Walka ze zmarszczkami

Dbanie o zdrowie jest ważną dziedziną życia. Stało się też bardzo modne. To dobrze, ponieważ nie ma nic ważniejszego od zachowania dobrej formy. Osiągając pewien wiek dochodzi do tego jeszcze jeden cel.

W pewnym momencie zauważamy na swoim obliczu zmarszczki. Nie jest to najprzyjemniejsza z obserwacji. Chcemy, więc zachować na dłużej mody wygląd. Pragniemy by skóra nadal była jędrna i zdrowa. Na szczęście jest wiele metod by osiągnąć ten efekt. Niektórym może się kojarzyć z interwencją chirurga plastycznego. Jest to rozwiązanie, lecz najpierw warto wypróbować inne sposoby. Jest ich naprawdę sporo.

Łagodne metody

Pierwszą metodą jest używanie kremów, ich wybór jest bardzo duży. Najlepiej zacząć je stosować już po trzydziestych urodzinach. Mniej więcej w tym wieku organizm produkuje mniejsze ilości substancji odżywczych. Za pomocą kremów opóźnimy proces powstawania zmarszczek. W kosmetykach do walki ze zmarszczkami występują witaminy A, C i E. To właśnie one skutecznie zwalczają wolne rodniki. Właściwości odmładzające mają też kwasy owocowe. Stymulują powstawanie kolagenu i złuszczają naskórek.

Kolejne rozwiązanie to maseczki ujędrniające. Posiadają więcej substancji aktywnych niż kremy do codziennego stosowania. Pobudzają krążenie krwi, dzięki nim skóra staję się bardziej elastyczna.

metody-usuwanie-zmarszczek

Kolejny preparat nosi nazwę koncentratu młodości lub serum. Ta forma kuracji trwa około miesiąca. Najlepszym rozwiązaniem jest rozpoczęcie jej wiosną. W skład serum wchodzą wyciągi roślinne, proteiny i witaminy w dużym stężeniu. Maseczki stosuje się dwa razy na dzień. Zwiększają elastyczność skóry i powodują spłycanie się zmarszczek.

Inne sposoby

Istnieją sposoby usuwania zmarszczek, które są inwazyjne. Pierwszym z nich są zastrzyki.

„Wstrzykiwana jest botulina, kwas hialuronowy, kwas polimlekowy i kolagen. Botulina działa na zasadzie blokowania wybranych mięśni mimicznych, w związku z tym zmarszczki nie pogłębiają się. Pozostałe składniki zastrzyków wypełniają zagłębienia w skórze”

Kolejnym z interesujących zabiegów jest zastosowanie naświetlań laserem. Takie rozwiązanie stymuluje produkcję kolagenu. Pozwala też na precyzyjne usuwanie zmarszczek z każdego miejsca. Komputer obsługiwany przez lekarza decyduje, na jaką głębokość należy zetrzeć naskórek.

Dobrą metodą odmładzania skóry jest piling u dermatologa. Używany jest do tego kwas glikolowy. Piling polega na złuszczeniu powierzchniowych warstw naskórka. Usuwa się w ten sposób drobne zmarszczki, te głębsze ulegają wygładzeniu. Zabieg jest bezpieczny, ale trzeba przygotować się na trochę bólu.

Kuracje odmładzające

Powyższe przykłady to najciekawsze kuracje wygładzające skórę. Oczywiście jest też chirurgiczny lifting. Jest skuteczny, lecz dość drogi i długo trzeba czekać na efekty. Warto, więc wypróbować inne metody a lifting zostawić sobie, jako ostateczność.