Najlepsze zabiegi na wiotką skórę 

Chociaż bardzo byśmy chcieli, żeby było inaczej, procesy wiotczenia skóry są czymś zupełnie naturalnym, a w dodatku niemożliwym do uniknięcia. Na szczęście jednak możemy podjąć kroki ku temu, by skutecznie je spowolnić. Jakie są najczęstsze przyczyny wiotczenia skóry?

Skąd biorą się problemy z wiotką skórą?

Naturalny proces wiotczenia zaczyna się niestety już ok. 20-25 roku życia. Odpowiada za to stopniowo spadająca ilość elastyny i włókien kolagenowych. I chociaż w pierwszych latach nie jest to jeszcze mocno zauważalne, procesy wiotczenia z czasem ulegają nasileniu. 

Najczęstsze objawy zwiotczenia skóry to pojawiające się zmarszczki, a także zwisające nieestetycznie fałdy skórne, które występują w przypadkach intensywnych wahań wagi. Inne powody wiotczenia skóry obejmują odchudzanie, ciążę, a także procesy starzenia się, które zaczynają być najbardziej widoczne ok. 40. roku życia. 

kosmetyki termoterapia

Jak radzić sobie z wiotką skórą? Co robić, gdy ćwiczenia nie pomagają?

Aby zniwelować skutki wiotczenia skóry, często stosujemy kremy, masaże, natryski i ćwiczenia. Co jednak robić w sytuacjach, gdy konwencjonalne, niedrogie metody wciąż zawodzą? Obecnie mamy dostęp do zabiegów, które potrafią wyjątkowo skutecznie poradzić sobie z zaistniałym problemem.

Endermologia

Jest to zabieg polegający na wykorzystaniu ciśnienia mającego wpływ na głęboko położone warstwy skórne. Polega on na zastosowaniu specjalnej głowicy masującej, której działanie polega na zasysaniu fałdu skórnego, co pozwala na wymasowanie go od strony zewnętrznej i wewnętrznej. Zabieg wykonywany jest w specjalnym ubraniu, co pozwala uniknąć bezpośredniego kontaktu urządzenia ze skórą.

Karboksyterapia

Wykorzystuje ona naturalnie występujące w organizmie procesy produkcji dwutlenku węgla, mające wpływ na rozszerzenie naczyń krwionośnych. Aby przeprowadzić zabieg, konieczne jest zastosowanie specjalnej głowicy, której zadaniem będzie wtłoczenie pod skórę dodatkowej porcji dwutlenku węgla w celu poprawy mikrokrążenia poprzez rozszerzenie istniejących naczyń krwionośnych, a także stymulację powstawania nowych. Dwutlenek węgla w trakcie zabiegu przekształca się w kwas węglowy, dzięki czemu jest w stanie rozpuścić znajdujące się w pobliżu złogi tłuszczowe.

Ultradźwięki

Wykorzystywane podczas zabiegu ultradźwięki są generowane przez specjalne urządzenie, doprowadzając do powstawania na skórze tzw. mikrourazów. Pozwala to na pobudzenie skóry do procesów regeneracyjnych, co przekłada się na odbudowę włókien elastyny i kolagenu. Podczas zabiegu nie dochodzi do uszkodzeń naskórka, a dodatkową zaletą jest możliwość szybkiego powrotu do codziennych zajęć. 

termoterapia

Termoterapia w kosmetyce – jak sauna wpływa na wiotką skórę?

Właściwości prozdrowotne sauny są w zasadzie znane już od wielu długich stuleci. Zalicza się do nich wspomaganie walki z cellulitem, poprawa samopoczucia, a także opóźnianie procesów starzenia się. W jaki sposób się to dzieje?

Sauna wspomaga nawilżenie i uelastycznienie skóry – zmarszczki się wygładzają i stają się wyraźnie płytsze, a do tego lekko zmienia się jej koloryt – staje się rozjaśniona i odświeżona. Świeżo po wyjściu z sauny zyskuje lekko zaróżowiony kolor. 

Warto wspomnieć również o pośrednim działaniu odmładzającym. Pod wpływem wysokiej temperatury pory się rozszerzają, a skóra rozpulchnia, co sprzyja jej lepszemu dotlenieniu, a do tego znacznie większą przyswajalnością składników odżywczych, jakie zaaplikujesz na skórę w formie kremów, olejków lub balsamów. 

Znaczenie ma tutaj również skuteczne usunięcie ze skóry nagromadzonego w porach brudu, łoju i innych zanieczyszczeń, co pozwala skórze dużo lepiej oddychać. To właśnie dlatego termoterapia w kosmetyce z roku na rok coraz bardziej zyskuje na popularności.

Dlaczego jeszcze warto chodzić do sauny?

  • Sauna wspomaga wydalanie nadmiaru soli, co zapobiega puchnięciu wynikającemu z zatrzymywania zbyt dużej ilości wody.
  • Poprawie ulega ukrwienie tkanek.
  • Cera jest lepiej dotleniona.
  • Skutecznie wydalamy z organizmu toksyny i metale ciężkie.
  • Pobyt w saunie podnosi poziom endorfin, co niweluje poziom stresu sprzyjający starzeniu.

 

Sauna wykorzystywana w walce z wiotką skórą to wyjątkowo trafiony pomysł – szczególnie jeśli skusisz się o skorzystanie z kabin indywidualnych, oferowanych przez VitaOzon. Możliwość dopasowania warunków nawet do potrzeb najbardziej wrażliwej osoby to świetna wiadomość dla wszystkich, którzy dotychczas unikali kąpieli w tradycyjnej saunie.