Szkła Transitions – czy tylko dla dorosłych?

Dobrze dobrane okulary nie tylko polepszają wzrok i pozwalają na lepsze widzenie, ale także dbają o oczy. Poznaj nowoczesne szkła Transitions i dowiedz się, czym się wyróżniają.

Jak rozpoznać dobre szkła?

Dobrze dobrane okulary mają możliwość odbijania niebezpiecznych promieni UV, przez co nie są one w stanie dotrzeć do oka. Szkła, które w ten sposób się zachowują i pod wpływem promieniowania UV zaciemniają się, są nazywane fotochromowymi. Mogą występować zarówno w normalnych okularach korekcyjnych, jak też w okularach przeciwsłonecznych czy jako soczewki kontaktowe.

szkła transitions

Jak więc widać, zastosowanie takich szkieł w okularach może być bardzo korzystne, zwłaszcza że promieniowanie UV jest szkodliwe dla wzroku i nie tylko. Twoje oczy mogą się psuć, jeżeli nadmiernie będziesz je wystawiać na szkodliwe działanie promieni słonecznych.

Naturalnym odruchem obronnym, który chroni nasze oczy przed nadmiernym nasłonecznieniem, jest mrużenie oczu.

Jest ono dość uciążliwe i może być zniwelowane za pomocą okularów przeciwsłonecznych. Dlatego nie wolno kupować takich okularów na bazarkach czy w zwykłych sklepach, ponieważ takie okulary są bezużyteczne. Okulary przeciwsłoneczne powinny chronić przed UV nawet jeszcze bardziej, niż zwykłe okulary, bo sprawiają, że nie mrużysz oczu. Dlatego swoje okulary powinieneś kupować w odpowiednich miejscach, z pomocą optometrysty czy okulisty.

Dlaczego warto używać szkieł Transitions?

Przede wszystkim warto jest używać szkieł Transitions ze względu na zdrowie swoich oczu. Promieniowanie UV jest jednym z czynników, które niszczą siatkówkę oka i sprawiają, że twój wzrok przestaje być ostry. Nawet krótkie wystawienie oczu na działanie promieni UV może wiązać się z pogorszeniem wzroku, a nawet z gorszymi konsekwencjami.

ochrona przed słońcem

Dlatego, jeżeli nie masz wady wzroku, to powinieneś w trakcie wakacji nosić okulary przeciwsłoneczne, ale dobrane w specjalnych punktach u optyków czy optometrystów, tak by mogły one dbać o Twój wzrok. Pamiętaj – naturalnym jest to, że mrużysz oczy.

Jeżeli przestaniesz, bo założysz okulary przeciwsłoneczne, to musisz mieć pewność, że te okulary będą wystarczającą ochroną przed słońcem.

Jeżeli jednak jesteś osobą, która ma problemy ze wzrokiem i na co dzień nosisz okulary, to warto wybrać szkła lub soczewki światłoczułe Acuvue Transitions. Dzięki temu nawet jeżeli na dworze będzie piękna, bardzo słoneczna pogoda, to będziesz w stanie korzystać z życia i nie bać się, że z Twoim wzrokiem stanie się coś złego. Dobrze dobrane szkła fotochromowe w okularach będą zmieniać swój kolor wraz ze zmianą nasłonecznienia miejsca, w którym będziesz się w danej chwili znajdować.

Jest więc to naprawdę wygodna opcja, która pozwoli Ci zaoszczędzić na okularach przeciwsłonecznych.

Jakie są możliwości noszenia tych szkieł?

Szkła Transitions możesz nosić codziennie, nieważne jakie panują warunki atmosferyczne. Świetnie sprawdzą się one zarówno w warunkach normalnego, jak też i nadmiernego oświetlenia. Pomogą w dbaniu o Twoje oczy. Promieniowanie UV nie będzie dla Ciebie już aż takie straszne, od kiedy w tak prosty sposób będziesz mógł chronić swoje oczy. Soczewki Transitions świetnie sprawdzą się u osób w każdym wieku – warto jednak skonsultować swoją decyzję ze specjalistą.