Na czym polega przedłużanie włosów metodą kanapkową?

Przedłużanie włosów to doskonały sposób na to, by szybko odmienić całkowicie swoją fryzurę i pozostać przy nowej długości na dłużej, bez konieczności zapuszczania własnych włosów przez kilka lat. Wśród dostępnych metod przedłużania, a jest ich kilka, wyjątkową popularnością cieszy się obecnie tzw. metoda kanapkowa. Z jej wykorzystaniem, przedłużenie włosów o nawet kilkadziesiąt centymetrów możliwe jest niemalże od ręki i nie wymaga tak wiele czasu i wysiłku, jak inne techniki doczepiania włosów. Na czym polega, u kogo sprawdzi się najlepiej i jakie efekty gwarantuje?

Na czym polega przedłużanie włosów metodą kanapkową?

Zaletą metody kanapkowej przy przedłużaniu włosów jest zdecydowanie jej krótki czas aplikacji. Metoda kanapkowa polega na wczepianiu pasm włosów pomiędzy naturalne włosy z pomocą specjalnej taśmy klejącej. Taśmy, które jednorazowo zbierają kilka pasm włosów są stosunkowo lekkie, dzięki czemu nie obciążają naturalnych włosów i nie powodują dyskomfortu podczas noszenia. Z powodzeniem możesz je dowolnie upinać i modelować, rozczesywać i zaplatać, ale też myć. Włosy doczepione metodą kanapkową należy traktować jak własne, o ile oczywiście są to włosy naturalne, pamiętając jedynie, by dbać o ich kondycję i korzystać ze specjalnej szczotki, która nie wyczesze i nie wyrwie doczepionych pasm.

Przedłużenie włosów metodą kanapkową daje mocny efekt i pozwala osiągnąć naprawdę dramatyczną zmianę fryzury w zaledwie kilka godzin. Efekt utrzymuje się nawet kilka tygodni, a po upływie tego czasu należy albo zgłosić się do fryzjera na poprawki i podciągnięcie taśm do góry, albo też na wyjęcie pasm włosów i powrót do normalnej, naturalnej długości. Zdecydowaną zaletą metody kanapkowej i samoprzylepnych taśm jest fakt, że te po umyciu mogą być ponownie przyklejone i użyte nawet kilka razy – raz kupiony zestaw możesz odłożyć później do szuflady i gdy ponownie zapragniesz długich włosów, wykorzystać nawet za rok.

Przedłużanie włosów metodą kanapkową: efekty

metoda kanapkowa włosyPrzedłużając włosy, większość kobiet liczy na widoczne efekty, nie tylko pod względem długości, ale i gęstości włosów. Metoda kanapkowa zdecydowanie ułatwia osiągnięcie docelowej fryzury, nawet jeśli chcesz znacząco zwiększyć swoją długość włosów. Do przedłużania metodą kanapkową można używać pasm o długości od 25 do 55 cm, co w przypadku pasm mocowanych w dolnych, tylnych partiach głowy zdecydowanie zbuduje długość, o jakiej marzysz. Metoda kanapkowa jest przy tym równie skuteczna dla osób, które chcą przedłużyć włosy do bardziej naturalnej długości, co idealnie sprawdza się przy stylizacji fryzur na wesela, urodziny i specjalne wydarzenia.

Metoda kanapkowa jest wśród wszystkich dostępnych najmniej inwazyjną i najłatwiejszą w utrzymaniu metodą przedłużania włosów, przez co cieszy się tak dużą popularnością nawet w przypadku osób, które cierpią z powodu słabszych i rzadszych włosów. Transparentne taśmy można łatwo przykleić i odkleić bez użycia temperatury – nowe pasma nie są zgrzewane z włosami naturalnymi, nie plączą się i nie powodują uszkodzeń dla naturalnej struktury włosów.

Metoda kanapkowa: u kogo się sprawdzi?

Trwałość włosów zaaplikowanych za pomocą metody kanapkowej to około 4-6 tygodni, choć częstotliwość powtarzania zabiegu jest zależna od tego jak szybko rosną naturalne włosy i jak bardzo widoczne stają się taśmy w momencie wyrastania naturalnych włosów. Metoda ta więc jest dość wygodna dla tych, którzy nie mają problemu z częstszymi wizytami w salonie fryzjerskim bądź też chcą ponosić długie włosy przez pewien czas i później z nich zrezygnować. W porównaniu z innymi metodami przedłużania włosów, metoda kanapkowa ma też najmniej przeciwwskazań i wymagań – jedynym warunkiem, jaki stawiają fryzjerzy specjalizujący się w przedłużaniu włosów metodą kanapkową, jest minimum 15 cm długości włosów naturalnych, umożliwiające skuteczne schowanie taśm z nowymi pasmami.

Na koniec warto zauważyć jeszcze, że włosy przedłużane, jeśli wybierzemy te naturalne, wymagają regularniej pielęgnacji podobnie jak włosy naturalne i aby zachować je w najlepszej kondycji, nie należy pielęgnacji zaniedbywać. Szczególnie warto zwrócić tu uwagę w stronę nawilżania włosów – przedłużenia nie będą naturalnie nawilżane przez skórę głowy, przez co po regularnym prostowaniu i stylizacji mogą zacząć się niszczyć. Z tego też względu zdecydowanie nie będą dobrym wyborem dla osób leniwych, korzystających wyłącznie z szamponu i produktów stylizacyjnych bez odpowiedniego odżywiania włosów.