Jak wybiera się pierścionki zaręczynowe z grawerem?

Wybranie idealnego pierścionka zaręczynowego jest z pewnością nie lada wyzwaniem dla każdego mężczyzny chcącego poślubić swoją wymarzoną kobietę. Witryna u jubilera pełna mieniących się pierścionków potrafi przyprawić o zawrót głowy – przeróżne kształty oczek, rodzaje kruszców, możliwość graweru… Łatwo się zagubić. Czym kierować się przy wyborze idealnego pierścionka zaręczynowego?

Czym kierować się wybierając model pierścionka zaręczynowego?

Przede wszystkim na początku należy przeanalizować, jaką biżuterię nosi przyszła narzeczona. Jeżeli są to skromne, srebrne dodatki raczej nie uszczęśliwi jej złoty pierścień z wielkim, lśniącym brylantem. Tak samo wygląda to w drugą stronę – gdy uwielbia krzykliwą, wyrazistą biżuterię, delikatna obrączka z białego złota będzie wyglądać co najmniej blado przy reszcie biżuterii. Warto też wiedzieć, jaki jest ulubiony kolor wybranki, ponieważ to pozwoli na wybranie takiego odcienia kamienia znajdującego się w oczku, który przypadnie ukochanej do gustu.

pierścionek zaręczynowy z grawerem

Kruszec pierścionka zaręczynowego

Gdy już orientujemy się w gustach i preferencjach wybranki, należy postanowić, z jakiego kruszca wykonany będzie pierścionek zaręczynowy. Ogólnie przyjęło się, że powinien on być wykonany ze złota – ponieważ, rzekomo, wygląda dostojniej i jest mniej podatny na zniszczenia i odbarwienia niż pierścionki zaręczynowe wykonane ze srebra. Nie jest to do końca prawda.

Należy pamiętać, że nie wszystkie kobiety przepadają za złotym kolorem, ponieważ albo nie odpowiada im jego barwa, albo ich skóra w towarzystwie tego odcienia wygląda niekorzystnie. W takim przypadku rozwiązania są dwa – można albo sprawić wybrance pierścionek zaręczynowy wykonany z tak zwanego białego złota, czyli złota o srebrnym, chłodnym kolorze, albo biżuterię wykonaną ze srebra. Odpowiednio pielęgnowane, wysokiej próby srebro wcale nie jest mniej odporne na ewentualne uszkodzenia bądź odbarwienia niż złoto. Należy kupić pierścionek wykonany z odpowiednio wysokiej próby i odpowiednio o niego dbać.

pierscionek złoty z brylantem

Najbardziej wyjątkowe pierścionki zaręczynowe znajdziesz w Ekokarat/Jubilo!

Personalizacja pierścionka zaręczynowego

Bardzo ciekawym pomysłem powalającym jeszcze bardziej spersonifikować pierścionek zaręczynowy jest opcja wykonania na nim graweru. Na przeciętnych rozmiarów pierścionkach zaręczynowych można zmieścić około piętnastu-dwudziestu znaków. Najczęściej stosuje się dwie metody grawerowania.

Tradycyjną, gdzie grawer wykonywany jest maszynowo lub ręcznie, oraz bardziej nowoczesną, laserową, umożliwiającą wykonanie bardziej szczegółowych grawerów oraz nieograniczone możliwości wyboru czcionki, zdobień, wielkości grawerowanych liter etc. Dzięki opcji grawerowania można stworzyć wyjątkowy i niepowtarzalny pierścionek zaręczynowy, którego nie będzie miała żadna inna osoba na świecie. W tworzeniu treści graweru ograniczeniem jest jedynie wyobraźnia. Można wpisać datę pierwszego spotkania, cytat ulubionej piosenki, imię przyszłego męża, datę zaręczyn, inicjały,  bądź osobiste, hermetyczne zwroty. Należy pamiętać, że pierścionek zaręczynowy będzie towarzyszył kobiecie przez wiele, wiele lat, i koniecznie trzeba zadbać o jego urodę i wyjątkowość, a z tym z pewnością pomoże indywidualnie wybrany i wymyślony grawer – każda zakochana kobieta to doceni.