Naturalne metody na bóle stawów

Ból stawów jest najczęściej spowodowany ich przeciążeniem lub rozwijającymi się z wiekiem zmianami zwyrodnieniowymi. Jest on szczególnie uciążliwy w okresie niskich temperatur i wysokiej wilgotności powietrza. Jak sobie z nim radzić?

Jak można łagodzić dolegliwości stawów?

Istnieje wiele sposobu na łagodzenie dolegliwości bólowych stawów. Do najczęściej stosowanych można zaliczyć:

Przyjmowanie tabletek o działaniu przeciwbólowym 

W aptekach dostępnych jest wiele tabletek pomagających w walce z bólem stawów, są to zarówno preparaty o działaniu doraźnym, jak i leki przeznaczone do długotrwałej kuracji.

Stosowanie maści i żeli 

Maści i żele stanowią najpopularniejszą formę walki z dolegliwościami bólowymi stawów. Przeznaczone do stosowania zewnętrznego nie powodują obciążenia dla układu pokarmowego, są przez to bezpieczniejsze i mniej inwazyjne od tabletek i innych preparatów stosowanych doustnie. Dzięki aplikacji bezpośrednio na bolące miejsce posiadają również szybsze, niemal natychmiastowe działanie.

Dostępne są maści o zróżnicowanych składach – w zależności od wiodącego składnika czynnego mogą one posiadać działanie rozgrzewające lub chłodzące.

Stosowanie okładów i plastrów 

W celu walki z bólem stawów często stosowane są również okłady i plastry, które, podobnie do maści, posiadają właściwości chłodzące lub rozgrzewające. Utrzymują się na ciele przez długi czas, uwalniając zawarte w nich substancje czynne łagodzące ból.

Przyjmowanie suplementów 

Przyjmowanie suplementów z witaminą D oraz witaminą K może pomóc w spowalnianiu procesu degradacji chrząstki stawowej i stanowi środek zapobiegający powstawaniu bólu stawów.

Naturalne preparaty pomocne przy bólu stawów

W walce z bólem stawów pomocne mogą okazać się naturalne preparaty powstałe na bazie różnego rodzaju ziół o działaniu przeciwzapalnym. Poprzez redukcję stanu zapalnego w obrębie stawów możliwe jest zmniejszenie dolegliwości bólowych, a w efekcie ułatwienie poruszania się, co w znacznym stopniu poprawia zarówno sprawność fizyczną, jak i ogólny komfort życia. Naturalne preparaty pomocne przy bólu stawów wykorzystują przede wszystkim takie zioła, jak:

  • owoc róży
  • żywokost lekarski
  • arnika górska
  • kora wierzby
  • gorczyca biała

W walce z bólem stawów coraz większą popularność zdobywają również preparaty powstałe w oparciu o konopie siewne, przede wszystkim różnego rodzaju maści do stosowania zewnętrznego.

Maść konopna 

Współcześnie na rynku dostępnych jest kilka rodzajów maści konopnej na bóle stawów różniących się pod względem właściwości i zastosowania.

Chłodząca maść konopna 

W składzie chłodzącej maści konopnej znajduje się olej z konopi siewnej cechujący się dużą zawartością minerałów, egzogennych kwasów tłuszczowych, witamin A, B1, B2, B6, C i E oraz fityny i kwasu kanabidiolowego o silnym działaniu bakteriobójczym.

Stosowanie chłodzącej maści konopnej polecane jest przy obrzękach i urazach. Daje ona uczucie orzeźwiającego chłodu i pozwala osiągnąć stan relaksacji. Działanie maści utrzymuje się na długo po aplikacji, przynosząc ulgę w miejscu stosowania.

Rozgrzewająca maść konopna

Rozgrzewająca maść konopna daje uczucie orzeźwiającego ciepła i relaksacji w miejscu aplikacji. Długotrwałe działanie preparatu wraz z jego właściwościami przeciwbólowymi zapewnia utrzymującą się przez długi czas ulgę. Maść rozgrzewająca powoduje rozszerzenie naczyń krwionośnych i poprawienie ukrwienia na bolącym obszarze, co prowadzi w do zmniejszenia stanu zapalnego, a w efekcie także bólu. Główną substancją czynną w rozgrzewającej maści konopnej jest, podobnie do maści chłodzącej, olej z konopi siewnych bogaty w witaminy, minerały i egzogenne kwasy tłuszczowe.

bóle stawów

Przeciwbólowa rozluźniająca maść konopna

Przeciwbólowa rozluźniająca maść konopna cechuje się wysokim stężenie oleju z nasion konopi siewnej i posiada właściwości wspomagające krążenie krwi w masowanych w trakcie aplikacji preparatu partiach ciała. Doskonale sprawdza się w przewlekłych bólach stawów i mięśni oraz w pielęgnacji stłuczeń. Zapewnia szybką i długotrwałą ulgę oraz uczucie rozluźnienia i relaksacji.

Zalety maści konopnej

Maści konopne na stawy są w pełni bezpiecznymi i wartościowymi produktami doskonale sprawdzającymi się w walce z bólem stawów. Olej z konopi siewnej stanowiący główny składnik czynny preparatów działa przeciwzapalnie, regeneracyjnie, a także antybakteryjnie, przez co jest doskonały w leczeniu dolegliwości bólowych.

Maści konopne zostały przetestowane dermatologiczne, nie zawierają sztucznych substancji zapachowych i nie powodują podrażnień skóry. Preparaty te ponadto doskonale się wchłaniają, nie brudzą ubrań i nie pozostawiają nieprzyjemnego uczucia lepkości.