Najlepsze sposoby na lifting twarzy i szyi bez użycia skalpela

Skóra twarzy oraz szyi z biegiem czasu traci swoją jędrność i staje się zdecydowanie mniej napięta. Pojawiają się na niej również zmarszczki. Sposobem na to, aby skutecznie je wygładzić i zminimalizować ich widoczność jest lifting. Istnieją zabiegi, które dają taki sam efekt, a nie wymagają używania do tego celu skalpela. Jeśli chcesz odmłodzić wygląd swojej skóry, to koniecznie dowiedz się, jak to zrobić bez konieczności poddawania się inwazyjnym zabiegom z zakresu medycyny estetycznej.

Na czym polega lifting bez skalpela?

Są to metody, które poprawiają napięcie skóry i pomagają pozbyć się zmarszczek. Stymuluję skórę w odpowiedni sposób, dzięki czemu staje się ona zdecydowanie bardziej napięta i jędrna. Mogą poddać się nim zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Zabiegi te pomagają spłycić zmarszczki oraz bruzdy, zlikwidować tzw. chomiczki na policzkach, zwiększyć gęstość skóry, a także poprawić ogólny owal twarzy. Poznaj skuteczne zabiegi, które przywrócą Ci młodzieńczy wygląd bez użycia skalpela.

Zabieg HIFU

Jest to zabieg z wykorzystaniem fal utradźwiękowych o dużej częstotliwości. Wnikają one wgłąb skóry i stymulują naturalne procesy wytwarzania kolagenu i elastyny. Jest to zabieg całkowicie bezbolesny, dlatego nie ma konieczności stosowania środków znieczulających.

Zabieg ten pomaga nie tylko spłycić zmarszczki i poprawić jędrność skóry, ale też wyszczuplić twarz. Dzięki niemu poprawia się jej ogólny kształt oraz wygląd. Najlepsze efekty daje, gdy jest powtarzany w 2-3 seriach w odstępach wynoszących około 3 miesiące.

Lifting nićmi

Skóra z biegiem czasu traci jędrność i zaczyna być coraz bardziej podatna na grawitację. Spada także ilość produkowanej w naturalny sposób elastyny i kolagenu. Jeśli chcesz przywrócić jej doskonały wygląd i sprawić, aby znów była sprężysta, to zdecyduj się na ten zabieg.

Co ważne, po wprowadzeniu nici pod skórę, zachowują się one tak jak mięśnie. Dzięki temu świetnie podtrzymują ją i zapobiegają wiotczeniu.

Jeśli szukasz sprawdzonego i cieszącego się dobrymi opiniami gabinetu, gdzie wykonasz podciągania tkanek miękkich, Wrocław to jedno z miast, w którym bez problemu taki znajdziesz. W tym miejscu polecamy skorzystanie z usług CM Medus, gdzie zabiegi tego typu wykonywane są przez doświadczonego specjalistę.

Zabieg Zaffiro

Jest to kolejny zabieg bez użycia skalpela, który daje efekt liftingu. Jest bezinwazyjny, dlatego nie wymaga długiej rekonwalescencji. Podczas niego skóra na twarzy poddawana jest stymulacji pod wpływem działania wysokiej temperatury, a następnie złuszczony zostaje naskórek przy pomocy peelingu wodnego. Jednocześnie w skórę wtłaczane są składniki odżywcze, które mają za zadanie poprawić kondycję skóry.

Zabieg ten daje efekt wygładzonej, oczyszczonej i dobrze nawilżonej skóry. Wygląda ona dzięki niemu promiennie i zdrowo. Jednocześnie jest także wygładzona i ujędrniona. Możesz zdecydować się więc na niego nie tylko wtedy, gdy zależy Ci na odmłodzeniu twarzy, ale także na jej skutecznym odżywieniu.

Radiofrekwencja mikroigłowa – skuteczny sposób na lifting bez użycia skalpela

Jest to zabieg polegający na mikronakłuwaniu skóry połączonym z oddziaływaniem na nią falą radiową. Zostaje ona podgrzana, dzięki czemu włókna kolagenowe skracają się, a w efekcie tego skóra staje się jędrna i gładka. Znikają z niej zmarszczki, zarówno te płytkie, jak i głębokie. Ze względu na to, że podczas tego zabiegu dochodzi do przerwania ciągłości powłok skórnych, wymaga on zastosowania miejscowego znieczulenia. Dzięki temu pacjent poddający się mu nie odczuwa nieprzyjemnych dolegliwości.

szyja

Radiofrekwencja pomaga nie tylko skutecznie pozbyć się zmarszczek i poprawić napięcie skóry. Wspomaga także redukcję przebarwień, poprawia kontur twarzy, dzięki nabiera ona młodszego i bardziej świeżego wyglądu. Skóra zdecydowanie mniej się przetłuszcza, a blizny czy inne ślady stają się mniej widoczne. Zabieg ten zaleca się powtarzać co 4-6 tygodni, gdyż wtedy jego efekty będą zdecydowanie lepiej widoczne.

Jeśli Twoja skóra straciła jędrność i doskonały wygląd, to zdecyduj się na jeden z wymienionych zabiegów. Dzięki niemu pozbędziesz się zmarszczek i przywrócisz jej odpowiednie napięcie bez konieczności używania skalpela.