Jaki rodzaj noclegu najlepiej wybrać na rodzinny wyjazd z dziećmi?

Dla większości Polaków rodzina ma ogromne znaczenie w życiu i jest postrzegana jako najważniejsza wartość, czego dowodzi badanie CEBOS – u. Wynika z niego, że 80% naszych rodaków deklaruje przywiązanie do wartości rodzinnych. Pomimo wielu zmian ekonomicznych i społeczno – politycznych osiągnięcie szczęścia rodzinnego niezmiennie od wielu lat jest celem większości Polaków. Jednym ze sposobów osiągnięcia szczęścia rodzinnego i budowania relacji między najbliższymi jest wspólny wyjazd z dziećmi.

Dlaczego wyjazdy z dziećmi są ważne?

Celem wspólnych wyjazdów z dziećmi jest nie tylko pogłębianie więzi rodzinnych, ale również poznanie świata. Jest to doskonała okazja do spędzenia ze sobą czasu z dala od codziennych problemów i obowiązków. Walor edukacyjny podróży, które kształcą i poszerzają horyzonty malucha jest nie do przecenienia. Dziecko zostaje postawione w niecodziennych, nowych dla niego sytuacjach, poznaje nowych ludzi, miejsca, często styka się z odmienną kulturą, obyczajami i językiem. Przy wsparciu rodziców uczy się radzić sobie w nowych sytuacjach, na przykład jak zachować się w hotelu, czy restauracji. Wspólny wyjazd jest czasem radości, przeżywania wielu wrażeń i emocji i zacieśniania głębszych relacji z dzieckiem. Skupienie na nim całej uwagi, dzielenie się informacjami o zwiedzanych miejscach, spędzanie czasu na zabawach i grach zaowocuje w budowaniu pozytywnych relacji z maluchem.

Co należy uwzględnić w trakcie rodzinnego wyjazdu?

Zaplanowanie wyjazdu jest niezwykle ważne ze względu na stworzenie wszystkim członkom rodziny możliwości odpoczynku od codziennych obowiązków. Jej zadowolenie powinno przyświecać wszystkim zaplanowanym działaniom. Nie jest to łatwe zadanie. Pierwszym krokiem powinno być:

  • Znalezienie hotelu przyjaznego dzieciom, który gwarantuje rodzinie udany wypoczynek. Niezwykle istotną sprawą jest dostęp do wszelkich udogodnień niezbędnych w opiece nad małym dzieckiem takich jak: przewijak, nocnik, wanienka, podgrzewacz do butelek i innych tego typu akcesoriów. Hotel przyjazny dzieciom zapewnia im bezpieczeństwo dzięki zabezpieczeniu gniazdek elektrycznych, okien, drzwi, wejść na schody, ogrodzeniu terenu wokół hotelu i jego monitorowania.
  • Sprawdzenie, czy hotel zapewnia menu dla najmłodszych w tym również diet takich jak bezglutenowa, czy bezmleczna, a hotelowa restauracja jest wyposażona w wygodne krzesełka dla najmłodszych członków rodziny, w których dzieci będą mogły bezpiecznie oczekiwać na posiłek i go zjeść.
  • Sprawdzenie, czy hotel zapewnia atrakcje dla całej rodziny. Dla dzieci będą to place zabaw na terenie ogrodu hotelowego, dostęp do grilla i miejsc, gdzie można odpocząć, zrelaksować się, wypić kawę, opalać się. Hotele realizując oczekiwania rodziców i ich dzieci zapewniają maluchom miejsce do zabaw także wewnątrz obiektu, wyposażone są zazwyczaj we wszystkie akcesoria, potrzebne do beztroskiej zabawy. Swoją ofertę uzupełniają o ciekawe warsztaty, możliwość oglądania bajek w przypadku niesprzyjającej wycieczkom pogody. Natomiast starszym dzieciom i młodzieży oferują zajęcia sportowe i edukacyjne, gry planszowe i wiele innych, a także możliwość pływania w basenie wraz z jego nauką.
  • Warto również sprawdzić, czy hotel oferuje zniżki dla dzieci. Niektóre z tego typu placówek posiadają darmowe pobyty dla dzieci nawet do siedmiu lat oraz zniżki dla nieco starszych członków rodziny.

Ze względu na udogodnienia oferowane rodzicom z dziećmi warto zdecydować się na hotel przyjazny rodzinie, który zaspokoi wszystkie potrzeb swoich gości. Stwarzając przyjazną atmosferę ich pracownicy oraz inni goście są bardziej wyrozumiali dla maluchów niż w innych tego typu miejscach. Niezależnie od pory roku i pogody pobyt w hotelu będzie wielką atrakcją dla najmłodszych i relaksem dla rodziców.

Gdzie znaleźć najlepszy nocleg dla rodziny z dziećmi?

W celu znalezienia najlepszego noclegu dla rodziny z dziećmi warto skorzystać z wyszukiwarki internetowej fajnewczasy.pl, gdzie można znaleźć bogatą ofertę hoteli zlokalizowanych w różnych, niezwykle atrakcyjnych miejscowościach, regionach, czy województwach Polski. Pod względem kategorii miejsca pobytu w ofercie znajdują się: hotele, hostele, pensjonaty, wille, zajazdy, domki, kwatery prywatne i wiele innych.