Szycie stanika koronkowego – sprawdź w co musisz się zaopatrzyć!

Koronki są niezwykle dekoracyjnym dodatkiem krawieckim, który jest wykorzystywany do różnych celów, między innymi do szycia damskiej bielizny. Produkcja tego rodzaju materiału odbywa się dzięki wykorzystaniu maszyn przemysłowych. Do niedawna wykonywane były wyłącznie ręcznie, co wymagało nie tylko dużych umiejętności rzemieślnika, trudniącego się ich wytwarzaniem, ale również dużej ilości czasu, dlatego ich cena była bardzo wysoka.

Powstanie maszyn, dzięki którym produkcja uzyskała charakter masowy spowodowało obniżenie ich ceny, skrócenie czasu i niezwykłą precyzję wykonania, dlatego klienci pasmanterii otrzymują produkt wysokiej jakości.

Jakie koronki wykorzystuje się do szycia damskiej bielizny?

Koronka na materiale jest symbolem kobiecości, zmysłowości i elegancji. Bogaty wybór tego rodzaju dodatków krawieckich w różnych szerokościach i bogatej kolorystyce sprawia, że wiele z oferowanych modeli może być wykorzystanych do szycia damskiej bielizny. Elastyczne koronki haftowane nadają się do tworzenia, oryginalnego i niepowtarzalnego biustonosza. Ich zaletą jest miękkość, delikatność i rozciągliwość, dlatego wykonany z nich stanik będzie wygodny i doskonale dopasuje się do kształtów ciała użytkowniczki, nie powodując dyskomfortu podczas noszenia. Są przyjemne i delikatne w dotyku, dzięki czemu nie podrażniają skóry, nawet w przypadku bezpośredniego z nią kontaktu. Kolejną zaletą koronki elastycznej jest łatwe łączenie jej z innymi materiałami, dlatego nie ma żadnych problemów z uszyciem eleganckiego i zmysłowego biustonosza. 

Czy trudne jest uszycie stanika?

Szycie staników jest nie tylko bardzo modne, ale również korzystne ze względu na wygodę użytkowania tego rodzaju sztuki bielizny, a także możliwość stworzenia produktu, który spełni oczekiwania każdej z pań. Czynność ta wymaga dokładności i precyzji, gdyż każdy milimetr ma ogromne znaczenie. Zaletą szycia stanika jest możliwość wyboru fasonu, materiału i koloru. Jedną z najtrudniejszych czynności przy jest przygotowanie formy. Można do tego celu wykorzystać ulubiony stanik, który pocięty na poszczególne elementy posłuży do jej wykonania lub wykorzystać gotowe wykroje. Samo uszycie i jego wykończenie nie sprawia już tak wielu problemów. Samodzielne wykonanie sztuki bielizny damskiej przyniesie zapewne każdej z pań tak wiele satysfakcji, że nie zakończy się na jednorazowym efekcie. Dzięki tej umiejętności garderoba zwiększy się o kilka naprawdę wygodnych, pięknych, zmysłowych i eleganckich  biustonoszy. 

Jakie akcesoria przydadzą się do uszycia koronkowego stanika?

Do uszycia koronkowego stanika niezbędna będzie oczywiście elastyczna koronka o szerokości od minimum 15 do 20 centymetrów. W zależności od wielkości biustonosza należy się zaopatrzyć w tkaninę o długości 50 centymetrów do 1 metra. Kolejnymi akcesoriami potrzebnymi do wykonania stanika będzie guma na ramiączka o szerokości minimum 1 centymetra, guma do wykonania wzmocnienia pod biustem o szerokości 2 centymetrów, dwie sztuki metalowych regulatorów do ramiączek, jedna sztuka metalowego zaczepu, dwie sztuki kółek metalowych, zapięcie na haftki, a także tasiemka na kokardkę. W pasmanteriach internetowych dostępne są wyżej wymienione akcesoria do uszycia biustonosza w różnych kolorach, począwszy od złotego, a skończywszy na bezbarwnym, natomiast zapięcia w popularnych kolorach bielizny.

Jak uszyć własny stanik?

Pierwszą czynnością jaką należy wykonać podczas szycia stanika jest wycięcie symetrycznych miseczek. W tym celu należy przyłożyć wykrój do koronki w taki sposób, aby zakończenie koronkowe stanowiło jeden z jej brzegów. Dobrze jest ułożyć wzór, aby szedł w górę a nie w dół, co pozwoli uniknąć wrażenia opadającego biustu oraz zwrócić uwagę na identyczny układ kwiatów w obydwu miseczkach. Kolejnym krokiem jest spięcie i zszycie miseczek. Po ich rozłożeniu należy przeszyć je przez środek zygzakiem w celu spłaszczenia ściegu. Kolejna czynnością po przyłożeniu miseczek do piersi jest dopasowanie gumki pod biustem. Najlepiej zrobić to w naciągu. Następnie należy wszyć zapięcie z tyłu, ramiączka oraz kokardki. I stanik gotowy. 

biustonosz

Gdzie znaleźć akcesoria do szycia biustonosza?

W pasmanteryjnym sklepie internetowym każda z pań może znaleźć bogaty wybór różnych akcesoriów do szycia biustonoszy, a także innego typu bielizny damskiej. W ofercie znajdują się wysokiej jakości materiały sprawdzonych producentów z Unii Europejskiej, którzy zapewniają bogate i nietypowe wzornictwo. Sprawdzą się one nie tylko w małych, prestiżowych salonach krawieckich i większych firmach, ale również u osób prywatnych, które pragną odmienić swoją bieliznę, dzięki własnoręcznie wykonanym elementom damskiej garderoby.