Najwyższej jakości lakiery i odżywki do paznokci

Obecnie, lakiery, zmywacze i odżywki do paznokci stanowią jeden z najbardziej popularnych elementów kosmetycznych zakupywanych przez wiele kobiet. Od wielu lat lakiery i przybory do paznokci są coraz bardziej unowocześniane, dzięki czemu mamy możliwość skorzystania z tych, które uchodzą za najlepsze i najbardziej trwałe. Dzięki temu, że z roku na rok naukowcy oraz chemicy wynajdują wiele różnych składników i połączeń, które stosuje się w kosmetyce, mamy szansę na zakupienie lakierów do paznokci, które zawierają dość organiczny skład i nie szkodzą aż tak bardzo naszym paznokciom. Wszelkie odżywki oraz zmywacze, również używane na co dzień, zawierają wiele odżywczych składników, które pozytywnie wpływają na stan naszych paznokci. Produkty, które służą pielęgnacji paznokci, dostępne są w wielu drogeriach oraz w Internecie.

damskie paznokcie

Hybrydowe lakiery do paznokci – gdzie je znaleźć?

Warto najpierw zacząć od wyjaśnienia, czym są lakiery hybrydowe. Jest to lakier znacznie trwalszy niż lakiery klasyczne, dzięki utwierdzanym w UV warstwom. Lakiery tego typu przeznaczone są dla osób, które nie posiadają zbyt wiele czasu na to, by poświęcić nieco więcej uwagi swoim paznokciom. Możemy zakupić takie lakiery w wielu drogeriach w większych miastach oraz przez Internet. Lakiery hybrydowe są coraz bardziej popularne i chętniej zakupywane. Dzięki popytowi na nie, producenci nawiązują współprace z wieloma sieciowymi drogeriami, w których następnie sprzedawane są lakiery. Warto wiedzieć, że lakier hybrydowy można od razu zakupić w zestawie z bazą do hybryd, niezbędną do stworzenia trwałego manicure, a także z utwardzaczem, czyli tak zwanym top coat’em, dzięki któremu lakier będzie o wiele bardziej trwały i wytrzymały.

lakiery hybrydowe

Zestawy hybrydowe firmy Vasco Nails zawierają między innymi profesjonalną bazę do hybryd, a także top coat.

Odżywki bez zawartości formaldehydu

Sam formaldehyd to silna substancja chemiczna, która często przyczynia się do powstawania wysypek, podrażnia oczy lub skórę. Faktem jest jednak to, że substancja ta świetnie konserwuje. Odżywki oraz zmywacze, które nie zawierają formaldehydu są o wiele bardziej bezpieczne dla naszej skóry. Dodatkowo, preparaty t posiadają podobne właściwości i w ten sam sposób mogą wpływać na trwałość i wytrzymałość lakieru. Odżywki do paznokci, jak wiadomo mają za zadanie utrzymywać odpowiedni stan płytki paznokcia. Formaldehyd przyczynia się do odpowiedniej konserwacji, czyli wpływa na stan w jakim pozostaje nałożony lakier na paznokcie. Jednak, przez negatywne skutki działania formaldehydu, jakie niesie za sobą jego regularne używanie, powoli odchodzi się od wprowadzania go do preparatów przeznaczonych do pielęgnacji paznokci. Warto jest bardzo dokładnie czytać etykiety konkretnych produktów, jeśli jesteśmy uczuleni na dany specyfik.

paznokcie ze wzorami

Trwałe lakiery do paznokci i ich charakteryzacja

Dzisiejszych czasach, dostępna jest ogromna ilość produktów z wyższej półki. Dotyczy to każdego rodzaju kosmetyków, w tym i lakierów do paznokci. Z racji tego, że mamy dostęp do wielu produktów firm, które zajmują się produkcją lepszych lakierów do paznokci, możemy wybierać w wielu typach i liniach kolekcji. Trwałe lakiery do paznokci charakteryzują się tym, że są o wiele mocniejsze niż te zwykłe. Utrzymują się o parę dni dłużej, nie szkodzą paznokciom oraz nadają im świetny, bardziej wyrazisty kolor.

Dodatkowo manicure hybrydowy pozwala na więcej możliwości zdobienia paznokci, z uwagi na fakt iż utwardza się dopiero po włożeniu do lampy i nie zastyga, wobec czego tworzenie wzorków nie będzie problemem. Kolejnym plusem jest możliwość przedłużania paznokci, dzięki bazie budującej, która w porównaniu do manicure żelowego nie obciąża tak płytki paznokcia. Dość często jakość lakierów idzie w parze z dość wysoką ceną, jednak warto jest zainwestować w produkt najwyższej jakości, by służył nam z powodzeniem dłuższy czas.