Kokarda czy kamienie szlachetne – wybierz ozdoby na głowę

W dzisiejszych czasach możemy wybierać spośród naprawdę wielu rodzajów ozdób na głowę. Mogą być to różnokolorowe kokardy, spinki i diademy wykładane kamieniami szlachetnymi, kapelusze i fascynatory z woalkami.

Każdy znajdzie coś dla siebie. Jak wybrać odpowiednią ozdobę na głowę?

Ozdoba na głowę a fryzura

Przede wszystkim powinniśmy skoordynować rozmiar naszej ozdoby na głowę z fryzurą. Jeżeli chcemy ciasno spiąć włosy powinniśmy zdecydować na mniejsze ozdoby. Jeżeli za to chcemy tylko luźno je podpiąć to najprawdopodobniej najlepsze będą nakrycia głowy średniej wielkości. Duże ozdoby sprawdzają się wtedy, gdy nasza fryzura jest naprawdę duża i efektowna.

ozdoba z kokardą na głowę

Pory roku wpływają na nakrycia głowy

W zależności od pory roku również powinniśmy wybierać inne modele ozdób na głowę. Jeżeli zastanawiamy się nad zakupem chociażby fascynatora latem, to wybierzmy taki, który ma lżejszą konstrukcję, jest wykonany z oddychających materiałów i wygląda zwiewnie. Jednak zimą nic nie stoi na przeszkodzie, aby zdecydować się na taki, który jest wykonany z wełny lub filcu.

Ozdoba na głowę to uzupełnienie stylizacji

W następnej kolejności powinniśmy dopasować ozdobę na głowę do całości naszego stroju i stylizacji. Możemy zdecydować się na taki, który jest tego samego koloru, co nasze ubrania, ale nie jest to konieczne. Może on częściowo nawiązywać kolorystycznie. Przede wszystkim chodzi o to, aby wyglądał on jak integralna całość stroju, który nosimy. Ozdoba może być dziewczęca, klasyczna lub odważna – tak samo jak nasza stylizacja.

Kolor włosów, a nakrycia głowy

Pamiętajmy, że ozdoby na głowę powinny komponować się z naszymi włosami. Nie chodzi tylko o fryzurę, ale również o ich kolor. Rude najlepiej wyglądają z dodatkami w kolorach ziemi, beżu, brązie lub ciemnej zieleni. Blondynki świetnie wyglądają z ozdobami w jasnych, ciepłych kolorach, chociażby takich jak koral. Brunetki i szatynki powinny zastanowić się nad jasnymi, głębokimi odcieniami, jak róż czy szmaragd. Oczywiście nie są to sztywne zasady, a jedynie wskazówki. Jednak warto sprawdzić te odcienie.

ozdoba na wesele

Ozdoby na głowę, a rysy twarzy

Ozdoba na głowę może też podkreślić nasze rysy. Odpowiednio dopasowany fascynator może idealnie uzupełnić kształt naszej twarzy. Najlepiej, aby pomiędzy naszymi rysami, a kształtem ozdoby był wyraźny kontrast. Jeżeli mamy okrągłą twarz, wzbierzmy raczej podłużną osobę. Osoby z pociągłymi rysami twarzy najlepiej wyglądają z ozdobami w kształcie kuli lub dysku.

Ozdoby na głowę a okulary

Na wygląd ozdoby wpływa też to, czy nosimy okulary. Jeżeli musimy je mieć na wielkim wyjściu, i nie możemy zamienić ich na soczewki, unikajmy raczej złożoności. Lepiej też zrezygnować z opasek na rzecz przypinanych ozdób. Opaski trzymają się za uszami, podobnie jak okulary, więc nie będzie nam w nich zbyt wygodnie. Warto postawić na proste modele, ponieważ zbyt wiele kokard i kamieni w połączeniu z okularami może dawać wrażenie nadmiernego przepychu.

Ozdoby na głowę wyglądają obecnie niezwykle efektownie. Mogą przypominać biżuterię i być wykładane kamieniami szlachetnymi. Często to zjawiskowe kokardy, które zwrócą uwagę każdego, kogo spotkamy. To idealne dodatki na wielkie wyjścia – wesela, gale czy bankiety. Stają się niebanalnym uzupełnieniem każdej stylizacji. Nawet najprostsza sukienka dzięki nim może zmienić się w zabójczą kreację. Wystarczy je odpowiednio dobrać.