Jesień w górach – najpiękniejsze trasy w Karkonoszach

Karkonosze swoją popularnością dorównują Polskiej stolicy turystyki, jaką jest Zakopane. Jeśli jednak nie lubisz tłumu turystów, urlop jesienny będzie doskonałym rozwiązaniem – dzieci będą w szkołach, część turystów również zdąży już wrócić do domu…

Zanim jednak ruszysz na podbój tych niezwykłych gór, sprawdź, jakie szlaki warto odwiedzić podczas górskich wojaży. Na jakie trasy warto wyruszyć z Karpacza?

Trasa Karpacz – Śnieżka

Na Śnieżkę z Karpacza można wybrać się m.in. szlakiem czerwonym, na którym masz szansę cieszyć się cudownymi widokami – jest on tak chętnie wybierany, że zdarza się, że jest on zamykany na rzecz mniej uczęszczanych szlaków.

Na trasie znajduje się m.in. Schronisko PTTK nad Łomniczką, a także wodospad Łomniczka. W pobliżu szczytu możesz natrafić na kolejne schronisko o nazwie “Dom Śląski”.

Powrót jest możliwy m.in. szlakiem czarnym, którego długość wynosi ok. 7,4 km. W razie zmęczenia możesz jednak też przyspieszyć zejście z powrotem do Karpacza z pomocą wyciągu “Zbyszek”, na jaki trafisz, wchodząc przy “Domu Śląskim” w szlak czarny.

Trasa Karpacz – Kocioł Białego Jaru

Droga jest warta świeczki, dlatego że na końcu masz szansę zobaczyć niemal wiecznie białą dolinę. Dalsza część wyprawy może być skierowana w stronę Śnieżki, przy czym będzie to już część szlaku wymagająca większej sprawności fizycznej.

Jeśli nie chcesz wracać tą samą drogą, możesz rozważyć powrót żółtym szlakiem, umieszczonym w pobliżu schroniska “Strzecha Akademicka”. Szlaki na tej trasie są położone blisko chętnie odwiedzanych stoków narciarskich, a do tego jeśli chcesz zaoszczędzić czas podczas powrotu, masz szansę skorzystać z kolejek linowych “Zbyszek” i “Biały Jar”.

Trasa Karpacz – Szklany Stół

Można zetknąć się ze stwierdzeniem, według którego są to Karkonosze w pigułce. Zachwycające widoki po drodze, urokliwa kaskada “Joanna” oraz niezapomniany widok ze szczytu Szklanego Stołu, liczącego sobie 1281 m n.p.m. To całkiem ważne powody, by właśnie na ten szlak się udać.

Nie jest on do tego zbyt długi – przejście go zajmie Ci zaledwie od 2,5 do 3 godzin – jeśli jednak masz niedosyt, możesz udać się w drogę powrotną szlakiem czerwonym, wiodącym przez Śnieżkę.

Noclegi w Karpaczu – gdzie warto się zatrzymać?

Całodzienne odkrywanie gór jest niezwykle pasjonującym zajęciem, lecz oprócz wyboru najlepszych tras na wędrówki, ważne jest również zatroszczenie się o nocleg. Jeśli nie planujesz noclegów w schroniskach, szczególną wagę przyłóż do znalezienia komfortowego lokum, w którym spędzisz najbliższe dni swojego urlopu.

Jednym z takich lokum może być rezydencja “Trojan”, mieszcząca się w Karpaczu, w której w komfortowych warunkach wypoczniesz zarówno z ukochaną osobą, jak i z całą rodziną lub grupą przyjaciół. Oferujemy zarówno przytulne, kameralne pokoje 2-osobowe, jak i pokoje typu studio, w których możesz zamieszkać razem ze wszystkimi bliskimi, którzy zechcą towarzyszyć Ci w wypoczynku.

karkonosze

Jesień w górach – czy warto?

Na samym wstępie wspominaliśmy już o znacznie mniejszej ilości turystów w sezonie jesiennym. Ponadto jesień, choć już nie tak upalna jak letnie dni, wciąż jeszcze potrafi być względnie ciepła i sprzyjać miłym wędrówkom wśród pięknych widoków. Cisza, spokój i widoki, jakich nie zobaczysz na co dzień za swoim oknem to ważne argumenty za spędzeniem wolnych dni poza miastem.

Urlop w górach jest jednym z najpopularniejszych pomysłów, lecz nie oznacza to, że dosłownie wszędzie natkniesz się na nieprzebrane tłumy turystów. Karkonosze, choć popularne, wciąż jeszcze kryją w sobie przemiłe zakątki, ciche pensjonaty w Karpaczu, w których możesz wypocząć komfortowo i w pełnym spokoju. Skorzystaj z tego, zarezerwuj komfortowy nocleg i ruszaj na podbój górskich tras!