Niezwykłe lakiery do paznokci – świecące w ciemność

Paznokcie, które świecą w ciemności, a w świetle dziennym wyglądają jak zwyczajny, estetyczny nail art? Czemu nie! Dzięki jednej z rynkowych nowinek – pyłkowi fluorescencyjnemu, oraz gotowym lakierom świecącym w ciemności, stworzenie zupełnie oryginalnego, niezwykłego i zdecydowanie niespotykanego manicure nie będzie stanowiło dziś większego problemu. Czy jesteś gotowa, na odrobinę szaleństwa ze świecącymi paznokciami?

Jak to działa?

Paznokcie pokryte fluorescencyjnym lakierem nie są właściwie żadną nowością – ludzie już dekadę temu próbowali wszystkiego, by stworzyć ten niepowtarzalny efekt i wyróżnić swoje paznokcie z tłumu. Kto pamięta jeszcze gotowe do kupienia w każdej drogerii naklejki, które wystarczyło przyczepić do pomalowanego paznokcia, zabezpieczyć warstwą top coat i gotowe? Dzisiejsze metody są jednak znacznie trwalsze i zdecydowanie praktyczniejsze, a wszystko to za sprawą świecących w ciemności lakierów do paznokci. Istnieją dwie techniki wykonywania fluorescencyjnego manicure: za pomocą gotowych lakierów lub przy użyciu specjalnego pyłu.

Hybrydowe lakiery świecące w ciemności to zdecydowanie łatwiejszy sposób aplikacji tego typu manicure, pozwalający na pokrycie zarówno całej płytki paznokcia, jak i wykonanie wzorków za pomocą specjalnego pędzelka akcentowego. Bez względu na to, który styl przypadnie ci do gustu bardziej, pamiętaj że lakiery tego typu stosuje się dokładnie tak, jak każdą inną hybrydę. Kluczem do trwałości manicure będzie tu więc dokładnie oczyszczenie i odtłuszczenie płytki oraz pilnowanie czasów naświetlania pomiędzy kolejnymi aplikacjami. Doskonałą informacją odnośnie lakierów świecących w ciemności jest to, że można wykorzystywać je właściwie na każdym kolorze hybrydy – zarówno czarna, jak i neonowa baza będą wyglądać w zestawieniu z fluo idealnie! Warstwę lakieru świecącego w ciemności nakładamy jako ostatnią, zabezpieczając ją naświetleniem pod lampą UV i gotowe.

Jeśli chodzi o pyłki, sprawa jest nieco bardziej skomplikowana, ale też nie na tyle, by niemożliwe było samodzielne wykonanie manicure. Ich niewątpliwą zaletą jest dostępność wielu kolorów, umożliwiająca stworzenie dowolnego manicure, w tym także niezwykle popularnego efektu syrenki, czyli delikatnego pastelowego gradientu, który będzie tu dodatkowo świecił w ciemności. Pyłki można łączyć zarówno z hybrydami, jak i innymi wariantami manicure, w tym także żelami, akrylem i tradycyjnymi paznokciami.

lakier-hrybrydowy

Świecący lakier hybrydowy DIY

Jeśli chodzi o świecące paznokcie, hybryda jest tu zdecydowanie najlepszą formułą do pracy – utwardzona pod lampą warstwa lakieru nie będzie odpryskiwać, a dobrze nałożony pyłek zaaplikowany na jeszcze mokrą warstwę stworzy gładkie i jednolite wykończenie. Jeśli chcesz samodzielnie stworzyć unikalny lakier świecący w ciemności, pyłki możesz mieszać z dowolnym kolorem lakieru i w ten sposób uniknąć konieczności precyzyjnego nakładania pyłku. Efekt uzyskany w ten sposób będzie niezwykle ciekawy i zdecydowanie odróżniający się od gotowców dostępnych w sklepie. Nasza propozycja? Zmieszaj odrobinę srebrnego pyłku z matową, granatową hybrydą i stwórz efekt nocnego nieba!