Ozdoby ścienne – zaaranżuj przytulne wnętrze

Pusta ściana mieszkania to materiał aranżacyjny o dużym potencjale. Umiejętnie dobrane ozdoby ścienne w odpowiednim stylu, komponujące się z meblami, kolorystyką ścian i podłogi mogą stworzyć klimatyczne, doskonale skomponowane i oryginalne wnętrze.

Wzór ułożony z kamiennych dekorów

Dekoracje ścienne z kamienia doskonale sprawdzą się nie tylko w tradycyjnych klasycznych aranżacjach, ale również, ze względu na surową naturę kamienia, również w pomieszczeniach nowoczesnych, industrialnych, ale i eklektycznych. Dekory 3D nie tylko w sposób inspirujący zapełnią duże przestrzenie ścian, ale nadadzą wnętrzu indywidualnego charakteru, zorganizują przestrzeń pustych ściennych powierzchni. Bogata kolorystyka oraz różnorodne kształty i ciekawa faktura dekorów 3D uczynią wnętrze przytulnym, będą przyciągać swoją oryginalnością oczy zarówno mieszkańców jak i gości. Kamienie ścienne dają również duże możliwości dekoracyjne, inspirują do tworzenia własnych, wzorów, które mogą pokrywać całą powierzchnię ściany, albo jej część, pozwolą tworzyć indywidualne kompozycje, spełniające nasze najbardziej wyrafinowane gusty. Dekoracja z kamienia uczyni wnętrze klimatycznym i wyjątkowym, spełni wymagania nowoczesnego designu. Estetyka łączy się w ich przypadku z funkcjonalnością, ponieważ nie tylko zdobią ścianę, ale również chronią ją przed zniszczeniem. Dekory 3D będą dobrze komponowały się z klasycznymi meblami, nadając pomieszczeniu elegancji.

nowoczesna sypialnia

Galeria ścienna z rodzinnych zdjęć

Galeria zdjęć to idealny sposób na zaaranżowanie pustej ściany w salonie, bądź innym pomieszczeniu, na przykład przedpokoju. W pokoju dziennym spędzamy z rodziną najwięcej czasu, przyjmujemy gości i właśnie w tym miejscu powinniśmy chwalić się tym, co dla nas ważne, a może najcenniejsze, czyli życie rodzinne. Prezentowanie najważniejszych momentów w naszym życiu integruje mieszkańców domu. Dzięki zdjęciom pomieszczenie zyskuje specyficzny, rodzinny klimat.

Nie każdy ma odwagę dzielenia się z innymi czasami bardzo intymnymi momentami, dlatego zaaranżowanie w ten sposób ściany wymaga odwagi, ale wnętrze zyskuje dzięki temu niebywałego ciepła i rodzinną atmosferę. Stworzenie udanej kompozycji jest uzależnione nie tylko od wyboru zdjęć, sposobu ich rozmieszczenia, ale również ramek. Rynek oferuje ogromny ich wybór zarówno ze względu na kształty jak i kolory. Dostępne są również w sprzedaży ramki na wymiar, dzięki którym mamy możliwość dopasowania wybranych fotografii. Chcąc uzyskać wrażenie elegancji możemy się zdecydować na takie same ramki, choć różnej wielkości. Na tle białych ścian dobrze prezentować się będą czarne lub drewniane. Ciemne ściany rozświetlą kontrastowe białe obramowania. Ale zdjęcia niekoniecznie muszą wisieć w ramkach.

galeria ścienna

Więcej pomysłów na pustą ścianę znajdziesz na blogu Polystone

Innym rozwiązaniem jest efektowna girlanda, czyli zdjęcia powieszone na sznurku. Plusem jej jest to, że możemy girlandę wykonać samodzielnie. Wystarczy sznurek i klamerki do przymocowania zdjęć, taśma klejąca do podklejenia ich do ściany, aby nie zmieniały pozycji i gotowe. Kolejnym sposobem stworzenia galerii zdjęć jest pomalowanie ściany farbą magnetyczną i przymocowanie ich za pomocą magnesów. Pamiętajmy, że galeria ścienna złożona z rodzinnych zdjęć powinna opowiadać naszą historię, utrwalać w pamięci najważniejsze momenty dla rodziny.

Beton na ścianie

Beton stał się ostatnio pożądanym materiałem wykończeniowym. Pojawia się już bardzo często na ścianach nadając im niecodziennego charakteru. Szczególnie interesująco prezentuje się w stylu nowoczesnym, loftowym. Moda na szarości betonu doceniona została również w innych stylach aranżacji wnętrz, stworzenie takiej ściany w domu może przynieść oryginalny, interesujący efekt. Płyty betonowe są bardzo ciężkie i dlatego należy przymocować je w sposób prawidłowy. Na rynku można już zaopatrzyć się w farby, bądź tynki strukturalne przypominające beton. Aby nadać im ciekawą strukturę, możemy po przeschnięciu tynku strukturalnego nanieść odpowiednimi narzędziami wzór, na przykład rysunek słojów drewna uzyskamy za pomocą gumowego stempla. Niecodzienne faktury i wzory na ścianie uzyskamy także dzięki pacy weneckiej, gąbce celulozowej, czy narzędziu o nazwie wood-boy. Należy jednak pamiętać o tym, że zbyt duża ilość ścian w ten sposób zaaranżowanych może przytłaczać, dlatego wyeksponujmy w ten sposób jedna ścianę salonu, nadając mu w ten sposób oryginalnego wyglądu

Pusta ściana w domu to wyzwanie. Kilka powyżej przywołanych sposobów jej aranżacji może stać się inspiracją do tworzenia wyjątkowych, oryginalnych wnętrz, spełniających oczekiwania ich mieszkańców.