Jak się dobrze przygotować do studniówki?

Studniówka to wyjątkowa okazja w życiu każdego młodego człowieka, pierwszy dorosły i niepowtarzalny bal. Wiąże się z tradycjami i zwyczajami, bez których nie ma co liczyć na pomyślnie zdaną maturę. Kompletując garderobę na ten wyjątkowy dzień należy pamiętać o spełnieniu kilku warunków, gwarantujących powodzenie na maturze. 

Do najpopularniejszych zwyczajów należy założenie czerwonej bielizny i podwiązki, której nie wolno zdejmować przez całą uroczystość, podobnie jak na egzaminie dojrzałości. Natomiast panowie muszą pamiętać o tym, że zarówno na bal jak i maturę zobowiązani są założyć ten sam garnitur. Absolutnie zakazuje się ścinania włosów między studniówką a maturą. Spełnienie tych warunków gwarantuje zdany egzamin dojrzałości. 

Obecnym trendem jest organizacja studniówek również we Wrocławiu w wynajętych salach restauracyjnych, które gwarantują organizację uroczystości na najwyższym poziomie. 

Jaka kreacja dla dziewczyny na bal maturalny?

Wybór odpowiedniej kreacji na studniówkę nie należy do najłatwiejszych. Każda z dziewcząt chce wyglądać pięknie. Może to być długa lub krótka sukienka, klasyczna mała czarna lub czerwona, granatowa, albo biała. Wybór długiej kreacji spowoduje, że każda dziewczyna poczuje się wyjątkowo. Tego rodzaju sukienka sprawdzi się idealnie w eleganckim miejscu takim jak restauracja w ekskluzywnym hotelu. 

Zaletą długiej kreacji jest to, że dobrze w niej wyglądają dziewczyny o różnym wzroście i każdej figurze. Niskie osoby powinny dobrać do niej buty na wysokim obcasie. Długa sukienka dobrze wygląda na zdjęciach i pięknie układa się w tańcu. Natomiast wybór krótkiej podkreśli idealną figurę każdej dziewczyny i piękne nogi. To kreacja dla wysokich uczestniczek balu maturalnego, które nie obawiają się wyzwań w postaci odważnych sukienek. 

Organizacja studniówek Wrocław

Klasyczna mała czarna spowoduje, że dziewczyna zyska niezwykle elegancki wygląd. Warto tego rodzaju sukienkę ozdobić cekinami lub  kryształkami. Dobrze prezentują się przy niej srebrne albo złote dodatki. Taka kreacja wywoła na pewno duże wrażenia na uczestnikach balu maturalnego. Do czerwonej sukienki, w której pięknie będą wyglądały brunetki, najlepiej dobrać czarne dodatki. Bardziej stonowanym kolorem będzie bordo. Elegancki granat podkreśli urodę każdej blondynki i szatynki o jasnej karnacji. Do takiej kreacji dobieramy czarne lub brązowe dodatki. Granatowa sukienka to idealny wybór na studniówkę, podobnie jak biała ozdobiona kryształkami. 

Jaka fryzura dla dziewczyny na bal maturalny?

Każda dziewczyna pragnie wyglądać na studniówce zjawiskowo. Aby zrealizować to marzenie, należy odpowiednio wcześnie rozpocząć przygotowania do balu. Pierwszym krokiem powinno być wybranie odpowiedniej kreacji. Po podjęciu tej decyzji pozostaje tylko fryzura, makijaż i oczywiście odpowiednie buty. 

Fryzura na studniówkę powinna być dobrana do kreacji i indywidualnych preferencji. Trzeba wziąć pod uwagę również kształt twarzy. Jej wybór jest oczywiście uzależniony od długości włosów. W przypadku długich włosów może to być luźne upięcie, romantyczne loki lub kok. 

Wszystko zależy od kreacji. Do niektórych romantycznych bardziej pasują luźne loki, bądź delikatnie tylko upięte włosy. Przy eleganckiej sukience dobrym wyborem będzie pięknie upięty kok. Dziewczyny o długich lub półdługich włosach mają większe pole manewru. Wszystkie luźne upięcia ozdobione warkoczami są jak najbardziej wskazane. Podkreślą one lekkość, delikatność i dziewczęcość fryzury.

 Najważniejsze jest zachowanie umiaru i unikanie nadmiaru ozdób, które mogą przytłaczać. W przypadku posiadaczek krótkich włosów najlepszym wyborem będzie piękna i dekoracyjna spinka lub opaska, współgrająca dodatkowo z muszką partnera. Przy rezygnacji z ozdób można zaczesać je, uzyskując efekt mokrych włosów. 

Jaki garnitur wybrać na studniówkę?

Panowie przy wyborze stylizacji na bal maturalny mają zdecydowanie prostsze zadanie. Kluczową sprawą jest wybór odpowiedniego garnituru. Najważniejsze jest, aby dobrze leżał i podkreślał zalety sylwetki, a ukrywał jej mankamenty. Zwykle panowie mają do wyboru czarne, granatowe lub szare garnitury, rzadziej wzorzyste. 

Najbezpieczniejszym wyborem jest kolor czarny lub szary. Odważniejsi panowie mogą zdecydować się na te wzorzyste. Do tego dobrze pasujący krawat lub mucha oraz eleganckie buty i strój dla pana na studniówkę gotowy. 

Organizacja studniówek Wrocław

Wybór osoby towarzyszącej na studniówkę?

Niezwykle ważną kwestią w przygotowaniach do studniówki jest nie tylko wybór odpowiedniej kreacji, ale również osoby towarzyszącej. Aby wieczór był udany, lepiej zaprosić kogoś, kogo dobrze znamy. Może to być osoba z rodziny albo dobry kolega czy koleżanka. Ważne, aby potrafiła zachować się na balu, nie prowokowała konfliktów i nie przyniosła wstydu partnerowi oraz zapewniła bezpieczeństwo w trakcie całej uroczystości i po niej.