Niezwykła moc świadomego oddychania w sesjach online i we Wrocławiu

Świadome oddychanie to dziś nie tylko prawidłowy sposób wpuszczania i wypuszczania powietrza do organizmu, lecz często również element szerszej ideologii, związanej np. z praktykowaniem jogi lub popularnej ostatnio mindfulness. W związku z tym pojawiły się liczne metody wyjaśniające, jak należy prawidłowo oddychać, co robić, a czego nie robić.

Odsuwając jednak tym razem na bok dylematy związane z wyborem techniki, która będzie dla nas najlepsza, zastanówmy się tym razem, jakie korzyści płyną ze świadomego oddychania dla kondycji naszego organizmu, a także psychiki. Gdzie udać się na dobry kurs świadomego oddychania?

Największe korzyści płynące ze świadomego oddychania dla umysłu

Świadome oddychanie to inaczej oddychanie w sposób równomierny. Spokojny, powolny oddech, oprócz ogromnego znaczenia dla prawidłowych procesów biochemicznych w organizmie człowieka, ma ogromny wpływ na psychikę. Taki sposób oddychania jest sygnałem dla naszego umysłu, że wszystko jest dobrze. Przekłada się to na zwiększony poziom relaksu, a także dzięki temu na lepszą jakość snu, zanik stanów lękowych i depresyjnych, jak i również na większą równowagę emocjonalną.

Nie bez powodu osoby praktykujące świadome oddychanie są o wiele bardziej stabilne emocjonalnie, niż osoby z płytkim, krótkim oddechem, żyjące na ogół w większym stresie. Rośnie także poziom naszej koncentracji, dzięki czemu lepiej będziemy radzić sobie ze spadającymi na nas zadaniami – zarówno prywatnymi, jak i zawodowymi.

Biorąc pod uwagę korzyści dla psychiki, powyższe informacje stanowią esencję wiedzy w tym zakresie: świadome oddychanie poprawia jakość naszego życia. A co się dzieje z naszym organizmem w zakresie nieco bardziej fizycznym? Bardzo wiele, o czym mowa poniżej.

oddychanie świadomie

Świadome oddychanie – korzyści dla ciała

Są one naprawdę liczne. Wyjaśnienie niektórych mogłoby wymagać odniesienia się do bardziej złożonych opisów naukowych, postaramy się zatem wyłożyć je w przystępny sposób.

Na ogół oddychamy klatka piersiową zamiast przepony, co jest w rzeczywistości błędem. Prawidłowe oddychanie angażuje przede wszystkim nos i przeponę, dzięki czemu zmniejszamy poziom usuwanego z organizmu dwutlenku węgla. Co prawda, jego nadmiar szkodzi, lecz nie możemy się go wyzbywać całkowicie, gdyż jest on nam potrzebny.

Świadome oddychanie pozwala utrzymać jego ilość w organizmie na właściwym poziomie, dzięki czemu poprawia się nasz ogólny stan zdrowia. Poprawia się jakość procesów związanych z transportem tlenu do najważniejszych narządów, zapobiegając ich niedotlenieniu, które mogłoby być naprawdę fatalne w skutkach.

Znika uczucie napięcia, spada produkcja kortyzolu i adrenaliny – hormonów przydatnych w sytuacjach podbramkowych, lecz nieco mniej na co dzień. Zmniejszenie poziomu ich produkcji przekłada się na lepsze samopoczucie, co może pomóc w osiąganiu lepszej jakości życia.

Lepsze życie, dzięki jednemu kursowi świadomego oddychania?

Brzmi to dosyć górnolotnie, ale tak. Stosowanie praktyk, pozwalających nam na wyrobienie zdrowych nawyków, niezależnie od tego, czy chodzi o właściwy sposób oddychania, żywienia, czy o jakiekolwiek inne aspekty życia, pozwala nam na znaczącą poprawę jego poziomu. Na ogół, gdy zaczynamy interesować się tematyką związaną w pewien sposób ze slow life (terminem uzyskującym sobie rosnącą popularność), z czasem testujemy coraz więcej metod, dzięki którym możemy osiągnąć równowagę emocjonalną.

Kurs świadomego oddychania może być początkiem do lepszego życia, właśnie poprzez zyskanie świadomości o jednym z najważniejszych procesów w naszym organizmie. Widząc, jak wiele do naszego życia może wnieść zmiana kilku nawyków, możemy zapragnąć kolejnych zmian, które podniosą jakość życia jeszcze bardziej.

oddychanie świadome

Poprawa wydolności oddechowej, dzięki trenerowi oddechowemu

Wszystkich pragnących wprowadzić w swoim życiu większą równowagę emocjonalną, poprawić samopoczucie i ogólny stan zdrowia, zachęcamy do odwiedzenia strony internetowej jakubgontarski.com. Jest to strona prowadzona przez wykwalifikowanego trenera personalnego, specjalizującego się m.in. w terapiach oddechowych we Wrocławiu, warsztatach ruchowych oraz w kursach samoobrony.

Największą zaletą oferowanych kursów jest ich nieszablonowość i sięganie po kreatywne rozwiązania, a także pełne bezpieczeństwo kursantów, gdyż rozpoczęcie kursu poprzedzone jest testami i ćwiczeniami sprawdzającymi.

Z kursu można skorzystać na terenie Wrocławia, lecz również i w ramach sesji online, dzięki którym możesz przekonać się o dobrodziejstwach kursu, niezależnie od tego, gdzie mieszkasz.