Profesjonalne studio castingowe – czy warto wybrać się na casting?

Zarówno amatorzy jak i profesjonalni producenci filmowi na swoje potrzeby mogą skorzystać z wynajęcia specjalnego studia castingowego. Właściwie w każdym większym mieście można znaleźć specjalne agencje, które zapewniają szerokie usługi w branży filmowej. Jedną z nich jest oferta wynajmu specjalnie zaaranżowanej przestrzeni, która jest w pełni dostosowana do realizowania różnego rodzaju nagrań filmowych. Czym się charakteryzuje profesjonalne studio castingowe?

Wymagające zaplecze

Przestrzeń zapewniająca warunki do realizacji projektów filmowych może przybierać formę jednej lub kilku sali, które są obowiązkowo zaopatrzone w dodatkowe pomieszczenia. Na przygotowanie profesjonalnego kadru potrzeba bardzo wymagającego zaplecze technicznego w postaci charakteryzatorni, w której dokonuje się makijażu oraz przygotowuje się kostiumy sceniczne oraz poczekalni dla aktorów, zgłaszających się na prowadzony casting.

studio castingowe

Ilość dodatkowych pomieszczeń oraz ich wielkość zależy od oferowanej powierzchni całego studia nagraniowego. Im bardziej wymagający producent, tym większe kryteria dana przestrzeń musi spełnić. W przypadku nagrań amatorskich wystarczy w zupełności mniejsze studio, które również obowiązkowo posiada w pełni wyposażone zaplecze aktorskie.

W przypadku wynajęcia studia castingowego Agencji Aktorskiej JMC są to profesjonalne reflektory, bezcieniowe tło, ekran telewizyjny służący do przeglądania materiałów, poczekalnia i charakteryzatornia. Poza możliwą aranżacją przestrzeni studia na potrzeby scenariusza, dana agencja aktorska oferuje współpracę oraz fachową pomocą przy produkcji filmu.

W ramach dokonanego wynajmu zapewniają usługi profesjonalnego kamerzystę filmowego, organizują oraz koordynują prace przy wyborze statystów, kaskaderów i aktorów, których reprezentują. W czasie nagrywania materiałów castingowych dbają o stworzenie odpowiedniej dokumentacji fotograficznej, która pomaga producentom filmowym, scenarzystom i reżyserom przy doborze obsady aktorskiej.

Do jakich nagrań służy studio castingowe?

Wynajem odpowiednio zaaranżowanej przestrzeni okazuje się być bardzo dobrym pomysłem przy produkcjach reklamowych oraz fabularnych.  Domy produkcyjne mogą skorzystać z atrakcyjnych zniżek podczas współpracy z daną agencją aktorską, od której wynajmują przestrzeń oraz aktorów, w roli epizodystów czy statystów, potrzebnych do przeprowadzenia castingu reklamowego.

Takie studio jest doskonałą opcją dla indywidualnego klienta, który chce zatrudnić amatorów do wykonania filmu paradokumentalnego. Posłuży również dla przedstawicieli dużych przedsiębiorstw czy korporacji, którzy mają za zadanie przygotować odpowiednie materiały marketingowe z aktorami, reklamującymi wchodzące na rynek produkty.

Korzystanie wówczas ze studio w stałej współpracy z danym domem produkcyjnym, zrzeszonym w Klubie Producentów Reklamowych można uznać za nieodzowne. Profesjonalne studio służy wsparciem przy doborze i charakteryzacji konkretnych aktorów oraz przy montażu materiałów, które będą miały posłużyć do realizacji danej reklamy. W przypadku prowadzonych castingów oraz przesłuchań filmowych, producenci będą mogli obserwować aktora na specjalnie przygotowanych sprzętach audiowizualnych. Profesjonalne studio posłuży wówczas za przestrzeń do wykonania zdjęć próbnych, do kręconych filmów fabularnych oraz seriali telewizyjnych.

Nie tylko produkcje filmowe

Studio castingowe z powodzeniem może posłużyć również za studio fotograficzne. Zarówno na potrzeby klienta indywidualnego jak i profesjonalnej agencji fotograficznej, cała przestrzeń spełnia najwyższe wymagania sprzętowe i oświetleniowe. W ten sposób można wykonywać sesje zdjęciowe na prywatne zamówienia albo stworzyć profesjonalne portfolio, które jest konieczne do prowadzonego modelingu czy stworzenia reklamy konkretnej marki.

Studio oferowane przez warszawską Agencję Aktorską JMC zapewnia również pełne wytłumienie i doskonałą akustyczność. W ten sposób może służyć do nagrania materiałów na potrzeby realizacji demo aktorskiego. Warto przejrzeć oferowane na rynku studia nagraniowe i castingowe, aby dokonać najlepszego dla siebie wyboru, dostępnego w najbardziej atrakcyjnej cenie.