Jak dobrać właściwy biustonosz?

Dobieranie odpowiedniego biustonosza nie musi wcale być skomplikowane. Kluczowe jest poznanie kilku prostych zasad, dzięki którym za każdym razem dobierzesz go właściwie, nie obniżając przy tym poziomu swojego komfortu, który jest tu przecież najważniejszy.

Dobór biustonosza – najważniejsze aspekty

Nie obawiaj się zaopatrywać w droższą bieliznę. Nowych biustonoszy nie kupujesz codziennie, a im lepiej go dobierzesz, tym rzadziej będziesz musiała to robić. Czyli tak właściwie to zaoszczędzisz. To, że znasz swój obecny rozmiar, nie oznacza, że nigdy się on nie zmieni.

Piersi to przede wszystkim tkanka tłuszczowa, co oznacza, że jeśli schudniesz lub przytyjesz, to wielkość Twoich piersi również ulegnie zmianie. Unikaj kupowania biustonosza na krótko przed miesiączką. Wówczas piersi są bardziej nabrzmiałe, co sprawia, że łatwo o zakup biustonosza, który na co dzień będzie nieco za duży. Chyba że poszukujesz komfortowej bielizny właśnie na ten czas.

Dobry biustonosz to taki, o którym nie pamiętasz. Czyli nie musisz go wciąż poprawiać, przesuwać opadniętych ramiączek z powrotem na miejsce itd. Pamiętaj, że biustonosze poszczególnych firm o tym samym rozmiarze mogą się od siebie różnić. Dlatego też, nawet gdy znasz swoje wymiary, zawsze mierz bieliznę przed zakupem.

Zasady doboru biustonosza

Zaczynamy od zmierzenia obwodu w biuście i pod nim, przy czym warto pamiętać o tym, że obwód pod piersiami mierzymy dosyć ciasno, ale nie na tyle, by nie móc swobodnie oddychać.

Uzyskany wynik zaokrąglamy w górę bądź w dół, zależnie od uzyskanej wartości, czyli wynik 81 cm zaokrąglimy w dół do 80 cm, a 84 cm zaokrąglimy w górę do 85 cm.

Obwód piersi mierzymy zaś w najszerszym punkcie, czyli na wysokości brodawek. Warto podczas pomiaru piersi pochylić się lekko do przodu. Od wymiaru uzyskanego w biuście odejmujemy ten uzyskany pod piersiami. Wynik uzyskany z różnicy między obwodami określi wielkość miseczki (np. C, D, E).

Przymierzając biustonosz w sklepie, pochyl się lekko do przodu i wypełnij piersią całą miseczkę. Lewą ręką sięgnij do prawej piersi i wygarnij ją spod pachy. Pierś ma wypełnić miseczkę tak, by na materiale nie powstawały zagniecenia, a w miseczce nie było pustej przestrzeni. Biust nie może się z żadnej strony wylewać. Po założeniu biustonosza określ, czy nie jest on za ciasny, czy fiszbiny nie uciskają twoich piersi.

Sprawdź, czy zapięcie z tyłu jest na tej samej wysokości co przód biustonosza. Podnieś ręce i sprawdź, czy biustonosz pozostaje na swoim miejscu. Jeśli będzie podnosił się do góry, jest źle ułożony.

Przy regulowaniu ramiączek wiedz, że nie muszą być one idealnie tej samej długości. Jeśli inne ułożenie jest dla Ciebie bardziej komfortowe, nie ma w tym nic złego. Nie przenoś na ramiączka zbyt dużego obciążenia tak, by nie wpijały się one w ramiona. Jeśli od zakupu poprzedniego biustonosza minęło dużo czasu, a wybierasz się po nowy, zmierz się jeszcze raz. Możliwe, że od poprzednich zakupów Twoje wymiary się nieco zmieniły.

W poszukiwaniu najlepszego miejsca, w którym dostaniesz wysokiej jakości bieliznę w dobrej cenie, koniecznie odwiedź stronę sklepu rafjolka.pl. Tu znajdziesz interesujące modele biustonoszy, wśród których czeka na Ciebie ten idealny.