Wyjazd nad morze o każdej porze roku

Najwięcej osób decyduje się jechać nad morze latem. Często okazuje się, że nie był to najlepszy wybór. Wszechogarniający tłok, parawany na plaży, długie kolejki do każdej atrakcji, to często wystarczy, by zniechęcić się do ponownego wyjazdu nad Bałtyk. Czy istnieje lepsza pora na wyjazd nad polskie morze? Warto poznać zalety wyjazdów o różnych porach roku tak, by wybrać najlepszą dla siebie opcję.

Wiosenne i jesienne eskapady nadmorskie

Zniechęcają Cię turyści okupujący każdy centymetr plaży, a dodatkowo nie najlepiej znosisz wysokie temperatury, lecz nie wyobrażasz sobie urlopu bez ciepłej, słonecznej pogody? Pomyśl o wycieczce nad Bałtyk wiosną lub wczesną jesienią. Maj i wrzesień to całkiem dobre miesiące. Temperatury są przyjemne, nie ma zbyt wielkich tłumów, i trzeba przyznać, że poza letnim sezonem ceny są o wiele bardziej przystępne. Widoki potrafią być naprawdę piękne, zwłaszcza że zamiast wzorków na parawanach, naprawdę masz okazję podziwiać piękno morza. Musisz co prawda, nastawić się na to, że w tym czasie wiele atrakcji nie będzie dostępnych, lecz jeśli twoim głównym celem będzie kontakt z naturą, nie będzie to dla Ciebie większą stratą. Unikniesz korków, co da Ci ogromną oszczędność czasu, jaki możesz wówczas poświęcić na prawdziwe cieszenie się wyjazdem. Podczas spacerów po plaży możesz nacieszyć się niespotykaną w sezonie ciszą i spokojem, a także pooddychać zbawiennym dla zdrowia jodem.

Czy warto jechać nad Bałtyk zimą?kobiety na sankach

Dla wszystkich, którzy mają jeszcze wątpliwości, odpowiedź brzmi: tak. Zalety są podobne, jak w przypadku wyjazdów w okresie wiosennym i jesiennym, lecz dochodzą też inne. Zima to okres szczególnego wyciszenia, lecz także i możliwość uprawiania niektórych sportów. Okazuje się, że tereny nadmorskie oferują całkiem sporo miejsc do zjeżdżania na sankach, co nie musi być frajdą zarezerwowaną tylko dla najmłodszych. Jeśli kochasz spacery w pięknej, leśnej scenerii, to prędzej czy później znajdziesz miejsce, w którym będzie Ci się zjeżdżało po prostu świetnie. Jogging brzegiem morza w zimową pogodę też może być przyjemny. Rosnącą popularność zdobywają także nordic walking, snowkiting, a także narty biegowe. Potrzebujesz kolejnych argumentów? Powietrze zimą daje się we znaki mieszkańcom całego kraju, niezależnie od regionu. Chodzi o problem związany ze smogiem. Nad morzem sytuacja prezentuje się nieco lepiej niż w pozostałych częściach Polski, m.in. za sprawą wspomnianego już jodu. Jeśli zatem szukasz miejsca, w którym możesz nie tylko się wyciszyć, ale i zadbać o swoje płuca, to Bałtyk jest dla Ciebie stworzony.

Atrakcyjna oferta na zimowy urlop

Oprócz bliskości z naturą warto jednak być na bieżąco także z tym, co w okresie turystycznego snu zimowego mają do zaoferowania nadmorskie hotele. Wygląda na to, że całkiem dużo. Studio fitness, atrakcyjne pakiety zabiegów SPA, sauna, sale gier i oczywiście niebanalne menu to coś, czemu warto się przyjrzeć. Trudno zaprzeczyć temu, jak przyjemne są masaże w przyjemnie pachnącej, pięknie urządzonej sali, zaraz po całym dniu na krystalicznie czystym powietrzu. A teraz pomyśl, że możesz tego wszystkiego naprawdę doświadczyć. Wystarczy, że zarezerwujesz pobyt w odpowiednim hotelu nad morzem. Bogata oferta i atrakcyjne ceny, zwłaszcza poza sezonem, powinny Cię przekonać do skorzystania z ofert i zarezerwowania pobytu jak najszybciej. Bałtyk to idealny wybór o każdej porze!