Jak zaplanować sypialnię?

Chociaż wiele osób używa tych sformułowań zamiennie, mają one inne znaczenia. Projektowanie wnętrz odnosi się do ich funkcjonalności. Tego, jakie jest najlepsze rozmieszczenie mebli czy gdzie powinny znajdować się wyłączniki światła i gniazdka elektryczne. Z kolei urządzanie, dekorowanie, to kwestia odpowiednich dodatków, kolorystyki i akcesoriów.

Projekt wnętrza sypialni

Wśród wszystkich pomieszczeń nad których aranżacją najdłużej rozmyślamy wymienić można z pewnością sypialnię. Miejsce w którym śpimy i odpoczywamy powinno być nie tylko urządzone z gustem i wyczuciem smaku, ale również sprzyjać odprężeniu i relaksowi. By tak się stało należy wziąć pod uwagę wiele czynników. Poczynając od tych dotyczących funkcjonalności, a kończąc na tych związanych z walorami estetycznymi.

Jak zaplanować sypialnię?

Z oczywistych powodów aranżując wnętrze sypialni szczególną uwagę należy poświęcić łóżku. Kluczowy mebel w tym pokoju na pewno nie powinien stać pod samym oknem. Konieczność przewietrzania pomieszczenia wymusi na nas bowiem leżenie w przeciągu lub chłodzie. Ponadto, sypialniane łóżko najlepiej umieścić w takim miejscu, w którym nie będzie blokowało wejścia do pokoju, ani swobodnego poruszania się po nim.

Z kolei wśród barw, jakie powinniśmy dobierać urządzając sypialnie z pewnością wymienić należy te wszystkie, które nie przytłaczają pomieszczenia i nie wprowadzają do niego ponurego nastroju. W przytulnej sypialni sprawdzą się więc wszystkie ciepłe i jasne kolory, na przykład beże. Dotyczy to zarówno wyboru koloru ścian, jak i dodatków.

Oświetlenie natomiast powinno być tak rozmieszczone, by równomiernie rozjaśniać całe wnętrze sypialni, dając możliwość swobodnego przeglądania szafy w jednym rogu pokoju i robienia makijażu w drugim.

Dlaczego warto skorzystać z pomocy profesjonalistów?

Choć to wszystko brzmi dość przystępnie, w praktyce często okazuje się zadaniem trudnym do zrealizowania. Kombinując na wszelkie możliwe sposoby, i tak nie jesteśmy w stanie zaprojektować sypialni w taki sposób, aby mogła być pomieszczeniem funkcjonalnym. Nie potrafimy nanieść na jej plan choćby projektu oświetlenia lub mamy problem z rozmieszczeniem mebli. Z dekoracjami, odpowiednimi kolorami i tekstyliami jakoś też nam nie po drodze.

W takich sytuacjach lepiej nie ryzykować. Nasz dom, to miejsce na które w większości pracujemy całe życie. Czy nie lepiej skorzystać z porady profesjonalisty i cieszyć się nienagannym stylem i prawidłowym projektem przez długie lata, niż codziennie patrzeć na odbierającą mu urok aranżacyjną klęskę?

Jakich profesjonalistów wynająć?

Kiedy już podejmiemy decyzję o skorzystaniu z usług projektanta i dekoratora, zastanówmy się czy chcemy zatrudniać dwie osoby, czy może zależy nam na czasie i wolimy kompleksową usługę. Polecamy ofertę projektanta wnętrz i producenta mebli na wymiar w Nowym Sączu – MDPF Design. Bowiem usługi, które świadczy wspomniana firma to dopilnowanie zarówno kwestii funkcjonalności, jak i estetyki pomieszczeń. W ramach zleconego zadania dokonuje między innymi inwentaryzacji, czyli pomiaru pomieszczeń, wszelkich projektów oraz wizualizacji – ułożenia parkietów czy doboru wyposażenia.

Dlaczego warto?

Projektowanie i urządzanie sypialni na własną rękę, to z pewnością ciężki kawałek chleba. Możemy zaryzykować i bez odpowiedniego przygotowania poświęcić się zadaniu, jednak gotowi musimy być na to, że okaże się ono dla nas zbyt trudne. W takim wypadku nie warto długo się zastanawiać – rozejrzyjmy się za profesjonalistą z branży. Z całą pewnością będą to dobrze zainwestowane pieniądze. Widok nienagannie urządzonej sypialni, funkcjonalnego pomieszczenia do którego co wieczór chętnie wracamy, będzie zresztą najlepszą rekompensatą.