Jak wykonać manicure hybrydowy w domu

Manicure hybrydowy to dziś jedna z najpopularniejszych i bez wątpliwości najbardziej estetycznych metod stylizacji paznokci, którą pokochało już wiele kobiet. Panie, które miały dotąd problem z odpryskującym lakierem lub bardzo łamliwymi paznokciami, ale nie chciały decydować się na żelowe przedłużanie paznokci czy tipsy mają dziś szansę na piękny, długotrwały manicure i to bez konieczności wychodzenia z domu. Gotowe zestawy do domowego manicure hybrydowego od marki Semilac pozwalają na uzyskanie efektu jak z salonu kosmetycznego już w kilku prostych krokach.

Niezbędne zaopatrzenie

Aby w ogóle myśleć o zrobieniu ładnego i trwałego manicure hybrydowego, konieczne będzie wyposażenie swojej domowej kosmetyczki w kilka podstawowych narzędzi i lakierów. Potrzebne będą: lampa UV, bloczek polerski do matowienia płytki, odtłuszczacz, baza pod hybrydy, lakier hybrydowy, top coat (czyli warstwa wykańczająca) oraz waciki kosmetyczne.

O ile niektóre z wymienionych elementów mogą pochodzić z dowolnej półki w lokalnej drogerii, o tyle w lakiery warto zainwestować nieco więcej pieniędzy. Manicure hybrydowy jest z założenia trwały, jednak zakup tanich lakierów od niezaufanych marek może sprawić niemały zawód. Zdecydowanym liderem polskiego rynku lakierów hybrydowych jest dziś marka Semilac, której szeroki wybór kolorów króluje zarówno wśród profesjonalnych kosmetyczek, jak i domowych entuzjastek manicure hybrydowego.

paznokcie
Manicure hybrydowy w domu – krok po kroku

Zanim usiądziesz do malowania paznokci i dasz się ponieść kolorystycznej fantazji, musisz pamiętać że długotrwały manicure to nie tylko zasługa lakieru utwardzonego pod lampą, ale i przede wszystkim przygotowania płytki. Tłusta i nierówna płytka trzyma lakier znacznie gorzej, niż ta odpowiednio wypolerowana.

Wykonanie manicure hybrydowego zaczynamy od zmatowienia płytki paznokcia, czyli delikatnego wypolerowania go blokiem polerskim. Następnie paznokcie przecieramy odtłuszczaczem, dzięki któremu lakier będzie trzymał się na paznokciu znacznie lepiej.

Czas przejść do właściwego malowania i suszenia paznokci. Wpierw każdy paznokieć pokrywamy dokładnie bazą, którą następnie utwardzamy pod lampą UV przez 10 sekund. Baza jest warstwą bezbarwną, dlatego skup się na dokładnym pokryciu nią całej płytki paznokcia pamiętając także o jego brzegach (unikaj jednak pokrywania bazą i lakierami skórek paznokcia – to nieestetyczne i szkodliwe dla stanu paznokci).

Kolejnym krokiem będzie już malowanie paznokci wybranym kolorem. Pamiętaj, by równo i dokładnie pokryć nim całą płytkę paznokcia. Uważaj, by warstwy nie były zbyt grube, gdyż znacznie ciężej będzie je wysuszyć. Dłoń z pomalowanymi paznokciami umieszczamy pod lampą na około 2 minuty – lakier powinien w tym czasie wyschnąć i stwardnieć.

Jeśli po 2 minutach twoja hybryda jest w dalszym ciągu miękka, warstwa lakieru była zbyt gruba lub twoja lampa jest zbyt słaba. Pamiętaj też, że ilość warstw zależy od efektu, jaki chcesz uzyskać. Dla wysokiego połysku i intensywnego koloru warto postawić na dwie warstwy lakieru położone na bazę i pokryte odpowiednim top coatem.

Aby paznokcie hybrydowe były lśniące i trzymały się jeszcze dłużej, manicure wykańczamy i zabezpieczamy nakładając top coat marki Semilac i utwardzamy go przez kolejne 2 minuty pod lampą UV. Na koniec przecieramy każdy paznokieć odłuszczaczem, a w skórki wsmarowujemy odżywczą oliwkę i na tym właściwie koniec. Suchy i twardy manicure hybrydowy powinien wytrzymać na twoich paznokciach nawet dwa tygodnie!