Kosmetyki japońskie – skąd bierze się ich popularność?

Kosmetyki japońskie produkowane są nieco inaczej niż w całej Europie. Istnieje więc wiele różnic pomiędzy kosmetykami europejskim a japońskimi. W Japonii koncerny farmaceutyczne i kosmetyczne bardzo skupiają się na potrzebach potencjalnych klientek i produkują specyfiki odpowiednie do ich potrzeb. Delikatne kosmetyki produkowane w nowoczesnych laboratoriach są tworzone przy pomocy odpowiedniego planu – japońskie kosmetyki bowiem są dość popularne, z względu na swoją ‘’inność’’ oraz innowacyjność. Japońskie marki skupiają się przede wszystkim na nowoczesnych i skutecznych metodach zapobiegania zmarszczkom, łupieżowi czy innym problemom skórnym.

Kremy japońskie

Europejskie marki mają bardzo bogaty wybór, jeśli chodzi o typ skóry, cery, wiek oraz ewentualny dodatek zapachowy. Możemy wybierać między kremem dla kobiety powyżej lat 30, 40 czy 50. Ponadto kosmetyki tworzone są z myślą o różnorodności typów skóry. Możemy korzystać więc z kremów do skóry suchej, wrażliwej, przetłuszczającej się i wielu innych. Natomiast japońskie firmy poprzestają na produkowaniu kremów, które służą konkretnemu działaniu. Istnieją kremy typowo do wygładzania skóry, bez podziału na wiek czy typ cery. Każdy więc może ich używać. Kremy japońskie są nieco inne niż pozostałe kremy w drogeriach, więc dlatego są one pożądane prze wiele potencjalnych klientek.

Czym mogą się wyróżniać?

Japońskie kosmetyki i kremy na pewno będą się wyróżniać wśród kosmetyków polskich czy ogólnie europejskich marek. Nie chodzi jednak o samą zawartość czy produkcję specyfików. Często opakowania japońskich kosmetyków są zaprojektowane w bardzo pomysłowym, aż niecoazjatyckie kosmetykidziennym stylu i wzorach. Jeżeli natomiast chodzi o samą zawartość i produkcję kremów lub innych produktów danej firmy – na pewno istnieje wiele różnic. Każda firma ma swój sposób na produkowanie nowych kremów, odżywek czy szamponów.

 

Ewentualne skutki uboczne – czy często występują?

Przy pierwszym użyciu każdego kosmetyku istnieje ryzyko wystąpienia pewnych skutków ubocznych. Jednak jest to najczęściej opisane na etykiecie produktu, bądź wyjaśnione przez pracownika drogerii. Ponadto, wiele jest osób, które mają nadwrażliwą skórę i muszą stosować hipoalergiczne kosmetyki wyłącznie sprawdzonych firm. Skutki uboczne mogą wystąpić, jeżeli nie doczytamy lub nie dopytamy o wszystkie ważne szczegóły. Po to właśnie istnieją próbki czy testery dostępne w większości drogerii. Dzięki taki testerom możemy nanieść na naszą skórę niewielką ilość kremu czy innego specyfiku, a następnie obserwować reakcję naszej skóry. Błędem jest niestosowanie testerów, ponieważ firma z zupełnie innego kontynentu może zawierać w swoich produktach składniki, do których my w Europie nie jesteśmy przyzwyczajeni. Choć koncerny kosmetyczne starają się produkować kosmetyki dla wszystkich osób, żeby mieć jak największy zasięg wśród potencjalnych klientów, to i tak w Japonii kobiety do pielęgnacji skóry mogą potrzebować innych substancji niż Europejki.