Oprawki Ralph Lauren – czy warto je kupić?

Okulary sygnowane logo największych marek modowych stały się w ostatnich latach jednym z ważnych elementów w trendach, stanowiąc nieodłączny element garderoby. Po markowe okulary sięgamy nie tylko latem, w postaci okularów przeciwsłonecznych, ale i zimą, gdzie giganci tacy jak Dolce&Gabbana, Michael Kors czy Ralph Lauren mogą popisać się doskonale przygotowanymi oprawkami okularów korekcyjnych. Ostatnia ze wspomnianych marek z pewnością zwraca na tej liście uwagę – słynący z prostych t-shirtów, amerykańskiej elegancji i charakterystycznego logo z koniem dom mody nie wydaje się na pierwszy rzut oka najbardziej odważną z propozycji. Jak się jednak okazuje, ich okulary podbiły już serca wielu. Czy warto kupić oprawki Ralph Lauren?

Fenomen amerykańskiej mody na europejskich ulicach

Klasyczna amerykańska elegancja wbrew pozorom różni się dość znacznie od trendów, do jakich przyzwyczajają nas największe europejskie domy mody. Prostota i szyk nawiązują tu do różnych nurtów sztuki, inspirując się choćby Art Deco czy starym Hollywood, tak kojarzonym z elegancją i najwyższą klasą. Niczego innego nie można spodziewać się więc po przygotowanych przez amerykański dom mody Ralph Lauren oprawkach okularów korekcyjnych – ich prostota i klasa nie mogą się nie podobać.

Znając stylistykę i estetykę, na jaką stawia Ralph Lauren w każdej swojej kolekcji, trudno spodziewać się po oprawkach proponowanych przez markę nietypowych wzorów czy intrygującego designu. To jednak nie nowatorskość, a właśnie prostota są w oprawkach RL najbardziej urzekające – wszystkie   ramki są lekkie, proste i wygodne, a zarazem wyjątkowe. Klasyka pasuje każdemu, przez co spośród wielu markowych oprawek to właśnie Ralph Lauren przyciąga często najwięcej uwagi.

Okulary Ralph Lauren nie tylko dla kobiet

Jednym z powodów, dla których oprawki z logo marki zyskały w ostatnich latach na popularności jest dostosowanie ich do rosnącego trendu na dodatki unisex. Choć początkowo okulary Ralph Lauren projektowane były wyłącznie dla kobiet, a ich męskie odpowiedniki pojawiały się pod brandem Polo, dziś w kolekcji marki pojawiają się zarówno propozycja dla pań, jak i panów. Styl okularów RL to niepodrabialna kombinacja kombinacja klasycznego stylu sportowego, amerykańskiego luzu i tradycyjnego brytyjskiego szyku. W efekcie, w kolekcjach pojawiają się zarówno eleganckie jak i bardziej sportowe modele okularów korekcyjnych i przeciwsłonecznych, a ich pierwsze premiery odbywają się nie gdzie indziej, jak na wybiegach modowych.

Czy warto kupić okulary Ralph Lauren? Największe zalety markowych oprawek.

Zastanawiając się nad zakupem markowych oprawek okularów warto postawić sobie pytanie o cechy, na jakich w przypadku okularów zależy nam najbardziej. Niezależnie od trendów, jakie śledzimy i estetyki, jaka do nas przemawia, wśród markowych okularów z pewnością można znaleźć najlepsze połączenie mody z jakością, tak niezwykle istotną w przypadku okularów korekcyjnych. Te będą w końcu noszone nie jednorazowo, ale często przez wiele lat, każdego dnia. Odporność na uszkodzenia gwarantowana przez wysokiej jakości materiały wykorzystywane przez Ralph Lauren jest więc zdecydowanie na plus.

Oprawki z kolekcji Ralph Lauren są niezwykle wygodne i dobrze przylegają do twarzy, co zawsze przemawia na korzyść oprawek celujących w styl unisex. Zaletą są tu jednak nie tylko same cechy techniczne markowych oprawek, ale też ich design – pomimo prostoty i odwołania do klasyki, oprawki Ralph Lauren cechuje duża różnorodność wzorów i kolorów, które bez problemu dopasują się do każdego kształtu twarzy, koloru oczu czy karnacji.

Kwadratowe, okrągłe, kocie, plastikowe, druciane, mieszane, kolorowe, jednobarwne – opcji, spośród których mogą wybierać użytkownicy okularów w kolekcji Ralph Lauren jest wiele i choć daleko im do ekstrawagancji i modowego szaleństwa innych znanych domów mody, na klasykę zawsze znajdą się chętni. To oprawki ponadczasowe, z których przy regularnej wymianie szkieł korekcyjnych możesz korzystać bez większych problemów przez wiele lat lub wracać do nich co kilka sezonów, ciesząc się ich nieskazitelnym wyglądem i dopasowaniem do każdej wymarzonej stylizacji.