Popularne motywy wykorzystywane w biżuterii

Symbolika biżuterii i znaczenie zawieszek to temat, który ciągle powraca. A to dlatego, że rola biżuterii w życiu człowieka jest ogromna – biżuteria damska pozwala zachować najpiękniejsze emocje i wspomnienia.
Właściciele sklepów ze sztuczną biżuterią doskonale rozumieją te potrzeby, dlatego dostępny asortyment to wyłącznie tania biżuteria sztuczna: naszyjniki, kolczyki, bransoletki, pierścionki i wisiorki. Wśród sztucznej biżuterii odnajdziesz pożądane motywy, które cieszą się największą popularnością, takie jak motywy roślinne, kwiatowe, zwierzęce oraz abstrakcyjne. Zaciekawienie budzą także motywy owocowe. Które wybrać?

Motywy kwiatowe w biżuterii

sztuczna biżuteriaBiżuteria w kwiaty to słynny motyw, który ozdabia kolczyki, pierścionki oraz naszyjniki. Motyw róży oraz kwiatu lotosu w biżuterii uwielbiają kobiety piękne, czułe i jednocześnie silnie. Kwiat lotosu to symbol delikatności, harmonii i pokonywania życiowych przeszkód. Bransoletka z kwiatem lotosu to idealny pomysł na prezent dla mamy, przyjaciółki lub siostry, której chcemy przypomnieć, że wierzymy w osiągnięcie przez nią celu. Lotos to talizman, który przynosi szczęście. Z kolei róża symbolizuje namiętność, miłość, życie, ale też śmierć. Piękno, ale i ból. Róża nazywana jest królową kwiatów, a przez wiele osób uważana jest za najpiękniejszy kwiat na Ziemi. To pożądany motyw w biżuterii oraz sztuce tatuażu. Idealny symbol dla romantycznych dziewczyn oraz silnych kobiet.

Motyw roślinny w biżuterii

Biżuteria inspirowana naturą jest obecna w jubilerstwie niemal od zawsze. Obecnie najpopularniejszy wzór na kolczykach oraz wybijany na zawieszkach do naszyjników i bransoletek to motyw czterolistnej koniczyny.
Czterolistna koniczyna występuję w przyrodzie bardzo rzadko, dlatego uważana jest za roślinę wyjątkową. Pierwszy liść koniczyny zapewnia nadzieję, drugi daje wiarę, trzeci symbolizuje miłość, a czwarty ma przynosić szczęście.

Motywy zwierzęce

Biżuteria z motywem zwierząt to obowiązkowy detal, który jest idealną alternatywą dla klasycznego wzoru serca czy nieskończoności. Na łańcuszkach, bransoletkach czy pierścionkach często pojawiają się motywy sowy, słonia, węża, ale nie tylko. Sowa jest symbolem wiedzy, mądrości, przenikliwości oraz erudycji. Sówka na pierścionkach czy naszyjnikach to bardzo ładny dodatek, który przypadnie do gustu nie tylko miłośnikom zwierząt. Naszyjnik w kolorze starego złota z zawieszką w kształcie sowy z kolorowymi kamieniami będzie idealnym upominkiem np. z okazji obrony pracy magisterskiej.

bransoletka ananas

Bransoletkę z ananasem znajdziesz w sklepie internetowym Lacante.pl.

Ananas i palma wśród wakacyjnych motywów biżuterii

Oryginalne motywy wykorzystywane w biżuterii to wzór ananasa lub palmy. Biżuteria z zawieszką ananasa z przypomni radosne chwile i wywoła uśmiech na twarz, a zawieszka palmy przeniesie nas na piękną i słoneczną wyspę, na której spędzaliśmy wakacje. Letni motyw w biżuterii doda nam uroku oraz zaakcentuje dystans do siebie. Ananas jest symbolem gościnności, udanej podróży oraz spełnienia. To doskonały owoc, który możesz mieć na swojej bransoletce lub podarować przyjaciółce z którą spędziłaś wakacje.

Tania biżuteria to alternatywa dla osób, które nie chcą przeznaczać dużej kwoty na dodatki a wiedzą, jaki drzemie w nich potencjał. Dzięki Lacante.pl możesz mieć piękne i popularne motywy wykorzystywane w biżuterii za niewielkie pieniądze.