Laser frakcyjny – w czym może nam pomóc?

W obecnych czasach szczególnie zależy nam na dobrym wyglądzie oraz na pozbyciu się wszelkich niedoskonałości, zmarszczek czyli blizn. Nic dziwnego, że rosnącą popularnością cieszą się zabiegi z wykorzystaniem lasera frakcyjnego. Służy on do odmładzania zarówno dekoltu, twarzy czy rąk oraz jest niezwykle skuteczny podczas usuwania znamion pozostałych po trądziku. Laser frakcyjny znacząco poprawi stan naszej skóry, zniweluje wszelkie niedoskonałości związane z pigmentacją oraz z rozszerzonymi porami.

Zabiegi laserem frakcyjnym CO2

Podczas zabiegu działanie lasera dociera aż do skóry właściwej, w której to toczy się właściwy proces produkcji kolagenu. Wzmożenie produkcji wytwarzania tej substancji sprawi, że blizny znikną, a skóra stanie się bardziej elastyczna, napięta i nabierze gładkości.

Każda osoba zainteresowana skorzystaniem z zabiegu lasera frakcyjnego powinna w pierwszej kolejności skonsultować się z lekarzem. Specjalista powinien dokładnie zapoznać się z sytuacją danego pacjenta i podjąć decyzję o ewentualnej inwazyjności przeprowadzonego zabiegu. Jeśli zmiany występujące na skórze można zniwelować poprzez stosowanie specjalistycznych kremów lub maseczek zabieg ten bardzo często jest odkładany. Pacjent, który mimo wszystko zdecyduje się wraz za zgodą lekarza na podjęcie zabiegu laserem frakcyjnym powinien koniecznie stosować się do jego poleceń. Przed zabiegiem należy zastosować krem znieczulający, który jest wydawany jedynie na receptę. Częstotliwość zabiegów i ich ilości jest indywidualnie ustalana podczas konsultacji z lekarzem oraz wykonującym zabieg tak, aby dostosować ją do potrzeb danej osoby.

laser frakcyjny Poznań

Przygotowania i przeciwwskazania do zabiegu

Zabiegi laserem frakcyjny są wykorzystywane przy wielu przypadłością. Jego działanie skutecznie może zatrzymać zegar biologiczny i spowolnić skutki starzenia się. Zabiegi będą świetnym rozwiązaniem podczas gdy pacjent zmaga się z bliznami np. potrądzikowymi, zmarszczkami, skórą zniszczoną przez słońce lub z rozszerzonymi porami. Niestety, nie każdy może pozwolić sobie na użycie lasera frakcyjnego. Przeciwwskazaniem do jego zastosowania może być cukrzyca, łuszczyca, bielactwo, zmiany przedrakowe, a także ciąża i karmienie. Przebieg zabiegu może różnić się w zależności od wielkości obszaru ciała, na który stosowany będzie laser, a także w zależności od jego mocy oraz czasu trwania danego impulsu. Im większa moc lasera tym na dłuższy proces gojenia powinna przygotować się dana osoba.

Po zabiegu pacjent może odczuwać dyskomfort nawet przez kilka godzin. Na skórze może utrzymywać się intensywne zaczerwienienie, a skóra będzie naciągnięta i wrażliwa na dotyk. Po około tygodnia rumień jaki występuje tuż po zabiegu znika, a skóra nabiera bardziej brązowego odcienia. Od tego momentu można stosować już makijaż i powrócić do wcześniejszych nawyków pielęgnacyjnych. Pierwsze efekty i powrót do normalnego stanu będą się pojawiały w zależności od danej osoby. Należy pamiętać, że każdy z nas jest inny, więc zarówno efekty jaki odczucia podczas wykonywania zabiegu mogą się znacząco różnić. Mimo, że po zabiegu skóra może być zaczerwieniona, lekko napuchnięta i wyglądać nieestetycznie warto pamiętać, że  jest to naturalny efekt ingerencji w warstwy skóry. Jeśli przeczekamy negatywne aspekty działania lasera jakie mogą początkowo zrazić, po pewnym czasie będziemy mogli cieszyć się idealnie gładką cerę bez żadnych niedoskonałość

Zabieg laserem frakcyjnym niekiedy może być jedynym rozwiązaniem w przypadku gdy chcemy pozbyć się blizny lub zmarszczek, a inne stosowane wcześniej metody nie przyniosły oczekiwanego rezultatu. Dzięki niemu pozbędziemy się kompleksów i na nowo będziemy mogli cieszyć się z życia.