Organizacja wesela w hotelu – poradnik

Organizacja wesela jest poważnym wyzwaniem. Dla wielu osób to największa i najbardziej skomplikowana impreza, którą przygotują. A przecież nie chodzi tylko o to, by się ono odbyło, ale również o to, by było najpiękniejszym dniem w naszym życiu! Jak więc zorganizować wesele w hotelu?

Zaplanuj budżet

Twój budżet będzie czynnikiem decydującym o wielu decyzjach związanych ze ślubem i weselem. Z tego powodu powinna być to jedna z pierwszych rzeczy, którymi się zajmiesz. Jeżeli członkowie rodziny będą w nim partycypować to powinniśmy porozmawiać z nimi o tym, jaki może być ich wkład. Przyjrzyjmy się też własnym finansom. Pamiętajmy, że kiedy ustalimy nasz budżet to musimy się go trzymać choćby nie wiem co – inaczej może się okazać, że w nowe życie wchodzimy z długami.

50% ślubnego budżetu to zazwyczaj koszt, który ponosimy za miejsce, gdzie urządzimy przyjęcie. Powinniśmy tu uwzględnić wynajem Sali oraz cenę cateringu i napoi. Żeby nie przekroczyć naszych wydatków, oraz aby wyszło to jak najtaniej, najlepszym rozwiązaniem będzie organizacja wesela w hotelu. Dzięki temu wszystkie te elementy będą wchodziły w skład pakietu. Możliwe, że uda nam się również wynegocjować kilka innych udogodnień, jak pokoje dla pary młodej, fajerwerki lub inne atrakcje.

20% kosztów to oprawa ceremonii. Obejmuje to suknie ślubną i garnitur, opłaty administracyjne, transport na wesele, muzykę i obrączki.

15% naszych kosztów powinny stanowić dekoracje takie jak księgi gości, kwiaty czy winietki. Obecnie na rynku możemy wybierać spośród bardzo wielu ozdób i bardzo łatwo przesadzić z tą pozycją. Z tego powodu musimy się pilnować.

Ostatnie 15 procent naszego budżetu powinny stanowić wydatki na fotografa i kamerzystę, wywoływanie zdjęć i inne elementy, które pozwolą nam wspominać te wyjątkowe chwile po latach.

Ustal priorytety

Powinniśmy usiąść we dwoje i ustalić jakie są nasze priorytety. Bardziej zależy nam na tym, żeby mieć 6 potraw czy barmana robiącego drinki? Wolimy zaoszczędzić na zespole i zatrudnić DJ? Jakie atrakcje chcemy mieć na naszym weselu. Powinniśmy wspólnie ustalić listę gości – to podyktuje wielkość sali. Pamiętajmy też, że możemy mieć różne potrzeby. Każde z nas ma prawo do jednego głównego celu, który chce zrealizować (w miarę rozsądku), a reszta powinna być kompromisem pomiędzy marzeniami pana młodego, marzeniami pani młodej  i budżetem.

Wesele w hotelu to ostatnio bardzo popularny trend. Na stronie www.hoteljasek.com.pl/wesela/ dowiesz się więcej na temat jego organizacji.

Znajdź inspirację

Obecnie w Internecie znajdziemy bardzo wiele inspiracji. Postarajmy się poprzeglądać zdjęcia, filmy i porady i znajdźmy styl, który najbardziej nam się podoba. Możemy stworzyć swoją własną tablice inspiracji, która będzie pomagać nam podjąć decyzję, gdy będziemy zastanawiać się którą suknię ślubną wybrać lub z jakich kwiatów stworzyć dekorację.

Udaj się do hotelu

Organizacja wesela w hotelu zmniejsza nasze koszty i ilość rzeczy o które musimy się martwić. Catering, pokoje czy wystrój sali możemy mieć już w ramach pakietu. Udajmy się do hotelu i ustalmy ze specjalistami jaka jest ich oferta i ile kosztuje.

Pamiętajmy, że to osoby, które organizują wesela na co dzień, więc mogą mieć dla nas wiele cennych rad. Zwrócą nam uwagę na pewne kwestie praktyczne, które mogą nam umknąć. Powinniśmy też zapytać o to, czy mają oni firmy, z którymi współpracują i mogą je polecić. Czasem okazuje się, że załatwiając pewne rzeczy przez dany hotel możemy liczyć na zniżki.