilości produktu, a dodatkowo jej faktura powoduje, że wykończenie jest dużo bardziej naturalne, a makijaż sprawia wrażenie naszej drugiej skóry. Decyzja należy do Ciebie.

Niezależnie od tego czy wybierzesz gąbkę do makijażu czy pędzel, zajrzyj do sklepu Glowstore, w którym z pewnością znajdziesz produkt dla siebie!