Pomysł na kolację we dwoje

Romantyczna randka, rocznicowa kolacja we dwoje, czy po prostu posiłek spożyty poza domem w towarzystwie drugiej połówki zawsze wnoszą do życia odrobinę elegancji i szczególnego wydźwięku. Zaplanowanie takiego wieczoru to oczywiście doskonały sposób na świętowanie, ale też ciekawe rozwiązanie w razie braku pomysłu na kolację. Miejsc do wyboru jest oczywiście sporo, jednak w ostatnich latach dużą popularnością cieszą się w tym celu restauracje hotelowe. Jedno jest pewne – kolacja we dwoje jest zawsze wyjątkowym przeżyciem i warto czerpać z niej jak najwięcej. Zebraliśmy kilka pomysłów, które umilą wasz wieczór i sprawią, że zapamiętacie go na długo.

Kolacja w domu

Choć w zestawieniu staraliśmy się skupić raczej na miejscach, do których można wyjść, kolacja w domu to także doskonały sposób na romantyczny wieczór. Wystarczy elegancko zastawiony stół, świece, dobre jedzenie i butelka wina, albo dowolna aranżacja zwyczajnej dla was przestrzeni. Ważne, by stworzyć tu wyjątkowy klimat i poczuć się dobrze, ale też niecodziennie. Dobrym wyjściem jest zamówienie jedzenia z ulubionej restauracji lub urozmaicenie wieczoru o spacer, dobry film czy wyjście do teatru. Ograniczenia nie obowiązują, pod warunkiem, że kolacja nie skończy się kłótnią o to, kto zmywa naczynia.

Kolacja we dwoje może być okazją do lepszego poznania się.

Kolacja pod gołym niebem

Aby uniknąć tego ostatniego i faktycznie nacieszyć się swoim towarzystwem, większość par decyduje się jednak na wyjście i skorzystanie z oferty lokalnej restauracji lub baru. Ciekawym pomysłem na kolację we dwoje byłoby wzięcie jedzenia na wynos i zorganizowanie pikniku pod gołym niebem. Choć brzmi to jak scena z każdej komedii romantycznej, w rzeczywistości ma naprawdę dobry efekt i jest czymś, o czym raczej nie myślimy na co dzień. W szczególnych chwilach, gdy chcecie nacieszyć się swoją obecnością i brakiem ludzi dookoła, restauracja może nie być najtrafniejszym wyborem. Piknik na plaży lub w ogrodzie brzmi już zdecydowanie lepiej.

Kolacja w ekskluzywnym hotelu

Powróćmy jednak na moment do bardziej klasycznego rozwiązania, czyli właśnie wyjścia do restauracji. Wiele par organizuje je sobie stosunkowo regularnie, szybko poznając najlepsze miejsca w mieście i wyrabiając sobie opinię o daniach w każdym z nich. A gdyby tak nieco odmienić tradycję i odwiedzić restaurację w hotelu? Choć wiele osób czuje się w takich warunkach nieswojo, obiecujemy – zjedzenie posiłku w restauracji hotelowej nie jest zabronione i nie wiąże się z koniecznością wynajmu pokoju na noc. Jednocześnie, włączenie do swojej puli restauracji hotelowych poszerza nie tylko możliwości wyboru ciekawych kuchni, ale też dostarcza zupełnie nowych doświadczeń.

Kolacja we dwoje z doskonałą kuchnia pozwoli zbliżyć się do siebie jeszcze bardziej.

Hotelowe restauracje, szczególnie te przylegające do bardziej prestiżowych hoteli znacząco różnią się od typowej restauracji w mieście. Tu goście są bardziej eleganccy, obsługa zawsze gotowa do pomocy, a menu niejednokrotnie zachwyca niecodziennymi pomysłami. Weźmy za przykład wrocławski hotel Jasek, w którego restauracji serwowana jest tradycyjna kuchnia polska. Wydawać by się mogło, że z elegancją czy wyrafinowaniem nie mamy tu nic wspólnego, ale pozory mylą. Dania serwowane we tam wyglądają, jak z dobrej i drogiej restauracji zagranicznej, z powodzeniem ciesząc oko i podniebienie gości hotelowych z całego świata. Sam klimat restauracji też daje powody do zachwytu – w trzygwiazdkowym hotelu klasy premium nie ma miejsca na niegustowne dodatki czy przesyt formy nad treścią.

Kolacja we dwoje? Każda para ma własną interpretację tego terminu. Według nas nie ma lepszego sposobu na zaskoczenie i rozpieszczenie drugiej połówki, niż właśnie zabranie jej w niecodzienne miejsce i zaproponowanie doskonale przygotowanych, elegancko podanych i okraszonych butelką dobrego wina potraw. Czy będzie to hotelowa restauracja, czy piknik pod gwiazdami – decyzja należy do was. Pamiętajcie tylko, że w tej pierwszej macie szansę na radość ze swojego towarzystwa, bez zmartwienia o sprzątanie, gotowanie czy obsługę stolika. A jeśli poczujecie się zbyt senni, pokoje hotelowe zawsze stoją dla gości otworem.