Wygoda w ciąży- jakie ubrania trzeba kupić?

Mamy szczęście, że powoli zmienia się mocno przedawnione podejście do ciąży i dbania o siebie w jej trakcie. Zadbana, atrakcyjnie wyglądająca kobieta w stanie odmiennym przestaje być tak ogromną rzadkością jak dawniej, gdy kobiety nakładały workowate, bure ubrania lub za duże T-shirty pożyczone od mężów. Dziś, wyprawka dla ciężarnej jest tak samo ważna jak ta, którą szykujemy dla dziecka. Co powinno się w niej znaleźć?

Niezbędna garderoba dla ciężarnej

Wiele zależy od indywidualnych preferencji- coraz częściej panie nie kryją się ze swoim brzuszkiem, przeciwnie- jak najbardziej kobiecą garderobą podkreślają, ze niedługo zostaną mamami. Inne zaś starają się jak najdłużej odsuwać od siebie myśl o zakupie ubrań ciążowych, gdyż całkiem dobrze czują się w ubraniach typu oversize. Nie ma w tym nic złego, pod warunkiem, że noszenie przydużych ubrań nie wiąże się z ogólnym zaniedbywaniem się. Warto o tym wspomnieć, gdyż typów sylwetek oraz urody jest całe mnóstwo i coraz częściej spotkać można kobiety, które poprzez swoje stylizacje są w stanie udowodnić, że nawet w specjalnie dobranych, zbyt dużych ubraniach można wyglądać pięknie.

Wygoda ciężarnej w ciąży

Na pewno przyda się wygodna piżama ciążowa. Najlepszym rozwiązaniem byłaby wygodna koszula. Na szczęście, zamiast cukierkowych, dziecinnych motywów, coraz łatwiej znaleźć coś naprawdę eleganckiego i kobiecego. Bardzo ważna jest specjalnie dobrana na ciążę bielizna. Chodzi tu nie tylko o stanik, lecz również i majtki. Podczas ciąży, nasze piersi stają się większe i dużo bardziej wrażliwe, zatem nie dość, że trzeba poszukać większego rozmiaru, spełniającego swoją rolę również przy karmieniu dziecka, lecz też postarać się, aby zastosowany materiał nie podrażniał uwrażliwionej skóry. Majtki, wbrew pozorom, też są ważne. Oprócz wyjątkowych sytuacji, niewskazane są jakiekolwiek koronkowe stringi i sztuczne, nieoddychające materiały. Majtki muszą być wygodne i być wykonane z naturalnych tkanin. Nie oznacza to oczywiście przerzucenia się ze stylowej, eleganckiej bielizny na workowatą i rozciągniętą, lecz po prostu na komfortową. A dowodem na to, że kobieta w ciąży może być ubrana jednocześnie w bieliznę szykowną i wygodną, udowadnia coraz większa liczba kolekcji stworzonych specjalnie dla ciężarnych.

Odzież ciążowa na co dzień

Potrzebne będą rajstopy ciążowe. Wbrew pozorom, są one bardzo wygodne, dobrze podtrzymują brzuch i co ważne- tez mogą wyglądać dobrze. Nie chcesz rezygnować z ulubionych jeansów? Nie musisz. Jedyne, co trzeba zrobić, to wymienić je na model z wszytym elastycznym pasem, dopasowującym się do wielkości brzucha. Dzięki temu nie musimy już rezygnować z ulubionych modeli spodni. Nawet o ukochanych rurkach nie trzeba zapominać.

Jeśli uwielbiasz styl sportowy, nie musisz tkwić w przekonaniu, ze dresy nadają się tylko do noszenia po domu. Przeciwnie, dzisiejsza mnogość kolorów, fasonów oraz coraz szersza oferta ubrań dla przyszłych mam sprawiają, że nawet dresy mogą wyglądać stylowo.

A co z bluzkami? Z pewnością te, które nosiłyśmy na co dzień, muszą poczekać do końca ciąży. Teraz przydadzą się większe dekolty i wszelkie udogodnienia, pozwalające dyskretnie nakarmić dziecko, bez konieczności zbyt wielkiego odsłaniania się. Do wyboru są przeróżne modele, zarówno podkreślające rosnący brzuszek, jak i te bardziej go ukrywające.

Zmiana w ubiorze dla przyszłych matek

Czasy na szczęście się zmieniły, a młode mamy coraz częściej przeciwstawiają się zaniedbywaniu swoich aktualnych potrzeb. Odzwierciedla się to w coraz szerszej ofercie komfortowych i stylowych ubrań, oraz dodatków. Wiele pań jest dumnych z powiększonych piersi i ciążowego brzuszka. Współczesna moda nie tylko pomaga, lecz wręcz zachęca do podkreślania swoich atutów.