Jak wybrać odpowiedni odcień bronzera – czym różnią się bronzery do ocieplania cienia od produktów do konturowania?

Bronzer do twarzy stał się popularnym kosmetykiem wraz z pojawieniem się w kanonie urody modnej opalenizny. Zamiast pudrowania tylko różem, by nadać bladej cerze efektu witalności, dodatkowo nakłada się bronzer, który sprawia, że skóra wygląda zdrowiej, jak muśnięta naturalnym słońcem. Ponadto bronzer świetnie się sprawdza do modelowania rysów twarzy, w celu ich wygładzenia oraz nadania bardziej regularnych kształtów. W zależności od wybranego typu produktu, może posiadać jeszcze kilka innych możliwości, które warto wiedzieć jak umiejętnie wykorzystać.

Bronzer z rozświetlaczem

Jednym z produktów, który cieszy się niezwykłą popularnością, jest Bronzer marki Makeup Revolution. Jego wyjątkowymi atutami jest niska cena przy jednoczesnym zachowaniu bardzo dobrej jakości. Jest produktem prostym do nakładania, o jedwabistej konsystencji i małej pigmentacji. Dzięki temu nie ma możliwości nałożenia go „za dużo”, co pozwala na uzyskanie bardzo naturalnego efektu opalenizny nawet przez najbardziej początkującego użytkownika. W sklepie internetowym Glowstore.pl również dostępny w wersji Shimmer and Highlighter, czyli utrzymanego w trzech stopniach odcieni brązu, który ma na celu uzyskanie przede wszystkim efektu rozświetlenia i umożliwia lekkie konturowanie rysów twarzy.

Bronzery konturujące

Będą to kosmetyki, które są mocno napigmentowane i posiadają zazwyczaj konsystencję jedwabistego pudru. Prawidłowe nałożenie tego typu produktu wymaga już odpowiedniego doświadczenia, ponieważ jest bardzo łatwo uzyskać sztuczny efekt zbyt intensywnego, ciemnego kolorytu skóry, szczególnie jeśli się posiada jasną cerę. Jednym z takich bronzerów jest Pro Contour Powder, marki L. A. Girl USA. Składa się z wygodnego, kompaktowego opakowania, zawierającego dwa, matowe odcienie brązu, gdzie jeden jest przeznaczony do konturowania, a drugi do rozświetlania twarzy. Puder pozwala na uzyskanie efektu ciemnej, intensywnie brązowej skóry i świetnie uwydatnia kości policzkowe. Podobnie jest w przypadku konkurencyjnego produktu, o podobnej cenie rynkowej, wspomnianej marki Makeup Revolution. W Glowstore.pl można zakupić kosmetyk ciekawie zapakowany w ozdobne pudełko, wizualnie i formatem przypominającym czekoladę. Droższym produktem o bardzo lekkiej konsystencji i oryginalnym designie pudełka, przypominającym styl pin-up, jest bronzer konturujący marki the Balm. Satynowa struktura pozwala na przyjemną i łatwą aplikację oraz uzyskanie lekkiego efektu modelującego. Jest niezwykle wytrzymałym produktem, potrafi utrzymać się na skórze nietknięty nawet do kilku godzin. Podobnie jest w przypadku konkurencyjnej i również cenionej marki Nabla, która oferuje bronzer w zestawie z pędzelkiem do nakładania oraz lusterkiem.

Bronzery ocieplające cienie

Wiele bronzerów już wymienionych może posłużyć nie tylko do modelowania konturów twarzy, ale również do ocieplenia makijażu. Różnica polega na prawidłowym dobraniu odcienia danej marki bronzera oraz sposobu aplikacji, z uwzględnieniem posiadanego typu urody. W przypadku bladej cery i jasnej oprawy oczu słuszne będzie użycie trochę cieplejszego tonu oraz równomierne rozłożenie produktu w części czoła, głównie skroni oraz policzków. Bronzery, które mają spełniać funkcję ocieplenia, można połączyć z odpowiednimi cieniami do powiek oraz pudrowym różem, nałożonym na policzki. Wykonanie w ten sposób makijażu jest już zdecydowanie opcją dla bardziej zaawansowanych. Producenci starają się ułatwić pracę, proponując produkty w formie gotowych zestawów. Jednym z takich kosmetyków jest paleta firmy Golden Rose, dostępna w bardzo przystępnej cenie w Glowstore.pl, która łączy w sobie bronzer, rozświetlacz oraz róż. Przy umiejętnym zastosowaniu pozwala uzyskać efekt opalonej i promiennie zdrowej skóry, nadając delikatnego, ciepłego blasku i świeżości.