Jak dbać o skórę wokół oczu?

Skóra pod oczami jest szczególnie delikatna i wrażliwa, wymaga odpowiedniej opieki i uwagi. Odpowiednia pielęgnacja może spowolnić procesy starzenia się, oraz diametralnie poprawić wygląd całej twarzy.

Delikatne kremy

Podstawą jest nawilżanie i odżywianie. Najlepiej rano przed nałożeniem makijażu delikatnie wklepać żel np. z dodatkiem kwasu hialuronowego, natomiast na noc będzie odpowiedni bogaty krem odżywczy. Dodatkowo można stosować wszelkiego rodzaju oleje lub kremy z dodatkiem witaminy C. Jeżeli już pojawiły się u ciebie kurze łapki, najlepiej zakupić krem który w swoim składzie zawiera retinol.

Pewnie zaskoczy cię fakt istnienia gimnastyki twarzy, systematyczne pobudzenie mięśni twarzy skutecznie hamuje procesy starzenia i zwiększa jędrność twarzy. Warto każdego wieczoru po oczyszczeniu skóry wykonać parę ćwiczeń oczu (znajdziesz je w Internecie), a następnie możesz wykonać krótki masaż, który dodatkowo ujędrni twoją skórę pod oczami. Również rano możesz zafundować tej części twarzy masaż kostkami lodu, dzięki czemu pozbędziesz się opuchnięć. Jeżeli zmagasz się z sińcami pod oczyma najlepiej sprawdzi się okład z ogórka, jego właściwości są znane i cenione od wieków.kobiecy-blog.pl

Dobór kosmetyków

Tutaj przychodzi kolej na makijaż. Każda kobieta wie jak diametralnie może on poprawić wygląd naszej cery. Użyj delikatnego, płynnego korektora pod oczy. Aby zniwelować chłodny odcień cieni pod oczami, wybierz żółtawy odcień tego kosmetyku. Częstym błędem jest stosowanie zbyt jasnego korektora lub takiego o zimnym odcieniu, co dodatkowo podkreśla cienie pod oczami.

Jeżeli całymi dniami siedzisz przed komputerem lub masz skłonności do przesuszania oczu, zainwestuj w odpowiednie krople nawilżające. Zapobiegnie to powstawaniu zaczerwienienia i łzawieniu, a twoje spojrzenie będzie świeże i piękne.

Zachęcamy do sprawdzenia oferty marki Oriflame, która stworzyła bogaty wybór różnych serii kosmetycznych dla osób o różnych potrzebach skóry.