Laser mikrosekundowy LightPod Neo – laser klasy premium dla zastosowań medycznych

Lasery mili- i mikrosekundowe są coraz bardziej powszechnie wykorzystywane w medycynie estetycznej. Nie bez przyczyny: zmniejszony poziom inwazyjności i coraz bardziej nowoczesne rozwiązania sprawiają, że lasery zdobywają sobie rosnące rzesze zwolenników. Obecnie mamy dostęp do laserów milisekundowych i mikrosekundowych. Które z nich są lepsze? Czym jest laser mikrosekundowy LightPod Neo?

Lasery milisekundowe – co mogą nam zaoferować?

Lasery milisekundowe w technologii Yag dobrze sprawdzają się przy zabiegach takich jak usuwanie tatuaży, tzw. pajączków, przebarwień, brodawek i innych zmian skórnych. Ponadto, całkiem skutecznie wspierają usuwanie zmian trądzikowych, rumienia czy też przebarwień. Pozwalają także na pozbycie się makijażu permanentnego.

Laser świetnie sprawdza się podczas zabiegów mających na celu odmłodzenie i regenerację skóry, warto jednak zwrócić uwagę na fakt, że w niektórych przypadkach efekty są widoczne od razu, a na niektóre trzeba poczekać kilka miesięcy.

Lasery milisekundowe działają na zasadzie mikronakłuć o maksymalnej głębokości 3 mm. Doprowadza to do niewielkich uszkodzeń skóry, co pomaga stymulować jej procesy regeneracyjne i produkcję kolagenową. Do wyboru jest osiem filtrów, dobieranych w zależności od rodzaju zabiegu, mieszczących się w przedziale od 430 nm do 750 nm. Dla przykładu filtr 430 nm jest wykorzystywany przy leczeniu zmian trądzikowych, a filtr 560 nm znajduje zastosowanie przy redukowaniu zmarszczek i poprawie poziomu elastyczności skóry. Czas jednego impulsu wynosi od 10 do 40 milisekund.

Lasery mikrosekundowe LightPod Neo – przełom w medycynie estetycznej

Ich innowacyjność polega m.in. na braku konieczności dodatkowego schładzania skóry podczas zabiegu, ze względu na znacznie skrócony czas jej ekspozycji na wiązkę promieni laserowych. Nie ma też  konieczności stosowania znieczulenia przy zabiegu, dzięki czemu można stosować laser u osób z niskim progiem odporności na ból. Laser LightPod Neo, w przeciwieństwie do laserów w innych technologiach nie wymaga chłodzenia go wodą, co było skutkiem częstych awarii. Co więcej, niska waga lasera, nieprzekraczająca 11 kg, sprawia, że jest on bardzo łatwy w transporcie, czego nie można powiedzieć o laserach innego rodzaju. Ogromną zaletą jest znaczne skrócenie czasu ekspozycji skóry na wiązkę laserową aż do 650 mikrosekund.

Laser mikrosekundowy LightPod Neo to duża opłacalność ekonomiczna. Otóż ogólne zalecenie dotyczące laseroterapii dotyczy poddawania się jej poza sezonem intensywnej ekspozycji na słońce, czyli najlepiej w okresie jesiennym, gdy słońca jest znacznie mniej.

W przypadku lasera LightPod Neo nie ma to większego znaczenia – może on być z powodzeniem stosowany w przypadku każdego fototypu skóry, a nawet na skórze mocno opalonej. Dlaczego jeszcze warto wyposażyć gabinet w laser LightPod Neo? Dzięki jego zastosowaniu znacznie spadną koszty eksploatacji, choćby ze względu na brak pompy wody czy też światłowodów. Jedyny koszt, to właściwie wymiana filtra powietrza, którego cena nie przekracza 5 zł.

W porównaniu z klasycznymi laserami milisekundowymi laser mikrosekundowy LightPod Neo ma aż 35 wskazań FDA, potwierdzonych stosownym certyfikatem, podczas gdy inne lasery mogą mieć tych wskazań kilka, co najwyżej kilkanaście. Odznacza się on również znacznie większym poziomem penetracji, który może sięgać nawet do 1064 nm. Znaczne skrócenie czasu trwania impulsu sprawia, że nawet nie zdąży ona zareagować bólem, dzięki czemu zabieg jest w pełni bezpieczny i odpowiedni nawet u osób niezbyt odpornych na ból.

Na poziomie naskórka urządzenie bardzo dobrze radzi sobie z redukcją przebarwień i wygładzeniem tekstury, a także z melazmą (przebarwieniami występującymi w wyniku wpływu hormonów, genów i promieniowania słonecznego, często pojawiającymi się w czasie ciąży). Zaś na poziomie skóry właściwej, laser LightPod Neo doskonale rozprawia się z problemami takimi jak trądzik zwykły i różowaty, stany zapalne, sprawdza się również przy wykonywaniu zabiegu epilacji.

LightPod Neo to przełom w dziedzinie medycyny estetycznej, który lepiej niż inne, znane dotychczas urządzenia radzi sobie z najpopularniejszymi problemami skórnymi.