Jak zrobić idealne brwi?

Brwi stanowią oprawę dla całej twarzy. To zazwyczaj na nie zwracamy uwagę, kiedy z kimś rozmawiamy. Dlatego też wiele kobiet dba o idealny makijaż brwi, który doskonale podkreśla ich urodę. Aby osiągnąć wymarzony efekt, konieczne może być wyznaczenie idealnego kształtu brwi do twarzy.

Mocne, grube i wyraźnie zaznaczone brwi są od kilku lat trendem w makijażu twarzy. Warto jednak pamiętać, że nawet najlepsze kosmetyki do makijażu nie pomogą, jeśli brwi będą zaniedbane, a kształt nie będzie pasował do twarzy. Co zatem zrobić, aby nasze brwi były zawsze idealne?

W jaki sposób wyznaczyć idealny kształt brwi? 

Samodzielne wyznaczenie idealnego kształtu brwi nie jest łatwe, dlatego część kobiet korzysta z profesjonalnej pomocy kosmetyczek. Dzięki temu mają pewność, że nowy kształt będzie pasował do owalu twarzy, a jednocześnie podkreślał piękno oczu. To także doskonała okazja, aby wyregulować wystające włoski, które będą nieestetycznie wyglądały przy makijażu brwi. 

Brwi można również wyregulować samodzielnie w domu. Konieczna jest jednak praktyka, odpowiednie akcesoria do stylizacji brwi oraz zachowanie ostrożności – można w łatwy sposób wyrwać zbyt dużo włosków, czego efektem są nierówne kępki. W jaki sposób można zatem samemu wyznaczyć idealny kształt brwi? 

Geometria, czyli jak dobrać kształt brwi do owalu twarzy? 

Każda kobieta jest w stanie zadbać o trzy podstawowe elementy, które będą świadczyć o dopasowaniu kształtu brwi do twarzy. Jest to wyznaczenie początku, wzniesienia oraz zakończenia łuku brwi. Z pomocą przychodzi geometria. Wystarczy stanąć przed lustrem, wziąć do ręki mały przedmiot (może być ołówek) i oprzeć jego koniec na skrzydełku nosa. Drugim końcem będziemy wyznaczać trzy strategiczne punkty. 

makijaż brwi

Nie odrywając przedmiotu od nosa, należy poprowadzić prostą linię przez wewnętrzny kącik oka – w ten sposób określamy początek łuku. Wszystkie włoski, które znajdują się przed należy usunąć.  Aby wyznaczyć zakończenie łuku wystarczy przyłożyć ołówek do zewnętrznego kącika oka. Warto przy tym pamiętać, że zarówno początek, jak i koniec łuku powinien kończyć się na tej samej wysokości. 

Najlepsze kosmetyki do wypełnienia brwi 

Na rynku kosmetycznym można znaleźć wiele produktów, które nadają się do wypełnienia i dorysowania brwi. Można wybierać spośród miękkich kredek, pomad czy palety cieni uzupełnionej woskiem. Nowością są tusze do brwi, które podkreślają naturalny kolor włosków. To, na jaki kosmetyk się zdecydujemy zależy już od indywidualnych preferencji oraz umiejętności. 

Dla kogo profesjonalne kosmetyki do makijażu brwi? 

Dla kobiet, które dopiero zaczynają malować swoje brwi albo oczekują jedynie delikatnego efektu podkreślenia, poleca się kupno dobrej kredki. Tym sposobem wypełnienie brwi będzie łatwiejsze, bardziej precyzyjne, a nadmiar kosmetyku można spokojnie wyczesać załączonym do produktu grzebyczkiem. Kredka to jednocześnie jeden z tańszych sposobów na idealne brwi. 

Dla kobiet bardziej doświadczonych wizażyści będą polecali zakup palety do wypełniania brwi. Zazwyczaj taki produkt jest wydawany w kilku odcieniach, w zależności od typu urody klientek, a także koloru ich naturalnych brwi. Cienie są najczęściej uzupełnione woskiem utrwalającym. W przypadku paletek do brwi, kolor nanosi się za pomocą specjalnego pędzelka, dzięki czemu efekt będzie bardziej naturalny. Jednocześnie brwi są znacznie bardziej intensywne niż w przypadku zwykłej kredki. 

Najtrudniejszym produktem w aplikacji jest pomada do brwi. Jej stosowanie wymaga od kobiet pewnej wprawy, gdyż nietrudno o przesadzenie z ilością kosmetyku. Pomadę nakłada się pędzelkiem, dokładnie zaznaczając kształt łuku. Następnie wypełnia się je w całości. W ten sposób uzyskujemy trwały kolor, który nie będzie się ścierał pod koniec dnia. Brwi będą mocno zaznaczone i podkreślone.

W codziennym makijażu warto zadbać o brwi, które stanowią oprawę dla całej twarzy. Warto posiadać w kosmetyczce chociaż jeden dobry produkt, dzięki któremu zawsze będziemy mogły uzyskać efekt idealnych, dopasowanych brwi. Różnego rodzaju akcesoria do stylizacji brwi znaleźć można w drogeriach internetowych, takich jak Glowstore. Sklepy tego typu oferują nie tylko bogaty wybór, ale także konkurencyjne ceny i atrakcyjne promocje.