Jak przetrwać rozstanie

Niestety zdecydowana większość z nas musiała tego doświadczyć i nigdy dla nikogo nie było to łatwe. Nawet jeżeli wiesz,  że rozstanie było konieczne i tak cierpisz, ponieważ nagle twoje życie uległo zmianie. Czujesz się samotna, zagubiona, a  w głowie co chwile pojawiają się wspomnienia, oczywiście te szczęśliwe. Dużo gorzej, jeżeli zostałaś porzucona i nadal bardzo kochasz. Na świecie istnieje jedna uniwersalna rada na tego typu problemy – czas. Ważne jest abyś go dobrze wykorzystała i w tym okresie nie zrobiła nic głupiego.

Po pierwsze – nie kontaktuj się z nim! Nawet jeżeli rozstaliście się w zgodzie to nie będzie wpływało korzystnie na twoje emocje. To był ktoś kogo kochałaś, nie możesz tak po prostu zacząć się z nim przyjaźnić, poza tym swoim nieprzemyślanym zachowaniem  możesz zranić również jego. Postaraj się na jakiś czas zerwać kontakt, tak byś mogła dojść do siebie. Nie idealizuj go i postaraj się przypomnieć wszystkie złe momenty, które sprawiły że wam się nie udało.loveklodka

Nie tłum w sobie emocji i wyjdź do ludzi. Przecież masz przyjaciół i rodzinę, jak będzie trzeba całymi dniami opowiadaj im o tym co czujesz, co cię boli, czego żałujesz. Zwierzaj się wszystkim bliskim, ale absolutnie nie rób tego swojemu byłemu! Nie siedź sama w pokoju tylko wyjdź do ludzi, poznawaj nowe osoby i zmień otoczenie. Nowe środowisko nie będzie ci się kojarzyło z byłym partnerem. Kup wielkie pudło i schowaj tam wszystkie rzeczy jakie ci się z nim kojarzą, a następnie schowaj gdzieś głęboko w szafie. Teraz zaczynasz nowy etap gdzie już nie ma twojego byłego chłopaka.

Wiele dziewczyn po rozstaniu staje się emocjonalnymi bombami, desperatkami które łatwo angażują się w kolejne związki. Nie tędy droga, takiej pustki nie wypełnisz pochopnie poznanym chłopakiem. Naucz się być sama i skup się na własnym samorozwoju. Pomyśl o tych wszystkich rzeczach, które chciałaś zrobić, ale nie mogłaś bo byłaś w związku. Teraz liczysz się tylko ty i twój samorozwój, wykorzystaj ten czas!