Wizytówka Twojego domu – ogród i ogrodzenie frontowe

Ogrodzenie zapewnia nie tylko bezpieczeństwo mieszkańcom domu, ale również chroni ich przed intruzami, dlatego powinno być wizytówką jego mieszkańców. Jest niezwykle ważnym elementem aranżacji posesji, dlatego powinno być spójne z architekturą domu i jego otoczenia. Rynek oferuje różne rodzaje ogrodzeń od klasycznych czy nowoczesnych po panelowe.

Ogrodzenie nowoczesne

Klienci coraz częściej wybierają ogrodzenia nowoczesne, które są idealne dla zwolenników minimalistycznych rozwiązań, ceniących funkcjonalne, estetyczne i nienachalne w zakresie zdobień rozwiązania. Wybierając taki produkt powinniśmy dopasować stylistykę wszystkich elementów nowoczesnego ogrodzenia.

Rynek oferuje zróżnicowane style zdobień i wykończeń ogrodzeń nowoczesnych, co pozwala na opracowanie aranżacji komponującej się doskonale do stylu ogrodu i architektury budynku oraz elewacji.  Cena takich rozwiązań jest adekwatna do ich jakości. Jest to produkt wykonany z najwyższej jakości materiałów, ocynkowanych lub malowanych proszkowo bądź zabezpieczone obiema formami konserwacji, dlatego będą służyły wiele lat w nienaganny sposób.

Tego typu ogrodzenie będzie trafioną inwestycją w zabezpieczenie posesji przed osobami trzecimi i niezwykle estetycznym rozwiązaniem. Ogrodzenie nowoczesne wymagają przemyślanego i oszczędnego wyboru gatunków roślin. Najlepszym wyborem będą gatunki zimozielone takie jak: różaneczniki lub iglaste krzewy o prostej formie: tuje lub żywotniki. Dobrze będą się prezentować: juki, bergenie, aromatyczne lawendy i byliny, na przykład: liliowce, funkie i ozdobne trawy. Niezwykle efektownie będą wyglądać również modne bambusy.świerk do ogrodzenia frontowego

Ogrodzenia panelowe

Ogrodzenia panelowe 3d są niezwykle prostym i wygodnym rozwiązaniem, a jednocześnie trwałym. Zabezpieczone ocynkiem panele ogrodzeniowe będą służyć przez wiele lat. Nie beż znaczenia pozostaje również ich cena, zachęcająca do zakupu oraz możliwość samodzielnego montażu. Nie wymagają one także kłopotliwej konserwacji, ponieważ proces produkcyjny oparto na zgrzewaniu i profilowaniu wykorzystanych w tym procesie drutów. Dodatkowo stosuje się malowanie proszkowe zabezpieczające produkt na wiele lat. To opcja minimalistyczna, a jednocześnie niezwykle funkcjonalna.

Rynek oferuje także w zestawie wysokiej jakości panelowe bramy wjazdowe dwuskrzydłowe o szerokości 4 metrów, manualne lub automatyczne, a także furtki z akcesoriami i słupki bramowe. Niektórzy z klientów mogą mieć wątpliwości przy wyborze tego typu ogrodzenia, gdyż nie zabezpiecza ono przed wzrokiem sąsiadów lub przechodniów. Doskonałym rozwiązaniem jest wtedy wykorzystanie roślinności do zasłaniania posesji. Pole do ciekawych i oryginalnych rozwiązań znajdą tutaj miłośnicy ogrodów. Naturalna granica w postaci bujnej roślinności zimozielonej na przykład cisu, żywotnika, czy jałowca powstrzyma intruzów przed wejściem na teren działki zarówno w miesiącach letnich, jak i zimowych. Alternatywą dla żywopłotu mogą być pnącza, na przykład mało wymagający winobluszcz pięciolistkowy, którego liście jesienią zmieniają kolor na niezwykle piękny karmazyn.

wybór roślin do ogrodzenia

Ogrodzenie klasyczne

Klasyczne ogrodzenie pasuje swoją stylistyką do każdej posesji, dlatego można je dopasować do wybranych stylów architektonicznych i różnych aranżacji. Pozwala klientom dopasować go do swoich potrzeb bez względu na stylistykę otoczenia. Wykonane jest z tworzyw najwyższej jakości, dlatego może służyć przez wiele lat. Ogrodzenie klasyczne nie tylko wyznacza granice działki i ją chroni, ale jest również stanowi ozdobę posesji. Klasyczne ażurowe rozwiązania są propozycją dla zwolenników bezpośredniego kontaktu z sąsiadami. Docenią je także osoby preferujące eleganckie rozwiązania. Dzięki ażurowemu ogrodzeniu przechodnie będą mogli zachwycać się pięknym ogrodem. Każde z nich posiada elementy, detale, które staną się jego znakiem rozpoznawczym.

Tradycyjne rozwiązania zawierają w sobie harmonię i piękno, która zadowoli każdego klienta. Dzięki specjalnemu procesowi produkcyjnemu nie będzie wymagało konserwacji przez wiele lat. W przypadku ogrodzenia klasycznego przed wzrokiem sąsiadów zabezpieczać mogą właścicieli posesji żywopłoty z takich roślin jak: bukszpan czy ligustr. Będzie to idealna ściana zieleni chroniąca jej mieszkańców.

Klienci mają możliwość wyboru różnych ogrodzeń – od nowoczesnych ogrodzeń frontowych poprzez panelowe aż po klasyczne. Warto stylizację ogrodzeń wzbogacić o roślinność, która pojawi się w ogrodzie.