Najlepsze spódnice dla kobiet

Każda kobieta pragnie wyglądać i czuć się świetnie w swoim stroju. Aby to osiągnąć wystarczy jedynie wiedzieć na co zwracać swoją uwagę wybierając określone części garderoby. W tym artykule poruszymy problem spódnic i tego, jak dobrać je do figury o nieco pełniejszych kształtach.

Spódnice w uniwersalnym rozmiarze – czy to dobry pomysł?

Zdecydowanie tak! To nie rodzaj ubrania jest tutaj ważny, ale to jaki dobierzemy fason. Dobre dopasowanie spódnicy do figury, a następnie wybór odpowiedniego kroju może zdziałać istne cuda, podkreślając walory kobiecego ciała i zakrywając jego wszelkie niedoskonałości. Trzeba jedynie wiedzieć na co zwracać uwagę oraz które z nich będą najlepszym wyborem właśnie dla kobiet o pełniejszych kształtach. Nie jest to wcale takie skomplikowane, wystarczy zapoznać się z licznymi podpowiedziami.

Jak dobrać spódnicę do sylwetki

Niektórym może wydawać się, że znalezienie odpowiednio dopasowanej spódnicy powyżej rozmiaru 44 to istne wyzwanie, któremu trudno podołać. Sprawa jednak wcale nie wygląda tak strasznie i wystarczy zorientować się w fundamentalnych zasadach doboru ubrań, aby się z tym kłopotem uporać. Z pewnością warto dodać, że najbardziej uniwersalnym fasonem jest właśnie ten o kształcie trapezowym. Ma on bowiem te właściwości, że świetnie maskuje szersze biodra, jednocześnie równoważąc przy tym proporcje całego ciała.

Równie popularne są spódnice plisowane, ale tutaj trzeba bardziej uważać, ponieważ ich zbyt duża ilość optycznie dodaje sylwetce objętości, co oczywiście nie będzie wyglądało korzystnie. Innym bardzo lubianym fasonem są spódnice wizytowe o kroju ołówkowym. Podobnie jak spódnice trapezowe są one szczególnie uniwersalne. Ich krój sprawia, że są  mocno  dopasowane do ciała, a najlepiej wybierać takie z wysokim stanem, co optycznie wysmukli talię.

spódnice bubbagamp

Jaką długość spódnicy wybrać?

W przypadku spódnic dla pań o nieco większych kształtach, najlepiej wybierać spódnice o długości midi, czyli sięgających przed lub za kolano. Jest to długość idealna, dzięki której z jednej strony zostaną zasłonięte niedoskonałości, razem z szerokimi udami, a z drugiej odsłaniając łydki, które w odpowiednio dopasowanej stylizacji będą prezentować się pięknie. Zdecydowanie jednak powinno się unikać za długich oraz zbyt krótkich spódnic. Długie optycznie będą skracać sylwetkę większości pań, nadając jej bardziej niekorzystnego kształtu, z kolei krótkie, mierzące do połowy ud to raczej wybór dla szczuplejszych kobiet.

Jaki kolor spódnicy będzie najlepszy?

Nie można również zapomnieć o doborze odpowiedniego koloru. Chcąc założyć spódnicę, powinno się pamiętać o tym, że zarówno wybór koloru samej spódnicy, jak i tego jaką dobierze się górę ma ogromne znaczenie. Najlepiej sprawdzają się w tym przypadku kontrastowe barwy, czyli ciemny dół oraz jasna góra. Wiadomo, że czerń jest wyszczuplająca, ale to wcale nie definiuje, że jesteśmy skazani na ciemne ubrania.

Czy materiał spódnicy jest równie ważny?

Oczywiście, że tak! Nosząc ubrania w większych rozmiarach ma to wręcz ogromne znaczenie i chodzi tu nie tylko o ogólną jakość, ale również o komfort noszenia. Najlepiej będą się tutaj prezentować ubrania, które wykonane są z dżerseju, ponieważ jest on wytrzymały, a przy tym bardzo elastyczny oraz dobrze układa się na większości sylwetek.